Modelová ofenzíva Opelu pokračuje kompaktním čtyřdveřovým sedanem Astra

Světová premiéra na autosalonu v Istanbulu 3. – 12. listopadu, zahájení prodeje na podzim roku 2007

Nový přírůstek nejúspěšnější modelové řady Opel Astra je elegantní čtyřdveřový sedan, který přichází po pětidveřovém hatchbacku, třídveřovém sportovním modelu Astra GTC, kombi Astra Caravan a kupé-kabrioletu Astra TwinTop.

Modelová ofenzíva Opelu pokračuje kompaktním čtyřdveřovým sedanem Astra
Modelová ofenzíva Opelu pokračuje kompaktním čtyřdveřovým sedanem Astra

Nový sedan si odbude svoji premiéru na autosalonu v tureckém Istanbulu. „Autosalon v Istanbulu je největší akcí svého druhu v celém regionu. A Turecko je zároveň jedním z nejdůležitějších trhů tradičních čtyřdveřových sedanů,“ říká Alain Visser, výkonný ředitel automobilky Opel odpovědný za evropský marketing.

Turecku tvoří tříprostorové sedany asi 67 % prodejů v segmentu kompaktních automobilů – a jen o maličko méně, asi 65 %, v Rusku. V Polsku a dalších zemích jihovýchodní Evropy sedany volí asi 15 % zákazníků. Pro srovnání: V západní Evropě mají sedany jen asi 5tiprocentní podíl na trhu.

Sedany Astra, které zpočátku poputují především na trhy střední a východní Evropy, se budou vyrábět v polských Gliwicích. Astra sedan, pro kterou se počítá se dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory o výkonech od 90 k do 140 k, se na trhu objeví na podzim roku 2007. „Samozřejmě počítáme, že Astra sedan se objeví i na tuzemském trhu,“ říká Martin Krob, prodejní a marketingový ředitel pražské kanceláře společnosti GM Southeast Europe. „I když tříprostorové sedany nejsou na tuzemském trhu nejprodávanějšími karosářskými verzemi, existuje i u nás poměrně silná skupina zákazníků, kteří upřednostňují jejich vyvážené proporce – a Opel chce uspokojit i tuto cílovou skupinu.“

Astra sedan staví na přednostech své modelové řady, která na jaře tohoto roku překonala hranic milionu vyrobených vozů. Ve střední a východní Evropě se prodej Aster meziročně zvýšil během prvních deseti měsíců tohoto roku  o celých 20 % na bezmála 60 tisíc kusů. Z tohoto počtu se více než 10 tisíc Aster prodalo v Turecku.

Nová verze modelové řady Astra (délka x šířka x výška: 4618 x 1754 x 1458 mm) se vyznačuje progresivními, vyváženými proporcemi a dynamickými liniemi typickými pro moderní design vozů Opel. Příznačná bude také jízdní dynamika, vysoké užitné hodnoty a bezpečnost. Aby nový sedan řady Astra skutečně vynikal velikostí interiéru i zavazadlového prostoru (500 l), dostal podvozek s prodlouženým rozvorem kombi verzí Caravan 2703 mm. K technickým lahůdkám sedanu Astra patří mimo jiné adaptivní natáčecí bi-xenonové světlomety AFL, zařízení pro usnadnění rozjezdů do kopce „Hill-Start-Assist“ a systém rychlého vytápění a odmlžování skel „Quickheat“.

S novým sedanem Astrou Opel pokračuje ve své tradici, kdy už předchozí dvě generace Aster byly k dispozici i v tomto tříprostorovém karosářském konceptu.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...