Nové Volvo S40 a V50

– vylepšené sportovní vlastnosti a výrazný prémiový charakter

S příchodem současné generace Volva S40 a V50 se společnost Volvo Cars zaměřila především na mladší zákazníky s vysokými nároky na sportovní vlastnosti a prémiový charakter. Nové Volvo S40 a nové Volvo V50 společně přicházejí na trh s výrazně vylepšeným designem. Nabídka nových prvků dále posiluje jejich konkurenční pozici v boji o náročné mladé zákazníky.

„Když byly tyto automobily téměř před čtyřmi lety představeny, zdůrazňovali jsme, že svým majitelům nabízejí vlastnosti větších modelů Volvo, ale v kompaktnějším formátu. Nyní tento přístup posouváme o další krok díky výraznějším kvalitám a „vyspělosti“ obou modelů. Současně zvýrazňujeme rozdíly mezi oběma modely. Nová S40 se posouvá blíže Volvu S80, zatímco nová V50 se více podobá novému Volvu V70,“ říká prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars, Fredrik Arp.

Nejnovější údaje z USA a z Evropy ukazují, že zaměření společnosti na mladší cílovou skupinu vedlo k významnému zvýšení počtu prodaných vozidel.

 Nárůst počtu zákazníků ve věku do 35 let o více než 20 %, zejména údaje z USA stojí za pozornost:

 • Podíl nových majitelů Volva S40 ve věku do 35 let vzrostl z 23 na 45 %.
 • Podíl svobodných zákazníků vzrostl o 10 procent, ze 30 na 40 %.
 • Celkový průměrný věk zákazníků kupujících Volvo S40 se snížil o deset let z 50 na 40.

„Důvody pro výběr Volva S40 jsou navíc emotivnější než v minulosti. Dnešní zákazníci s nadšením hovoří o jeho sportovním designu a o potěšení z jízdy. Stále častěji také vítězíme v boji o image a prestiž s našimi největšími konkurenty.“ prozrazuje Fredrik Arp.

V Evropě se podíl zákazníků Volva V50, jejichž hlavní alternativou byl prémiový vůz německé výroby, zvýšil z 24 % u předchozího Volva V40 na dnešních 47 %.

Podíl zákazníků mladších 44 let vzrostl o 10 %: ze 45 na 55 %. Také v Evropě začínají při koupi mezi zákazníky Volva V50 převažovat emotivní důvody. Většinu těchto zákazníků přitom na rozdíl od modelu S40 tvoří rodiny s dětmi.

 Vylepšené odkládací prostory

Designová i technická zlepšení u nových modelů Volvo S40 a V50 měla za cíl zlepšit již nyní vysoce oceňované vlastnosti obou modelů a odstranit slabé stránky identifikované zákazníky, například pokud se týče odkládacích prostor v interiéru.

„Tým designérů inteligentním způsobem využil každý volný kubický centimetr. Například zcela nový design středové konzoly a vnitřních panelů dveří umožnil zvýšení kapacity odkládacích prostor a umožnil zvýšení flexibility interiéru,“ vysvětluje Fredrik Arp.

 

Nabídka motorů

Jednou novinkou je zvýšení výkonu motoru T5 o 10 k na celkových 230 k. K dispozici je pět dalších benzínových motorů plus verze Flexifuel umožňující pohon na bioethanol:

 • 1.6 100 k
 • 1.8 125 k
 • 1.8F Flexifuel 125 k (není v nabídce na našem trhu)
 • 2.0 145 k
 • 2.4 140 k
 • 2.4i 170 k

Dieselové motory, které představují z hlediska objemu prodeje obou modelů 55 % v Evropě a 25 % celkem, jsou nabízeny ve třech verzích:

 • 1.6D 109 k
 • 2.0D 136 k
 • D5 180 k

Jednou změnou je, že v průběhu druhé poloviny roku 2007 bude motor D5 k dispozici také s manuální převodovkou, která řidiči nabídne plných 400 Nm točivého momentu v porovnání se 350 Nm u automatické převodovky. Tento motor patří mezi první jednotky, které budou splňovat evropské emisní předpisy Euro 5.

