Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Model Kia cee´d zvítězil v historicky nejsilněji obsazeném XIV. ročníku ankety Auto roku 2008 v České republice. Vyhrál mezi 47 adepty – automobilovými novinkami.

Výsledky ankety zahájené loni v říjnu byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který proběhl v pražském TOP Hotelu. Automobil zvítězil ve dvoukolové anketě na základě hlasování odborné 34 členné poroty.

Kia cee´d získal titul Auto roku 2008 v ČR

Kromě titulu Auto roku 2008 v ČR získal cee´d řadu dalších ocenění u zahraničních odborníků a motoristických novinářů. Může se například pyšnit titulem Auto roku 2008 v Řecku či Nejlepší rodinný vůz 2008 ve Švédsku.

Kvalit vozu cee´d si však necení pouze odborníci, ale oblíbili si jej také uživatelé. Za minulý rok se v ČR prodalo 2667 vozů cee´d ve třech karosářských verzích. Model cee´d se často umisťuje na předních příčkách měsíčních prodejních statistik automobilů v České republice.

Mimořádný zájem o cee´d podporuje také unikátní kombinace sedmileté záruky a zisk pěti hvězdiček v nárazových bezpečnostních testech Euro NCAP. Cee´d se tak stal nejen prvním modelem automobilky KIA, ale také vůbec prvním korejským vozem, který dosáhl tohoto maximálního ohodnocení.

Model cee´d představuje významný zlom v historii značky KIA. Je začátkem nové kvalitativní a konstrukční éry automobilky. Vůz byl vyvinut na míru evropským zákazníkům a je to vůbec první vůz KIA zkonstruovaný, vyráběný a prodávaný pouze v Evropě.

Modelová řada se vyrábí v nové továrně v Žilině. Pětidveřový hatchback a kombi Sportywagon doplňuje třídveřové sportovní kupé pro_cee´ d.

Společnost Kia Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, kde působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence prodala na českém trhu přes 28 000 vozů.

Kia Motors Corporation, nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai-Kia Automotive Group má za cíl se stát jedním z největších světových výrobců automobilů. V 16 výrobních a montážních závodech ve 13 zemích světa v současnosti automobilka produkuje více než 1 100 000 vozidel ročně, která jsou prodávána prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 190 zemích celého světa. Kia má dnes 30 000 zaměstnanců.

Kia Motors je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a současně také celosvětovým oficiálním sponzorem tenisového Davisova poháru. Současně je Kia také oficiálním partnere evropského fotbalového šampionátu Euro 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

Kia – The Power to Surprise

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - KIA MOTORS CZECH zahájí na českém trhu 1.listopadu prodej své nové vlajkové lodi, dlouho očekávaného fastbacku Kia Stinger

KIA MOTORS CZECH zahájí na českém trhu...

Ryzí Gran Turismo s pohonem zadních nebo všech kol je nejvýkonnějším sériově vyráběným vozem v historii značky Kia. Kia Stinger sebevědomě vstupuje do prémiového segmentu ovládaného...

VIDEO – Kia Stonic, Kia Proceed...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Kia přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia Proceed: příběh designu moderního hot-hatch konceptu s prvkem ´Luminline

Kia Proceed: příběh designu moderního...

Světová premiéra konceptu hot-hatch představuje nový typ karoserie vozů Kia· Nízký, štíhlý a mrštný – koncept s charakteristickou elegantní linií střechy, atletickými proporcemi a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia včera 12.září na mezinárodním autosalonu  ve Frankfurtu odhalila vedle několika nových produkčních modelů i novou pozoruhodnou studii Proceed

Kia včera 12.září na mezinárodním...

Proceed představuje smělou vizi zařadit se do příští generace rodiny vozů cee’d. Koncept Proced byl odhalen vedle – nového modelu Kia Stonic, který ve Frankfurtu absolvuje světovou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sedmimístné SUV Kia Sorento nově ve verzi GT Line s osmistupňovou automatickou převodovkou ve světové premiéře na autosalonu ve Frankfurtu 12.-20.září 2017 (velmi podrobná informace)

Sedmimístné SUV Kia Sorento nově ve...

Zahájení prodeje Sorenta v EU je naplánováno již na poslední čtvrtletí roku 2017. Kia Sorento nabídne modernizovaný exteriér i interiér – stejně tak jako nejmodernější bezpečnostní...