Nové pneumatiky Michelin Energy New

Bezpečnější jízda a ještě snížená spotřeba paliva.

Novinkou Michelinu pro letošní letní sezonu je inovovaná řada pneumatik Energy. Dochází ke komplexnímu nahrazení původních dezénů XT1, XT2, XH1 a XV1. Hlavní charakteristikou pneumatik nové generace je mimořádně nízký valivý odpor, který významně přispívá ke snížené spotřebě paliva. Značka Michelin se s pláštěm Energy řadí mezi vítěze ve srovnávacích testech pneumatik této kategorie.


Nové pneumatiky Michelin Energy New

Nová pneumatika Michelin Energy byla vyvinuta pro zákazníky, kteří požadují výkonnost spojenou s bezpečností. Je určena pro segment cestovních vozů od kompaktních městských aut až po modely vyšší střední třídy, které představují téměř 80 % celkového trhu pneumatik dodávaných do prvovýroby a 62 % trhu s náhradními pneumatikami. Do tohoto segmentu spadají tři rychlostní indexy: T, H a V.

Index T (do 190 km/h)


Pneumatiky s rychlostním indexem T mají třetinový podíl na celkovém trhu pneumatik. Prodej patnáctipalcových pneumatik kategorie T vzrostl za poslední čtyři roky o 42 % a trh v této třídě vykazuje výjimečnou dynamiku růstu. Těmito pneumatikami jsou vybavovány ku příkladu modely Renault Scénic, Audi A2 a A3. Prodej čtrnáctipalcových pneumatik vzrostl ve stejném období o 9 %. Renault Clio, Ford Fiesta, Peugeot 206 a VW Polo.

Index H (do 210 km/h)


Trh v segmentu H roste nepřetržitě od roku 1997, za pět uplynulých let prodeje vzrostly o 35 %. Podobně jako v segmentu T i v segmentu H vzrostl dramaticky prodej patnáctipalcových pneumatik, a to o 130 % od roku 1997. Odborníci očekávají, že v příštích letech poroste tento segment o 10 % ročně. Těmito pneumatikami jsou vybavovány ku příkladu Ford Focus, Renault Megane, VW Golf.

Index V (nad 210 km/h)


V tomto segmentu vzrostl objem prodaných pneumatik od roku 1997 o 70 %. Prodej patnáctipalcových pneumatik vrostl o 47 % a prodej šestnáctipalcových pneumatik vylétl o neuvěřitelných 390 %. Tento rychlostní index, dříve označovaný jako „High Performance“ se stále více prosazuje ve střední třídě automobilů a je také hlavním cílem nové pneumatiky Michelin Energy.


V Evropě představuje trh s pneumatikami dodávanými do prvovýroby třetinu celkového trhu pneumatik a s dvou až tříletou prodlevou „živí“ i trh s náhradními pneumatikami. Je proto důležitou základnou pro rozvoj tohoto trhu. Studie dokázaly, že loajalita zákazníků vůči značce pneumatik, kterou dostali s novým vozem, je rozhodujícím faktorem úspěchu značky Michelin. Tato zákaznická loajalita dosahuje hodnoty 66 % a vysoko převyšuje výsledky nejbližších konkurentů.


V roce 2002 se v Evropě prodalo 26 milionů pneumatik Michelin Energy předchozí generace – to znamená 3000 prodaných pneumatik za hodinu. V současnosti je jimi vybaveno 8 % všech vozů jezdících po evropských silnicích – celkem 64 milionů pneumatik.


Pro zvýšení přilnavosti nové pneumatiky Michelin Energy na suchém i mokrém povrchu vyvinula značka Michelin nový asymetrický dezén, který zvětšuje kontaktní plochu mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Styčná plocha nového pláště je oproti předchozí generaci o 10 % větší. Nové vnitřní lamely v centrální části běhounu s patentovaným vzorkem výrazně přispívají k účinné akceleraci i brždění, protože fungují podobně jako okenní stěrače: Při kontaktu běhounu s mokrou vozovkou je vrstva vody lamelami rozptýlena a tím se zvýší přilnavost pneumatiky s povrchem.


Vnitřní oblast asymetrické pneumatiky Energy v sobě zahrnuje více styčných hran, které narušují vodní film a přispívají společně s příčnými drážkami k optimálnímu odvodu vody a tím ke zvýšené přilnavosti na mokrém povrchu. Vnější oblast obsahuje proměnlivé bloky dezénu, které jsou propojeny vázacími můstky. Ty zajišťují zvýšenou tuhost běhounu v zatáčkách.


Nová stavba pneumatiky Michelin Energy má za cíl zvýšit její životnost a adhezi. Pod ocelový nárazník byly nově přidány dva zesilující korunní pásy NRS, díky kterým je vůz méně náchylný ke smyku a v zatáčkách se lépe kontroluje.


Nová konstrukce běhounu zvyšuje výkony pneumatiky na mokrém povrchu. Optimalizované hydrodynamické vlastnosti vytvářejí tzv. šípový efekt – voda z vozovky pneumatiku lépe obtéká. Redukce oblastí turbulence umožňuje efektivnější vytlačování vody podélnými drážkami.

Výhody nové pneumatiky Michelin Energy

  • na suchých i mokrých silnicích vykazuje nejvyšší přilnavost ve své třídě
  • na mokrém povrchu je brzdná dráha z rychlosti 90 km/h o tři metry kratší oproti předchozí generaci Michelin Energy
  • snížení valivého odporu o 6 % oproti předchozí generaci Michelin Energy přináší citelnou úsporu pohonných hmot
  • prodloužení životnosti

Dlouhá životnost pneumatik Michelin Energy umožňuje řidič ušetřit během životnosti jeho vozu jednu sadu pneumatik – cca 12 000 Kč. Díky novému složení směsi je redukován odpor při jízdě a řidič tak ušetří za stejnou dobu až 8 plných nádrží paliva – cca 10 000 Kč.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Steve von Foerster vymyslel režim „dobrého souseda“, který umožňuje řidičům Fordu Mustang naplánovat, ve kterou denní dobu se má z výfuku ozývat plný sportovní řev a kdy má naopak vůz...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford a Lyft spojují síly při vývoji autonomních vozů – společnosti Ford a Lyft oznámily dohodu o spolupráci

Ford a Lyft spojují síly při vývoji...

Výsledkem bude služba, která umožní zákazníkům přivolat si odvoz autonomním vozem přes chytrý telefon. Není pochyb o tom, že autonomní vozy v budoucnu – změní způsob přepravy lidí i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford ECOSPORT ST-LINE, Ford TOURNEO CUSTOM  – Autosalon Frankfurt 2017

VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky FORD přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo Custom vévodí rozsáhlé expozici značky Ford na autosalonu ve Frankfurtu (12. – 20.září 2017)

Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo...

Jednou z hvězd stánku Fordu ve Frankfurtu bude nový Ford Mustang: Na autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu  představuje Ford – v evropské premiéře nový a výkonnější Ford Mustang,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...