Verze Flexifuel poháněná palivem E85 (85 % ethanol, 15 % benzín) s výkonem 125 k se stává stále více konkurenceschopnou. Volva S40 a V50 Flexifuel se nyní prodávají v devíti evropských zemích a v roce 2007 budou představovat 8 % celkového počtu prodaných vozů těchto modelů.

 Nově s aktivními světlomety

Pokud se týče bezpečnosti, přichází nová S40 a V50 s několika novými prvky:

 • Volitelnými aktivními bi-xenonovými světlomety, které natáčejí světelný paprsek do zatáček v závislosti na pohybech volantu.
 • Při aktivaci airbagů dojde k automatickému spuštění výstražných světel – tato funkce pomáhá přilákat pozornost ostatních motoristů v případě, že dojde k nehodě samotného vozidla například při jízdě za tmy.
 • Brzdová světla jsou nyní vybavena funkcí nouzových brzdových světel EBL, která aktivuje jejich rychlé blikání v případě, že řidič prudce sešlápne brzdový pedál. Tímto způsobem je zajištěno efektivní upozornění ostatních řidičů za vozidlem.

Audiosystém světové třídy

Nové Volvo S40 a V50 může být vybaveno audiosystémem absolutní světové třídy.

Nejpokročilejší ze tří systémů – Premium Sound – je vybaven digitálním zesilovačem značky Alpine, systémem prostorového zvuku Dolby® Pro Logic II Surround a reproduktory od dánského výrobce Dynaudio.

U systémů High Performance a Premium Sound je nyní možné přehrávat CD s hudbou uloženou ve formátech MP3 nebo WMA. To znamená, že v měniči CD disků je možné uložit několik set hudebních skladeb a řidič tak má i na cestách k dispozici velkou část svého domácího hudebního archivu.

Všechny audiosystémy jsou nyní navíc vybaveny přídavným vstupem (AUX), ke kterému je možné připojit přídavné zařízení, například přenosný MP3 přehrávač. Jako příslušenství je k dispozici USB konektor a konektor pro připojení přehrávače iPod.

 Třetina celkového objemu prodaných vozů Volvo

Cílový počet prodaných vozů Volvo S40 je 75 000 automobilů ročně. Největším trhem jsou USA s jednou třetinou celkového množství, přičemž v roce 2007 se na druhé místo dostává Čína díky místní výrobě přibližně 8 000 vozů Volvo S40. Největšími evropskými trhy Volva S40 jsou Velká Británie, Španělsko, Německo a Švédsko.

Cílový počet prodaných vozů Volvo V50 je 70 000 automobilů ročně. 85 % z tohoto počtu bude prodáno v Evropě, přičemž největšími jednotlivými trhy jsou Německo, Švédsko, Velká Británie, Itálie a Nizozemsko.

„Volvo S40 a V50 nejen představují třetinu celkového počtu prodaných vozů za rok 2007; tyto modely navíc hrají klíčovou roli při posilování značky Volvo. Nové modely posilují svou konkurenceschopnost ve všech klíčových oblastech a jsem přesvědčen, že společně s novou C30 se jim podaří přitáhnout ještě více nových a mladších zákazníků,“ říká Fredrik Arp. 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars poprvé představuje svůj tříválcový motor určený pro nové kompaktní SUV XC40

Automobilka Volvo Cars poprvé...

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes představila svůj nový tříválcový motor Drive-E určený pro Volvo XC40, jež znamená první vlaštovku švédské automobilky v segmentu kompaktních SUV. Nový...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars byla pro rok 2018 jmenována jednou z nejetičtějších společností na světě

Společnost Volvo Cars byla pro rok 2018...

Prémiová automobilka Volvo Cars byla institutem Ethisphere uznána globálním lídrem v oblasti definování a rozvíjení standardů etických obchodních praktik, a proto si vysloužila ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volvo XC40 teprve míří do showroomů, a již se může pochlubit dvaceti tisíci objednávkami

Volvo XC40 teprve míří do showroomů, a...

První vlaštovka automobilky Volvo Cars v segmentu malých prémiových SUV se mezi zájemci o nový vůz těší značné popularitě. Svědčí o tom mimo jiné – počet objednávek z celého...