Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje

Uvede je společnost Porsche Inter Auto CZ – výhradní dovozce značky Porsche v České republice.

Porsche Inter Auto CZ prezentuje druhou generaci sportovně–terénního vozu – nový Cayenne znamená vyšší výkon a nižší spotřebu, atraktivní design a nové silnější motory s přímým vstřikováním benzinu – Direct Fuel Injection (DFI), které snižuje u jednotlivých modelů spotřebu paliva o více než 8 %. V reálném provozu je dokonce možná úspora až 15 %.

Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje
Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje
Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje

U základní verze sportovně-terénního vozu je zvýšen výkon o 29 kW (40 PS). Cayenne je nyní poháněn šestiválcovým motorem o výkonu 213 kW (290 PS). Zdvihový objem byl zvýšen z 3,2 na 3,6 litru a točivý moment se vyšplhal z 310 na 385 Nm. Pro zrychlení z nuly na 100 km/h potřebuje Cayenne 8,1 sekund, nejvyšší rychlost činí 227 km/h. Pro srovnání: hodnoty jeho předchůdce činily 9,1 sekund a 214 km/h.

Cayenne S s motorem V8, se zdvihovým objemem zvětšeným na 4,8 litru, dosahuje díky novému přímému vstřikování benzinu a zavedení řízení ventilů VarioCam Plus točivý moment 500 Nm (dosud 420 Nm). Má nyní výkon 283 kW (385 PS) – což je o 33 kW (45 PS) více než doposud. Cayenne S zrychlí na sto kilometrů za 6,6 sekund, jeho nejvyšší rychlost činí 252 km/h (předchůdce: 6,8 sekund a 242 km/h).

U nového špičkového modelu Cayenne Turbo se zvýšil výkon motoru v porovnání s předchůdcem o 37 kW (50 PS). Nový, dvěma turbodmychadly poháněný osmiválec má výkon 368 kW (500 PS) a 700 Nm (doposud 620 Nm). Zrychlení z nuly na 100 km/h absolvuje Cayenne Turbo za 5,1 sekund a dosahuje nejvyšší rychlosti 275 km/h (předchůdce: 5,6 sekund a 266 km/h). O ideální přenos síly se stará osvědčený systém Porsche Traction Management (PTM), který rozděluje sílu motoru mezi zadní a přední kola v poměru 62:38. Pomocí lamelové spojky lze dle potřeby převádět až 100 % výkonu dopředu nebo dozadu.

Aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) se vzduchovým odpružením patří u modelu Cayenne Turbo do sériové výbavy. Tuto variantu podvozku lze nyní rozšířit o novou, firmou Porsche poprvé použitou, příčnou stabilizaci Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC). Plynulá regulace sklonu karoserie omezuje boční náklon vozidla v zatáčkách a zcela jej vyrovnává téměř ve všech jízdních situacích. Významně se tím zlepšují vlastnosti, stabilita a komfort za jízdy. Při jízdě v terénu umožňuje systém maximální křížení náprav a optimalizuje trakci. PDCC lze objednat také pro modely Cayenne a Cayenne S.

Všechny modely Cayenne jsou sériově vybaveny systémem Porsche Stability Management (PSM) s brzdovým asistentem, zdokonalenou stabilizací přívěsu a Offroad-ABS. Tyto funkce se starají o zlepšenou reakční rychlost brzd, značnou redukci rozkmitání, ke kterému u vozidel s přívěsem může dojít, a o optimalizovaný brzdný účinek na nezpevněném podkladu. Ještě více aktivní bezpečnosti přinášejí světlomety Bi-Xenon (sériově u Cayenne Turbo). Světlomety mají kromě statického nyní také i dynamické světlo pro jízdu do zatáček, které se aktivuje od rychlosti tří kilometrů za hodinu. Pro Cayenne a Cayenne S lze tyto světlomety objednat jako volitelnou výbavu.

Nové vozy lze objednat na značkové prodejně Porche Inter Auto CZ, ceny základních verzí činí 1 258 824 Kč za model Cayenne V6, dále 1 594 958 Kč za verzi S a konečně 2 645 378 Kč za model Cayenne Turbo ( ceny uvedeny bez DPH 19%).

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ osm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1 před závodem 24 h Le Mans: Tým Porsche LMP1 stojí před tvrdým bojem o celkové vítězství

Přehled o týmu Porsche v kategorii LMP1...

Odpočítávání do startu nejdůležitějšího závodu sezony je téměř u konce. O víkendu 17. až 18. června bude Porsche usilovat o třetí vítězství v legendárním vytrvalostním závodě 24...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Společnost Porsche odhalila tento pátek...

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Nové barvy, rozšířená konektivita a o...

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru – ve všech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...