Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu

Motory V6, V10 TDI a W12, pohon všech kol 4Motion, čtyřzónová klimatizace Climatronic, pneumatické zavěšení kol

Phaeton vychází ze starořecké mytologie – Phaeton byl synem boha slunce Helia a řídil jeho zářící nebeský vůz.


Volkswagen Phaeton je nová vlajková loď značky s nebývalou mírou komfortu, dynamiky, bezpečnosti, osobitého stylu a sportovního šarmu. Fotografie jsou z letošního březnového veletrhu v Ženevě.


Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu
Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu
Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu
Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu
Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu


Do konstrukce automobilu bylo vtěleno mimořádné množství invence, kreativity a inovací. Jeho výkony a jízdní vlastnosti jsou mimořádné tak jako i propracovaný koncept poprodejní péče. K nejvíce vyzdvihovaným přednostem Phaetonu patří jeho motory, pneumatické odpružení a sofistikovaný klimatizační systém.

Motory – benzinové V6 a W12, naftový V10 TDI


Základním agregátem je vidlicový benzinový šestiválec o objemu 3,2 l a výkonu 177 kW (241 k), který přenáší svoji sílu na přední kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Zájemci si však mohou objednat i pětistupňovou automatickou převodovku Tiptronic s možností i manuální volby rychlostních stupňů. Se šestiválcem 3.2 V6 s manuální převodovkou dosahuje Phaeton rychlosti až 245 km/h a z 0 na 100 km/h zrychluje během 8,4 s, což je vzhledem více než 5 m dlouhé a dvě tuny vážící limuzíny výkon mimořádný.


Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu

Pod kapotou Phaetonu se na jaře příštího roku objeví vyspělý desetiválcový turbodiesel V10 TDI o objemu 5,0 l se systémem přímého vstřikování paliva do válců. Tento motor má mimořádně klidný chod, kterým si v ničem nezadá s benzinovými šesti- či osmiválci. Výkon motoru je 230 kW (313 k), což postačí na dosažení rychlosti 250 km/h, při které zasáhne elektronický omezovač otáček. Až fantastický je však točivý moment tohoto motoru – od volnoběžných otáček šplhá prudce vzhůru a vrcholí stěží představitelnou hodnotou 750 Nm! Výkon se přenáší na všechna čtyři kola prostřednictvím nově vyvinuté šestistupňové automatické převodovky.

Na úplné špičce pohonných jednotek stojí benzinový dvanáctiválec W12 o objemu šesti litrů s výkonem 309 kW (420 k). Phaeton s tímto motorem dosáhne rychlosti z 0 na 100 km/h za pouhých 6,1 sekund, což je výkon, kterým se nemůže pochlubit ani většina ryze sportovně laděných vozů. Dvanáctiválcové modely mají standardně pětistupňovou automatickou převodovku Tiptronic a pohon všech kol 4Motion. Také v případě Phaetonu s motorem 6.0 W12 je rychlost elektronicky omezena na 250 km/h, i když motor a celý podvozek jsou navrženy na rychlost až 300 km/h.

Podvozek a jízdní vlastnosti


Nová limuzína Volkswagen Phaeton má pneumatické zavěšení kol, které zaručuje výborné jízdní vlastnosti i maximální pohodlí cestování. Pneumatické vzpěry, kombinované s hydraulickými tlumiči, garantují stálý komfort jízdy bez ohledu na zatížení automobilu a kvality vozovek. O odpérování se stará čtveřice vzduchových pružin spojených se zásobníkem tlakového vzduchu, tlumení je pak starostí dvouplášťových plynových tlumičů s možností rychlé změny tlumicí charakteristiky za pomoci elektronicky ovládaných ventilů.


Pneumatické zavěšení kol dokáže nejenom samočinně udržovat stálou světlou výšku vozu bez ohledu na zatížení, ale umožňuje i její změnu. Vedle standardní výšky může řidič ovladačem umístěným za řadicí pákou nastavit o 25 mm zvýšenou polohu zavěšení, která se uplatní při jízdě nižšími rychlostmi po velmi špatných silnicích. Naopak při jízdě po kvalitních komunikacích se po překročení rychlosti 160 km/h zavěšení kol automaticky sníží o 15 mm, což zlepšuje jízdní vlastnosti a snižuje spotřebu. Kromě světlé výšky lze měnit i charakteristiky tlumení – řidič se může rozhodnout vedle základní také pro komfortní, sportovní a vysoce sportovní variantu.

Čtyřzónová klimatizace


Volkswagen Phaeton je vybavený čtyřzónovou klimatizační jednotkou4C-Climatronic, která umožňuje individuální nastavování teploty ve čtyřech různých částech interiéru – v prostoru řidiče, jeho předního spolujezdce a v oblasti obou zadních krajních sedadel. Velkou výhodou klimatizační jednotky je nepřímé vedení ochlazovaného nebo ohřívaného vzduchu do zadaných zón prostřednictvím automaticky ovládaných ventilů. Ty zaručují bezprůvanovou výměnu vzduchu.

