Ford představil zcela novou malou dodávku Transit Connect, která rozšíří nabídku lehkých užitkových vozů značky Ford

Nový model Ford Transit Connect vnáší do segmentu malých dodávek uznávanou trvanlivost a spolehlivost modelů Ford Transit

Ford představil zcela novou malou dodávku Transit Connect, která rozšíří nabídku lehkých užitkových vozů značky Ford

Model Transit Connect vyniká nízkými provozními náklady, dlouhou životností, spolehlivostí, dlouhými servisními intervaly, nízkými pojišťovacími sazbami a současně přizpůsobivostí nákladového prostoru a bezpečnosti. Představením zcela nového modelu Transit Connect otevírá společnost Ford of Europe další kapitolu svého mimořádně úspěšného působení v segmentu užitkových vozů. Ford dal jméno Transit nastupující novince záměrně, protože tato lehká dodávka se musí stát – stejně jako dobře známé větší modely Transit – synonymem spolehlivosti, užitkovosti a nízkých provozních nákladů. Novou, výjimečně variabilní a lehkou dodávkou Ford demonstruje svou snahu vyjít vstříc zákazníkům, kteří hledají užitkový vůz menší než tradiční Transit, ale přitom žádají všechny osvědčené přednosti modelů řady Transit.

Nový Ford Transit Connect není dodávkou odvozenou od osobního automobilu. Je to model postavený na vlastní platformě speciálně přizpůsobené náročnému způsobu používání užitkových vozů. Transit Connect byl od samého počátku vyvíjen a testován s cílem, aby maximálně plnil požadavky na tyto vozy při provozu kladené.


Transit Connect vděčí za mimořádnou pevnost a odolnost své karoserie především hojnému využití vysoce pevných ocelí v nosné konstrukci a použití bočních panelů ze zdvojených plechů. Řada komponentů nosné struktury vozu je vyrobena z plechů, jejichž tloušťka se mění v závislosti na lokálním zatížení toho kterého dílu. Důležité prvky byly konstruovány tak, aby bez problémů dlouhodobě odolávaly i velmi náročným provozním podmínkám – týká se to například vysoce namáhaných dílů zavěšení kol. Nový model má patnáctipalcová kola s pětišroubovým uchycením k náboji kola.


 Nová modelová řada Ford Transit Connect zahrnuje vozy se zvýšenou střechou a delším rozvorem, které byly konstruovány speciálně pro evropský tržní segment užitkových vozů střední kategorie nosnosti do jedné tuny, a modely s kratším rozvorem, které chtějí hrát přední roli v segmentu lehkých užitkových dodávek. Zájemci o nový Ford Transit Connect budou moci volit z bohaté škály zážehových i vznětových motorů, detailní specifikace a parametry motorů budou oznámeny v dostatečném předstihu před uvedením nových vozů na náš trh.


 Ford Transit Connect výrazně vyniká ve flexibilitě nákladového prostoru – je možnost volit nejrůznější druhy přepážek do nákladového prostoru a boční posuvné dveře na jedné neb obou stranách. Model Ford Transit Connect s kratším rozvorem kol se stane prvním reprezentantem své třídy, do jehož skříně lze zadními dveřmi naložit dvě standardizované Euro-palety!


 Promyšleně řešené tvarování boků skříně dovoluje maximální využití vnitřního obestavěného prostoru, takže při plném naložení skříně zůstává mezi zbožím a stěnami vozu jen minimum nevyužitého místa. Přizpůsobivost nového modelu umocňuje i možnost překlopit celé sedadlo spolujezdce, čímž vzniká zcela rovná ložná plocha umožňující převoz i velmi dlouhých předmětů. Propracovaný systém kotevních bodů dává majitelům vozů možnost instalovat do nákladového prostoru nejrůznější přepážky, poličky nebo držáky podle vlastních požadavků, aniž by bylo nutné vrtat do karoserie vozu otvory pro kotevní šrouby.


Špičkové bezpečnostní systémy nového modelu Ford Transit Connect se promítnou do výhodných pojišťovacích sazeb. Provozní náklady výrazně sníží prodloužené intervaly předepsaných servisních prohlídek. Kromě toho se pozitivně projeví i mimořádně robustní a odolná konstrukce modelu Ford Transit Connect a také dokonale promyšlený koncept celé jeho karoserie i poháněcí soustavy, který zaručuje, že servisní a případné opravárenské práce bude možné provádět rychle a efektivně, což opět sníží provozní náklady. Všechny tyto vlastnosti tak v praxi budou znamenat jen minimální ztrátu hodnoty vozu v čase, takže majitelé mohou počítat i s velmi výhodnou cenou i při opětovném prodeji. 


Nový Ford Transit Connect je vybaven komplexním bezpečnostním a ochranným systémem, který zahrnuje např. dva čelní a boční airbagy, bezpečnostní sedadla nebo účinný systém brzd s ABS. Základním pilířem ochranné filozofie nového modelu je však jeho velmi pevná konstrukce karoserie, zaručující i při těžkých kolizích dostatečný životní prostor.


 Ford Transit Connect vyniká nejenom výrazným designem své karoserie, ale také mimořádným jízdním komfortem a snadnou obsluhou. ergonomicky řešené kabině, která připomíná interiér osobního automobilu, má řidič v pohodlném dosahu všechny důležité ovladače a díky příjemné pozici za volantem je schopný absolvovat bez větší únavy i velmi dlouhé cesty.


 Nový Transit Connect se bude vyrábět v novém moderním závodě automobilky Ford v turecké Kocaeli, která leží nedaleko známého města Izmir. Jako první vyjedou verze s kratším rozvorem. Modely s delším rozvorem, které obohatí nabídku na podzim roku 2002, se začnou prodávat po Turecku ve Velké Británii, na trhy ostatních evropských zemí se verze s delším rozvorem dostanou začátkem roku 2003.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Nový Ford Mustang je dobrý soused!

Steve von Foerster vymyslel režim „dobrého souseda“, který umožňuje řidičům Fordu Mustang naplánovat, ve kterou denní dobu se má z výfuku ozývat plný sportovní řev a kdy má naopak vůz...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford a Lyft spojují síly při vývoji autonomních vozů – společnosti Ford a Lyft oznámily dohodu o spolupráci

Ford a Lyft spojují síly při vývoji...

Výsledkem bude služba, která umožní zákazníkům přivolat si odvoz autonomním vozem přes chytrý telefon. Není pochyb o tom, že autonomní vozy v budoucnu – změní způsob přepravy lidí i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford ECOSPORT ST-LINE, Ford TOURNEO CUSTOM  – Autosalon Frankfurt 2017

VIDEO – Ford Mustang GT 5.0, Ford...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky FORD přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo Custom vévodí rozsáhlé expozici značky Ford na autosalonu ve Frankfurtu (12. – 20.září 2017)

Nový Ford Mustang, EcoSport a Tourneo...

Jednou z hvězd stánku Fordu ve Frankfurtu bude nový Ford Mustang: Na autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu  představuje Ford – v evropské premiéře nový a výkonnější Ford Mustang,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...