Koncern PSA Peugeot Citroën prodal 3 mil. vozů HDI s filtrem pevných částic FAP

3milióntý vůz vybavený filtrem pevných částic FAP, model Peugeot 207 1.6 HDI, opustil výrobní závod PSA Peugeot Citroën v Poissy (Francie).

Technologie FAP skupiny PSA Peugeot Citroën stanovila nový standard pro evropské dieselové pohony s téměř desetiletým předstihem před budoucími normami Euro 5.

Technologie FAP s aditivním palivem, patentovaná skupinou PSA Peugeot Citroën, byla ve světové premiéře uvedena na trh v květnu 2000 společně s modelem Peugeot 607. Od té doby byla postupně zavedena v rámci modelových řad Peugeot a Citroën ve všech segmentech.

Širokým využitím u modelů obou svých značek přispěla skupina k obecnému rozšíření technologie FAP, která bojuje s hlavní nevýhodou dieselových motorů – částicemi nespálených sazí, které jsou obsaženy ve výfukových plynech.

Dnes je touto technologií vybaveno celkem 22 modelových řad skupiny, což představuje nejširší nabídku ze všech evropských automobilových konstruktérů. Filtr FAP tak najdeme například u modelů Peugeot 1007, 207, 308, 407, 607, 807 a 4007, stejně jako u vozů Citroën C2, C3, C4, C4 Picasso, C5, C6, C8 a C-Crosser. K dispozici jsou samozřejmě i pro užitkové vozy obou značek.

Od svého uvedení prošla tato aditivní technologie řadou zlepšení a podala přesvědčivé důkazy o své účinnosti v zachycování pevných částic jakékoliv velikosti. Současná technologie s filtrem Octosquare a s aditivem druhé generace je pro majitele vozů navíc bezúdržbovým řešením.

Technologie přímého vstřikování Common Rail umožnila dosáhnout u dieselových motorů příkladného snížení emisí CO2 a tak i omezení podílu na skleníkovém efektu. Motory HDI vybavené filtrem FAP se tak současně stávají nejčistšími spalovacími motory z pohledu emisí škodlivin a pevných nespálených částic.

Skupina dnes čerpá z těchto jedinečných odborných zkušeností při další optimalizaci systému FAP a vývoji jeho fungování v součinnosti se zařízeními na snížení oxidů dusíku, což bude také předmětem budoucí emisní norma Euro 6 v horizontu roku 2014.

Pro skupinu je to důležitý cíl, kterého se bude snažit u svých motorů HDI dosáhnout společně s dalším omezením emisí CO2 a snížením nákladů spojených s těmito zařízeními.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pohlednice: Ze života MINI Countryman SE ALL4

Pohlednice: Ze života MINI Countryman SE...

Čistě elektrické MINI Countryman SE ALL4 poslalo se světa pár „čumkaret“. Jak si cestuje a užívá volnosti na jakémkoli povrchu díky pohonu všech kol ALL4. Jde to, protože tenhle crossover se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lexus prodlužuje hybridům jízdu na elektřinu

Lexus prodlužuje hybridům jízdu na...

Prémiová automobilka Lexus vyvinula systém, který optimalizuje hybridní pohon tak, aby vůz zůstal v elektrickém režimu co nejdéle. Systém Predictive Efficient Drive automaticky optimalizuje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fanoušci rychlosti a motorsportu, připravte se na sezónu a akce!

Fanoušci rychlosti a motorsportu,...

Zakladatel týmu Effective Racing Vladimír Netušil představil detailní plán závodů Formule 3 pro nadcházející rok a navíc i novou inovativní možnost – zážitkové Paddock pasy, které...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Svět mobility se mění: Nový ID. Buzz GTX představuje nejvýkonnější Bulli všech dob

Svět mobility se mění: Nový ID. Buzz...

Značka Volkswagen Užitkové vozy představila ve světové premiéře nový model ID. Buzz GTX s nejvyšším výkonem až 250 kW (340 k). To neznamená nic jiného, než že jde o nejvýkonnější Bulli...