Komfort pro všechny cestující


U předních sedadel lze elektricky nastavovat celkem dvanáct parametrů, v případě modelů s dvanáctiválcovým motorem 6,0 W12 dokonce osmnáct. Tato sedadla mají nejenom paměť na nastavení polohy, ale jsou vybavena systémem provětrávání, vyhřívání nebo chlazení, a dokážou dokonce i jemně masírovat záda.


Vzadu může mít Phaeton buď třímístné sedadlo anebo dvě křesla s elektrickým nastavováním deseti parametrů. Na tunelu mezi sedadly jsou umístěny ovládací prvky nastavování sedadel a panel s velkým displejem informující o nastavení ventilační soustavy.


Zákazníci si mohou do svých vozů objednat kožené čalounění v řadě barev a odstínů, dekorativní obložení z ušlechtilého leštěného dřeva, systém bezdotykového zamykání vozu za pomoci speciální čipové karty, ti nejnáročnější možná zvolí volant s vyhřívaným věncem, cestovatelé zase asi sáhnou po navigačním systému. Bezpečnost zvyšuje i zařízení udržující samočinně dostatečný odstup od vpředu jedoucích automobilů.

Výjimečný automobil, výjimečná péče


S modelem Phaetonem předkládá Volkswagen svým klientům i unikátní koncepci poprodejní péče a záruky stálé mobility Phaeton Service. Základním pilířem systému Phaeton Service je výrazná technická pomoc a podpora ze strany výrobce, který výhradně pro tento účel vybudoval ve své centrále v německém Wolfsburgu Mezinárodní centrum technických služeb. Toto centrum je připravené koordinovat a řídit všechny servisní a opravárenské zásahy bezprostředně poté, co se majitel vozu Volkswagen Phaeton spojí s kterýmkoli servisním středisek sítě značky Volkswagen. Program Phaeton service se vztahuje na vozy Volkswagen Phaeton po celou dobu jejich „života“, bez ohledu na změnu majitele.

Vše na očích


Phaeton se vyrábí v ojedinělé „průhledné“ továrně ze skla, kovu a betonu přímo ve středu Drážďan. Po úplném rozběhu výroby pracovat asi 800 zaměstnanců s denní produkcí až 150 limuzín Phaeton.


Luxusní limuzína Volkswagen Phaeton v prodeji na našem trhu

Odvážný záměr začlenit skleněnou továrnu citlivě do architektonického konceptu starého centra „Florencie na Labi“, se podařil a unikátní stavba na známém Strassburger Platz se stala další obdivovanou dominantou Drážďan, která do města láká spousty návštěvníků. Ti mohou pozorovat jak za skleněnými stěnami továrny, jejichž celková plocha činí 27 500 m2, vznikají pod rukama zaměstnanců luxusní limuzíny, stavěné na přání konkrétních zákazníků.

Možnost sledovat „zrod“ svého nového vozu z bezprostřední blízkosti nabízí Volkswagen přednostně svým zákazníkům. Koupě modelu Phaeton je totiž i pro náročné klienty výjimečným momentem. Proto byly do konceptu výrobních hal průhledné továrny včleněny i sály, ze kterých je možné detailně pozorovat kompletaci limuzíny na montážní lince a dokonce komunikovat s pracovníky. Samotné předávání klíčků od nových vozů pak probíhá ve zvláštních saloncích.


Cena Volkswagen Phaeton je na českém trhu 1 959 300 Kč u verze s motorem 3,2 V6 a 3 394 600 Kč u verze s motorem 6,0 W12.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT podepsal smlouvu o spolupráci se společným podnikem Volkswagen Group China a JAC

SEAT podepsal smlouvu o spolupráci se...

SEAT se stane podílníkem ve firmě založené společnostmi Volkswagen Group China a JAC a ve společném podniku bude vedoucí značkou koncernu Španělský výrobce automobilů se bude aktivně podílet...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy odhalí na veletrhu Caravan Salon 2018 nový kempinkový vůz

Volkswagen Užitkové vozy odhalí na...

Nový kempinkový vůz na základě modelu Crafter s vysokou střechou, spací zónou v zadní části a koupelnou Sériově vyráběný model vychází z konceptu California XXL, představeného...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Flexiauto: nový projekt sdílení elektromobilů pro firmy

Flexiauto: nový projekt sdílení...

Innogy a skupina Auto Palace otestují sdílení 15 elektromobilů Elektromobil jako netradiční zaměstnanecký benefit i mobilní prostředek propagace firmy Pilotní projekt je určený pro firmy z...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pneumatiky Goodyear budou sloužit jako originální výbava pro nový Volkswagen Touareg

Pneumatiky Goodyear budou sloužit jako...

Společnost Goodyear oznamuje, že několik řad jejích letních, zimních a celoročních pneumatik bylo schváleno jako originální výbava pro nový model Volkswagen Touareg. Goodyear dokázal naplnit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Projekt „INDIA 2.0“: ŠKODA AUTO přebírá zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii

Projekt „INDIA 2.0“: ŠKODA AUTO...

Tato úloha ukazuje důvěru vedení koncernu Volkswagen v kompetence týmu ŠKODA AUTO ŠKODA AUTO přebírá zodpovědnost za platformu MQB A0, nejprve se zaměřením na Indii Technický vývoj bude...