Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Model Kia cee´d zvítězil v historicky nejsilněji obsazeném XIV. ročníku ankety Auto roku 2008 v České republice. Vyhrál mezi 47 adepty – automobilovými novinkami.

Výsledky ankety zahájené loni v říjnu byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhl v pražském TOP Hotelu. Automobil zvítězil ve dvoukolové anketě na základě hlasování odborné 34 členné poroty.

Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Kromě titulu Auto roku 2008 v ČR získal cee´d řadu dalších ocenění u zahraničních odborníků a motoristických novinářů. Může se například pyšnit titulem Auto roku 2008 v Řecku či Nejlepší rodinný vůz 2008 ve Švédsku.

Kvalit vozu cee´d si však necení pouze odborníci, ale oblíbili si jej také uživatelé. Za minulý rok se v ČR prodalo 2667 vozů cee´d ve třech karosářských verzích. Model cee´d se často umisťuje na předních příčkách měsíčních prodejních statistik automobilů v České republice.

Mimořádný zájem o cee´d podporuje také unikátní kombinace sedmileté záruky a zisk pěti hvězdiček v nárazových bezpečnostních testech Euro NCAP. Cee´d se tak stal nejen prvním modelem automobilky KIA, ale také vůbec prvním korejským vozem, který dosáhl tohoto maximálního ohodnocení.

Model cee´d představuje významný zlom v historii značky KIA. Je začátkem nové kvalitativní a konstrukční éry automobilky. Vůz byl vyvinut na míru evropským zákazníkům a je to vůbec první vůz KIA zkonstruovaný, vyráběný a prodávaný pouze v Evropě.

Modelová řada se vyrábí v nové továrně v Žilině. Pětidveřový hatchback a kombi Sportywagon doplňuje třídveřové sportovní kupé pro_cee´ d.

Společnost Kia Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, kde působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence prodala na českém trhu přes 28 000 vozů.

Kia Motors Corporation, nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai-Kia Automotive Group má za cíl se stát jedním z největších světových výrobců automobilů. V 16 výrobních a montážních závodech ve 13 zemích světa v současnosti automobilka produkuje více než 1 100 000 vozidel ročně, která jsou prodávána prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 190 zemích celého světa. Kia má dnes 30 000 zaměstnanců.

Kia Motors je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a současně také celosvětovým oficiálním sponzorem tenisového Davisova poháru. Současně je Kia také oficiálním partnere evropského fotbalového šampionátu Euro 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

Kia – The Power to Surprise

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Tři miliony vozů Kia v Evropě s jedinečnou 7letou zárukou

Tři miliony vozů Kia v Evropě s...

Sedmiletá záruka na pohonné ústrojí uvedena v roce 2006 pro první generaci modelu cee’d; komplexní záruka na celý vůz a všechny modely od roku 2010 Majitelé vozů Kia nacestovali v záručním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modernizovaná Kia Sportage: první snímky a detaily

Modernizovaná Kia Sportage: první...

V nabídce zcela nový naftový Mild-Hybrid pohon EcoDynamics+ 2,0 litru a nový hospodárný naftový motor 1,6 litru ‘U3’ Nové pohonné jednotky plní emisní normou Euro 6d TEMP Jednotka...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - KIA Soul EV obsadila třetí místo v závodě Česká Trophy v ECO Rally v Českém Krumlově

KIA Soul EV obsadila třetí místo v...

Závod proběhl v rámci 7. Czech New Energies Rallye 2018 Posádka elektrovozu KIA Soul se prosadila v nabité konkurenci 32 posádek Celkem 191 km měřených úseků a 74 kontrolních bodů ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový naftový Mild-hybrid Kia s 48 V elektromotorem

Zcela nový naftový Mild-hybrid Kia s 48...

Kia letos představí svůj nový naftový Mild-hybrid (mHEV) pracující s napětím 48 V SUV Sportage prvním modelem Kia s naftovým částečně hybridním pohonem ´Eco Dynamics+´ V roce 2019 bude...