Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě

Jméno Delta již jednou bylo jedním z vrcholů automobilového vývoje značky Lancia; Delta je ale i matematickým symbolem, kterým se označuje změna, rozdíl a vývoj.

V tomto duchu je Lancia Delta prvním automobilem nového konceptu značky Lancia, představuje originální a jedinečný produkt ve své kategorii, v níž splynuly dvě základní kvality: elegance stylu a odvážný a inovativní temperament, kterými je prodchnut celý marketing a komunikace.

Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě
Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě
Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě

Jménem Delta se pro druhé století značky Lancia zrodilo zcela nové vozidlo v designu, který nemá obdoby, ale který je přesto věrný poslání své značky. První vozidlo z řady Delta představuje schopnost skloubit tradiční eleganci vozidel Lancia s originálními designérskými řešeními, které poprvé harmonicky spojují sílu sportovního vozidla s pohodlným interiérem sedanu.

Nová Delta, vyvinutá v designérském středisku Centro Stile Lancia, dále rozvíjí tradici velkých vozů Lancia: od Aprilie k Appii, od Fulvie k Betě nebo od Prismy přes Dedru až po Lybru a vrací se zpět na první místo v segmentu středních sedanů. Delta je dlouhá 4,5 metru, široká 1,8 metru a vysoká 1,5 metru. Tyto rozměry, společně s rozvorem o 2,7 metru, zaručují mimořádně prostorný interiér ve své kategorii.

Tichý a světlý interiér s použitými hodnotnými materiály a sladěnými tóny poskytuje nesrovnatelně pohodlné cestování. Vnitřní obložení je z materiálu pohlcujícího hluk, čímž navozuje pocit z úžasně tiché jízdy. Světla je dostatek díky velkoplošným bočním oknům a případně i přes prosklenou a otevíratelnou střechu GranLuce.

K tomu, aby se interiér stal skutečným salónem, přispívají i zadní posuvná sedadla s nastavitelnými opěradly. Toto řešení dále umožňuje přizpůsobit a tvarově upravit již tak rozměrný prostor pro zavazadla.

Navíc nová Delta nabízí interiér vybavený špičkovou technologií v oblasti zábavy instalovanou ve spolupráci s těmi nejlepšími partnery z příslušných odvětví, což dokazuje například rádio Hi-fi  Bose s přehrávačem CD a MP3 a s ovladači na volantu, systém Blue&Me®, i ve verzi NAV, vyvinutý ve spolupráci se spol. Microsoft, a nejmodernější systém satelitní navigace od společnosti Magneti Marelli.

I motory a mechanika Lancie Delty vyzařují eleganci a temperament.

Temperament si zakládá na benzínových nebo dieselových motorech s výkonem od 120 k do 200 k, které jsou všechny přeplňovány; všechny verze jsou opatřeny manuálními, robotizovanými nebo automatickými šestistupňovými převodovkami. Výkony motorů jsou doplněny již zavedenou mechanikou, která optimálním způsobem přispívá k pohodlí a řízení, např. moderní systém pro kontrolu stability ESC (Electronic Stability Control) a technické řešení jedinečné ve své kategorii, kterým je odpružení SDC (elektronicky řízené odpružení), jež ještě více vyzdvihuje příjemný požitek z řízení.

Nejen ladné tvary a ušlechtilé materiály, ale i vztah k okolnímu prostředí. Pokud se týká ekologie, Lancia Delta svými dieselovými motory předstihuje limity budoucí normy Euro 5 a tato vlastnost ji oproti konkurenci určitě dodá další „deltu“. Z pohledu obsahu produktu a náplně práce odvedené na mezinárodním poli vývoje pro podporu uvedení na trh, s kterým se počítá v polovině roku 2008, Delta představuje obrat v historii značky Lancia a významným způsobem přispěje k realizaci strategického plánu.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...