Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh

Při vnější délce pouhých 4,2 m má velký vnitřní prostor jak pro 5 cestujících tak pro zavazadla.

Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh

Mercedes-Benz Vaneo je vozem pro ty, kteří chtějí moderní pohyblivý prostorný variabilní automobil jak pro využití v rodině, tak pro sportování a trávení volného času. Automobil, který umožní i splnění různých nároků pro převoz nákladu.

Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh
Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh
Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh

Z obsáhlých průzkumů trhu prováděných koncernem DaimIerChrysler vyplynulo, že zájemci o koupi kompaktního vanu vyžadují především multifunkční vůz bez příslušnosti k nějaké vyhraněné třídě. Proto vznikl automobil s dynamickým vzhledem zcela emocionálně vyjadřující jeho vnitřní hodnoty. S modelem Vaneo dlouhým 4,2 m lze přepravit až pět dospělých cestujících a dvě děti, v případě potřeby se nabízí možnost využít prostoru pro náklad v tomto automobilovém segmentu zcela ojedinělého objemu velikosti až 3000 litrů. Uspořádání sedadel, dvoje široké posuvné dveře a zadní výklopné víko umožňují perfektní přístup do velkoryse dimenzovaného vnitřního prostoru. Manipulaci s nákladem značně ulehčuje na přání dodávaná výsuvná podlaha. Celou koncepci vozu doplňuje obsáhlá bezpečnostní výbava. Ta u modelu Vaneo zahrnuje kromě jiného i sendvičovou konstrukci, která již prokázala své přednosti.

Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh
Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh
Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh
Mercedes-Benz Vaneo: špičkový variabilní kompaktní van uveden 6.dubna 2002 na náš trh

Modelem Vaneo chce DaimlerChrysler získat pro značku Mercedes-Benz nové cílové skupiny zákazníků. Především by to měli být prakticky uvažující rodiny s více dětmi, ale také bezdětné mladé páry orientované na aktivní využívání volného času nebo i ti, kteří žijí sami, ale z různých důvodů mají vysoké nároky na prostor pro přepravovaný náklad. Potenciální kupci nového modelu Vaneo se dosud orientovali na kompaktní vozy kombi nebo klasické velkoobjemové limuzíny. Podle výsledků průzkumu prováděného koncernem DaimlerChrysler vyžadují rodina, koníčky, aktivity kolem volného času, ale i častý výskyt domácích zvířat v rodinách koncepci automobilu s promyšleným řešením jeho jednotlivých funkcí.

Již od začátku prodeje bude pro zákazníky připraven výběr tří linií – Trend, Family a Ambiente – lišící se designem a výbavou pro progresivní řešení variability v kombinaci se širokou paletou zážehových i vznětových motorů, šetrných k životnímu prostředí.


Model Vaneo je vyráběn v německém Ludwigsfelde. Do výroby a vývoje tohoto kompaktního vanu, kterých by se mělo ve světě ročně prodat kolem 50 000 (u nás se předpokládá prodej cca 340 vozů), investoval Mercedes-Benz 500 milionů Euro.


Vaneo je nabízeno v pěti stupních výbavách: Trend, Trend Plus, Family, Family Plus a Ambiente. S třemi benzinovými a jedním dieslovým motorem. Ceny modelu Mercedes-Benz Vaneo se liší podle stupně zvolené výbavy a zvoleného motoru.


Mercedes-Benz Vaneo s benzinovým motorem 1,6 o výkonu 60 kW stojí podle stupně výbavy od 667 do 782 tisíc Kč, s benzinovým motorem 1,6 o výkonu 75 kW stojí podle stupně výbavy od 693 do 807 tisíc Kč, s benzinovým motorem 1,9 o výkonu 92 kW stojí podle stupně výbavy od 724 do 838 tisíc Kč, s dieslovým motorem 1,7 CDi o výkonu 67 kW stojí podle stupně výbavy od 724 do 857 tisíc Kč. (Ceny jsou uvedeny včetně DPH.)


Pro podnikatele je možné využít odpočtu DPH a zakoupit Vaneo KBI (nákladní – homologováno v kategorii N1) s úpravou pevné dělící stěny za druhou řadou sedadel (tedy ponecháno 5 míst) a mřížemi na zadních oknech. Úspora oproti výše uvedeným cenám je podle zvoleného stupně výbavy a motoru od 107 do 141 tisíc Kč.


Je třeba zdůraznit, že v uvedených cenách je zahrnuta již bohatá základní výbava mimo jiné čelní i boční airbagy řidiče a spolujezdce, systémy ABS, BAS a ESP, posilovač řízení, servisní počítač, sedadlo řidiče výškově seřiditelné, okna vpředu elektricky ovládaná, mlhové světlomety vpředu i vzadu a další. U vyšších stupních výbavy je obsažena v ceně řada prvků vyšší a luxusní výbavy. Mimoto lze objednat jako příplatkovou výbavu mimo jiné: elektricky ovládané střešní okno se sluneční clonou (30 699 Kč), autorádio s kazetovým přehrávačem a s CD měničem, navigační systém, parkovací systém (16 687 Kč), automatické ovládání spojky (22 314 Kč), automatickou převodovku (50 079 Kč), tempomat (9 177 Kč) a řadu dalších prvků.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...