Modely Volvo S60 a XC60 získaly hodnocení „vynikající“ v novém testu systémů pro prevenci čelního nárazu

Nový program testů amerického institutu U.S. Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) znovu potvrdil vedoucí pozici společnosti Volvo Car Group v oboru automobilové bezpečnosti.

Oba modely Volvo S60 a XC60

– získaly nejvyšší možné hodnocení „vynikající“ a systém City Safety společnosti Volvo Cars určený pro prevenci nehod v nízkých rychlostech byl jako jediný v testu, který zahrnoval 74 vozidel, součástí standardní výbavy.

„Vítáme snahu významných hodnotících institucí o začlenění technologií pro prevenci nehod do svých zkušebních programů. Spotřebitelé tak získávají více informací o výhodách systémů automatického brzdění. Tato snaha navíc motivuje k zavádění podobných technologií u stále většího počtu vozidel,“ říká Thomas Broberg, vrchní poradce pro bezpečnost ve společnosti Volvo Car Group.

Nový postup IIHS pro hodnocení systémů prevence nehod bude od roku 2014 zahrnut do hodnotícího programu Top Safety Pick+ tohoto institutu. Jeho součástí budou dva testy zaměřené na simulaci nárazů do zádi vpředu jedoucích vozidel – jeden při 20 km/h (12 mil/h) a druhý při 40 km/h (25 mil/h). Další bod bude vozidlům udělován za systém upozornění na nebezpečí kolize.

Modely Volvo S60 a XC60 vybavené systémy City Safety a systémem upozornění na nebezpečí kolize s funkcí automatického brzdění a s rozpoznáváním chodců se zařadily mezi sedm modelů, které v novém testu získaly hodnocení „vynikající“.

Systém City Safety je u všech modelů Volvo součástí standardní výbavy

Většina modelů Volvo je rovněž dostupná s nejmodernějšími technologiemi, které jsou schopny i ve vyšších rychlostech detekovat vpředu jedoucí vozidla, chodce i cyklisty, upozornit řidiče na jejich přítomnost a v případě potřeby začít automaticky brzdit.

„IIHS se při svých testech zaměřuje na dvě situace, kdy v obou případech se automobil blíží k maketě stojícího vozidla. Je však zapotřebí zdůraznit, že systémy společnosti Volvo Cars pokrývají mnohem širší škálu reálných situací, včetně vozidel jedoucích ve stejném směru, chodců a cyklistů,“ říká Thomas Broberg.

Společnost Volvo Cars dosud prodala více než milión vozidel vybavených systémy automatického brzdění a ve své průkopnické práci hodlá i nadále pokračovat tak, aby již v blízké budoucnosti tyto systémy rozpoznávání chodců fungovaly i za tmy. Navíc bude jejich funkce rozšířena o předcházení srážkám se zvířaty.

Automatické brzdění přispívá ke snižování počtu nehod

Výhody průlomové technologie City Safety potvrdily již dřívější zprávy institucí IIHS/HLDI (Highway Loss Data Institute), podle kterých tato technologie přispěla ke snížení počtu pojistných událostí až o 20 procent. Data švédské pojišťovny If uvádějí podobné hodnoty, přičemž počet nárazů do vpředu jedoucích vozidel údajně poklesl až o 23 procent.

Studie IIHS vycházející z pojistných událostí vozů Volvo XC60 ukazuje, že systém City Safety snižuje náklady na léčení poraněných osob o 33 procent – zatímco náklady na opravy vozidel se snížily o 15 procent.

„Během let neustále a významnou měrou klesá riziko, že cestující ve vozidle Volvo bude zraněn. Zaváděním nových aktivních i pasivních bezpečnostních systémů se přibližujeme k našemu cíli, že do roku 2020 by nikdo v novém voze Volvo neměl být usmrcen ani zraněn. Naší dlouhodobou vizí jsou pak automobily, u kterých k nehodám nebude vůbec docházet,“ říká Thomas Broberg.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...