Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Model Kia cee´d zvítězil v historicky nejsilněji obsazeném XIV. ročníku ankety Auto roku 2008 v České republice. Vyhrál mezi 47 adepty – automobilovými novinkami.

Výsledky ankety zahájené loni v říjnu byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhl v pražském TOP Hotelu. Automobil zvítězil ve dvoukolové anketě na základě hlasování odborné 34 členné poroty.

Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Kromě titulu Auto roku 2008 v ČR získal cee´d řadu dalších ocenění u zahraničních odborníků a motoristických novinářů. Může se například pyšnit titulem Auto roku 2008 v Řecku či Nejlepší rodinný vůz 2008 ve Švédsku.

Kvalit vozu cee´d si však necení pouze odborníci, ale oblíbili si jej také uživatelé. Za minulý rok se v ČR prodalo 2667 vozů cee´d ve třech karosářských verzích. Model cee´d se často umisťuje na předních příčkách měsíčních prodejních statistik automobilů v České republice.

Mimořádný zájem o cee´d podporuje také unikátní kombinace sedmileté záruky a zisk pěti hvězdiček v nárazových bezpečnostních testech Euro NCAP. Cee´d se tak stal nejen prvním modelem automobilky KIA, ale také vůbec prvním korejským vozem, který dosáhl tohoto maximálního ohodnocení.

Model cee´d představuje významný zlom v historii značky KIA. Je začátkem nové kvalitativní a konstrukční éry automobilky. Vůz byl vyvinut na míru evropským zákazníkům a je to vůbec první vůz KIA zkonstruovaný, vyráběný a prodávaný pouze v Evropě.

Modelová řada se vyrábí v nové továrně v Žilině. Pětidveřový hatchback a kombi Sportywagon doplňuje třídveřové sportovní kupé pro_cee´ d.

Společnost Kia Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, kde působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence prodala na českém trhu přes 28 000 vozů.

Kia Motors Corporation, nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai-Kia Automotive Group má za cíl se stát jedním z největších světových výrobců automobilů. V 16 výrobních a montážních závodech ve 13 zemích světa v současnosti automobilka produkuje více než 1 100 000 vozidel ročně, která jsou prodávána prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 190 zemích celého světa. Kia má dnes 30 000 zaměstnanců.

Kia Motors je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a současně také celosvětovým oficiálním sponzorem tenisového Davisova poháru. Současně je Kia také oficiálním partnere evropského fotbalového šampionátu Euro 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

Kia – The Power to Surprise

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Kia Motors v roce 2017 zaznamenala v Evropě vůbec nejúspěšnější prodejní rok s meziročním nárůstem o 8,5 %.

Společnost Kia Motors v roce 2017...

Podle nejnovějších údajů Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) se automobilce Kia podařilo v Evropě za loňský rok prodat rekordních 472 125 nových automobilů (v roce 2016:...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 2017: Nejúspěšnější rok v historii prodejů značky Kia v ČR, prolomila hranici 9 tisíc prodaných vozů

2017: Nejúspěšnější rok v historii...

V roce 2017 uvedla Kia na český trh 7 nových či modernizovaných modelů, včetně nové vlajkové lodi, fastbacku Kia Stinger: Společnost KIA MOTORS CZECH prodala v České republice v roce 2017...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost KIA MOTORS CZECH s.r.o. (KMCz) potvrdila Ing. Arnošta Barnu ve funkci generálního ředitele značky Kia pro ČR

Společnost KIA MOTORS CZECH s.r.o. (KMCz)...

Doposud pověřený generální ředitel Ing. Barna, který pozici zastával od listopadu roku 2016, je nově jmenován generálním ředitelem společnosti KMCz s účinností od 1. ledna 2018. Generální...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový sportovní fastback Kia Stinger a kompaktní crossover Kia Stonic získal v bezpečnostních testech Euro NCAP nejvyšší možné ohodnocení v oblasti kolizní bezpečnosti.

Nový sportovní fastback Kia Stinger a...

Organizace Euro NCAP oběma vozům udělila plné pětihvězdičkové ohodnocení, které se vztahuje na všechna provedení modelu Stinger, resp. všechny vozy Stonic s volitelným paketem technologií Kia...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost KIA MOTORS CZECH eviduje pouhý měsíc po spuštění prodejů fastbacku Kia Stinger již deset zákaznických objednávek tohoto ryzího gran turisma

Společnost KIA MOTORS CZECH eviduje...

Kia Stinger slaví úspěch také v soutěžích o Auto roku 2018 v ČR i ve světě. Devět z deseti zákazníků si objednalo – verzi GT s pohonem všech kol a motorem 3,3l V6 T-GDi o výkonu...