Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní

 Nové Volvo XC60 – bezpečné, oslňující a inteligentní – oděno do atraktivní směsi síly a svalů vozů XC okořeněné sportovním charisma kupé.

 Nová XC60 – nejbezpečnější Volvo v historii – je prezentováno na právě probíhajícím mezinárodním autosalónu v Ženevě. První vozy k evropským dealerům dorazí již v průběhu podzimu 2008.

Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní
Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní
Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní

 Nová XC60 zakládá svůj unikátní appeal na syntéze odvážného sportovního designu a celé řady inteligentních bezpečnostních systémů, které řidiči pomáhají předcházet nehodám.

 Velkou novinkou v oblasti bezpečnosti je systém City Safety – unikátní technologie, která řidiči pomůže zcela předejít střetům při nízké rychlosti, jež jsou typické pro provoz ve městech a při dojezdech ke konci kolon, nebo alespoň snížit následky takových nehod. Pokud se automobil blíží k vozidlu vpředu a řidič na tuto situaci nereaguje, vůz sám zabrzdí.

 „Jsme prvním výrobcem na světě, který tento systém nabízí jako součást standardní výbavy. Systém City Safety je jasným důkazem, že nové Volvo XC60 je nejbezpečnějším automobilem, jaký značka Volvo dosud vyrobila. Automobil je vybaven tím nejlepším z našeho know-how v oblasti bezpečnosti a nejmodernějšími technologiemi určenými pro prevenci nehod a pro ochranu všech cestujících v případě kolize,“ říká Fredrik Arp.

 Šestiválcový přeplňovaný motor a dva turbodieselové motory

Nová XC60 bude nabízena s benzinovým šestiválcovým přeplňovaným motorem T6 s výkonem 285 k a dvěma pětiválcovými turbodiesely: motorem D5 s výkonem 185 k a s motorem 2.4D disponujícím 163 k. Všechny varianty jsou standardně vybaveny pohonem všech kol AWD s technologií Instant Traction.  Nastavení podvozku je agresivně sportovní, avšak bez jakýchkoli kompromisů v oblasti komfortu.

 Volvo XC60 je o 20 cm kratší než model XC70 a nižší než Volvo XC90 – je tedy pokračováním naší řady zeštíhlených modelů s vysokou energetickou účinností. „V průběhu roku 2009 nabídneme verzi s pohonem předních kol vybavenou dieselovým motorem o objemu 2,4 litru, který bude disponovat výkonem 163 k, bude splňovat emisní normu Euro 5, a cílová hodnota emisí CO2 se bude pohybovat kolem 170 g/km,“ prozrazuje Fredrik Arp.

Cílová skupina s vysokými nároky na technologii

Projekt XC60 je zaměřen na cílovou skupinu, která při výběru produktů odpovídajících jejímu životnímu stylu klade vysoké nároky na design, integritu značky a na nejmodernější technologie.

 S nadsázkou by se dalo říci, že tento automobil je určen pro zákazníky, kteří vyrostli s mikročipem jako běžným doplňkem jejich každodenní snídaně. Tito lidé jsou zvyklí na mimořádně rychlé tempo vývoje ve světě elektroniky – a každé další narozeniny slaví s dárkem nabízejícím více možností v neustále se zmenšujícím dárkovém balení.

 „Dalo by se říci, že toto je příští automobil současných vlastníků Volva C30. Nový model je stejně sportovní a atraktivní, ale nabídne svému majiteli mnohem více možností. Variabilní automobil pro svobodné jednotlivce žijící ve městech a pro mladé rodiny, které berou své děti na víkend za zábavou a za dobrodružstvím, zaměřujeme se primárně na životní styl, ne na věk“ pokračuje Fredrik Arp.

Vyvážený prodej v Evropě a v Severní Americe

Cílový počet prodaných vozů Volvo XC60 je přes 50 000 kusů ročně. Rozložení mezi Evropu a Severní Ameriku je neobvykle rovnoměrné: přibližně 40 % do každého z těchto regionů. Zbývajících 20 % si najde své zákazníky ve zbytku světa.

 Mezi pět největších trhů v roce 2010 budou patřit USA, Německo, Velká Británie, Rusko a Čína.

 Volvo XC60 je v Severní Americe přirozeně atraktivní. V Evropě nové zákazníky zejména z řad žen přitahují jeho sportovní vlastnosti v kombinaci s kompaktními rozměry. Skutečnost, že mezi pět největších trhů pro Volvo XC60 patří Čína a Rusko, je důkazem toho, že tyto rostoucí trhy se nyní stávají skutečně velkými. Na obou je přitom možné do budoucna očekávat další růst.

 Volvo XC60 se bude vyrábět v továrně společnosti Volvo Cars v belgickém Gentu.

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnosti Volvo Cars a NVIDIA prohlubují svoji spolupráci

Společnosti Volvo Cars a NVIDIA...

Prémiová automobilka Volvo Cars a přední počítačová společnost NVIDIA, která stojí v čele vývoje umělé inteligence (AI), spojují své síly za účelem vývoje vysoce vyspělého hlavního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo XC90 ve videohře Forza Motorsport

Volvo XC90 ve videohře Forza Motorsport

Volvo odteď pro každého? Opravdu – alespoň pro všechny, kdo vlastní herní konzoli Xbox One. V prostředí nejmladší, v pořadí již sedmé verze závodní videohry Forza Motorsport se nyní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars prodloužila smlouvu se svým současným generálním ředitelem Håkanem Samuelssonem do roku 2022

Automobilka Volvo Cars prodloužila...

Společnost Volvo Cars prodloužila smlouvu se svým stávajícím generálním ředitelem a prezidentem Håkanem Samuelssonem o dva roky, což znamená do roku 2022. Prodloužením smlouvy si chce...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Globální prodej automobilky Volvo Cars vzrostl  v srpnu o 14,5 %

Globální prodej automobilky Volvo Cars...

Společnost Volvo Cars si pevně drží kurz směrem k dalšímu roku rekordního globálního prodeje. Svědčí o tom její prodejní výsledky za měsíc srpen, kdy si ve srovnání se stejným obdobím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncept Volvo 360c volá po univerzálním palubním bezpečnostním standardu pro komunikaci autonomních vozidel

Koncept Volvo 360c volá po univerzálním...

V rámci svého nového konceptu 360c s autonomním řízením nabízí automobilka Volvo Cars podnět k řešení hlavních výzev vztahujících se k zavedení technologií autonomního řízení a...