Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje

Uvede je společnost Porsche Inter Auto CZ – výhradní dovozce značky Porsche v České republice.

Porsche Inter Auto CZ prezentuje druhou generaci sportovně–terénního vozu – nový Cayenne znamená vyšší výkon a nižší spotřebu, atraktivní design a nové silnější motory s přímým vstřikováním benzinu – Direct Fuel Injection (DFI), které snižuje u jednotlivých modelů spotřebu paliva o více než 8 %. V reálném provozu je dokonce možná úspora až 15 %.

Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje
Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje
Nové modely Cayenne, Cayenne S a Cayenne Turbo v únoru 2007 v ČR do prodeje

U základní verze sportovně-terénního vozu je zvýšen výkon o 29 kW (40 PS). Cayenne je nyní poháněn šestiválcovým motorem o výkonu 213 kW (290 PS). Zdvihový objem byl zvýšen z 3,2 na 3,6 litru a točivý moment se vyšplhal z 310 na 385 Nm. Pro zrychlení z nuly na 100 km/h potřebuje Cayenne 8,1 sekund, nejvyšší rychlost činí 227 km/h. Pro srovnání: hodnoty jeho předchůdce činily 9,1 sekund a 214 km/h.

Cayenne S s motorem V8, se zdvihovým objemem zvětšeným na 4,8 litru, dosahuje díky novému přímému vstřikování benzinu a zavedení řízení ventilů VarioCam Plus točivý moment 500 Nm (dosud 420 Nm). Má nyní výkon 283 kW (385 PS) – což je o 33 kW (45 PS) více než doposud. Cayenne S zrychlí na sto kilometrů za 6,6 sekund, jeho nejvyšší rychlost činí 252 km/h (předchůdce: 6,8 sekund a 242 km/h).

U nového špičkového modelu Cayenne Turbo se zvýšil výkon motoru v porovnání s předchůdcem o 37 kW (50 PS). Nový, dvěma turbodmychadly poháněný osmiválec má výkon 368 kW (500 PS) a 700 Nm (doposud 620 Nm). Zrychlení z nuly na 100 km/h absolvuje Cayenne Turbo za 5,1 sekund a dosahuje nejvyšší rychlosti 275 km/h (předchůdce: 5,6 sekund a 266 km/h). O ideální přenos síly se stará osvědčený systém Porsche Traction Management (PTM), který rozděluje sílu motoru mezi zadní a přední kola v poměru 62:38. Pomocí lamelové spojky lze dle potřeby převádět až 100 % výkonu dopředu nebo dozadu.

Aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) se vzduchovým odpružením patří u modelu Cayenne Turbo do sériové výbavy. Tuto variantu podvozku lze nyní rozšířit o novou, firmou Porsche poprvé použitou, příčnou stabilizaci Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC). Plynulá regulace sklonu karoserie omezuje boční náklon vozidla v zatáčkách a zcela jej vyrovnává téměř ve všech jízdních situacích. Významně se tím zlepšují vlastnosti, stabilita a komfort za jízdy. Při jízdě v terénu umožňuje systém maximální křížení náprav a optimalizuje trakci. PDCC lze objednat také pro modely Cayenne a Cayenne S.

Všechny modely Cayenne jsou sériově vybaveny systémem Porsche Stability Management (PSM) s brzdovým asistentem, zdokonalenou stabilizací přívěsu a Offroad-ABS. Tyto funkce se starají o zlepšenou reakční rychlost brzd, značnou redukci rozkmitání, ke kterému u vozidel s přívěsem může dojít, a o optimalizovaný brzdný účinek na nezpevněném podkladu. Ještě více aktivní bezpečnosti přinášejí světlomety Bi-Xenon (sériově u Cayenne Turbo). Světlomety mají kromě statického nyní také i dynamické světlo pro jízdu do zatáček, které se aktivuje od rychlosti tří kilometrů za hodinu. Pro Cayenne a Cayenne S lze tyto světlomety objednat jako volitelnou výbavu.

Nové vozy lze objednat na značkové prodejně Porche Inter Auto CZ, ceny základních verzí činí 1 258 824 Kč za model Cayenne V6, dále 1 594 958 Kč za verzi S a konečně 2 645 378 Kč za model Cayenne Turbo ( ceny uvedeny bez DPH 19%).

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ osm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche představuje aplikaci „Mission E Augmented Reality“

Porsche představuje aplikaci „Mission E...

Značka Porsche vyvinula ve spolupráci se společností Google aplikaci s rozšířenou realitou, která prezentuje nové Porsche Mission E. Zákazníci se tak mohou již dnes virtuálně seznamovat s...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche si urovnává cestu do budoucnosti značnými investicemi

Porsche si urovnává cestu do budoucnosti...

Společnost Porsche AG stanovila nové rekordy z hlediska počtu dodaných vozů, příjmů z prodeje a provozního zisku. Ve finančním roce 2017 dodala celkem 246 375 vozidel (+4 procenta) a zvýšila...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Mission E Cross Turismo – elektrická mobilita ve své nejkrásnější podobě

Porsche Mission E Cross Turismo –...

Značka Porsche odhalila na Ženevském autosalonu Mission E Cross Turismo, všestranný automobil s pozoruhodným designérským stylem. Mezi silné stránky vozidla kategorie CUV (Cross Utility Vehicle)...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche snižuje emise CO2 trvale udržitelnou logistikou

Porsche snižuje emise CO2 trvale...

Porsche sází na „zelené vlaky“, a tím dává jasný signál, že kráčí cestou trvale udržitelného a zodpovědného jednání. Veškerá železniční přeprava vyrobených vozidel z...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...