Ford představil dnes ve Frankfurtu řadu modelů ECOnetic s mimořádně nízkými emisemi CO2

Ford Focus ECOnetic je s hodnotou 115 gramů CO2 na kilometr jízdy nejlepší ve své třídě, pokud jde o emise skleníkových plynů.

Nová řada Ford ECOnetic se připojí k existující paletě modelů Flexifuel a rozšíří tak nabídku ekologicky šetrných vozů Ford.

Ford představil dnes ve Frankfurtu řadu modelů ECOnetic s mimořádně nízkými emisemi CO2

Díky kombinaci nejmodernějších vznětových agregátů Common-rail s dalšími technickými prvky produkují tyto vozy minimální množství oxidu uhličitého.

„Ačkoliv všechny naše evropské modely jsou z hlediska produkce skleníkových plynů vysoce konkurenceschopné, víme, že stále více zákazníků žádá automobily s co nejnižšími emisemi a že nabídka takových vozů se neustále rozrůstá,“ řekl prezident a generální ředitel společnosti Ford of Europe, John Fleming.

„Zařazením modelů ECOnetic do nabídky vycházíme vstříc zákazníkům, pro které jsou nízké emise nejdůležitějším rozhodovacím kritériem při nákupu nového vozu. Název ECOnetic pak spojuje ekologicky šetrnou techniku s naší filozofií “Energie v pohybu“, reprezentované kinetickým designem,“ dodává Fleming vzápětí. „Chceme tak zdůraznit, že ani při volbě ekologicky příznivého vozu není nutné obětovat cokoli z vynikajících jízdních vlastností ani výkonů, jež zákazníci od automobilů značky Ford očekávají.“

Ford Focus ECOnetic: nejnižší emise ve své třídě.

Ford Focus ECOnetic je důkazem, že velmi příznivé spotřeby paliva a významného snížení emisí CO2 lze dosáhnout s použitím konvenčního pohonného ústrojí, podaří-li se správně zkombinovat jednotlivá úsporná opatření. U prodejců Ford bude tento model k dispozici od první poloviny roku 2008.

Nový Ford Focus ECOnetic, poháněný vznětovým motorem Duratorq TDCi 1,6 l o výkonu 80 kW (109 k), dosahuje kombinované spotřeby 4,3 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 115 g/km.

K dosažení tohoto výsledku se vývojový tým nejprve soustředil na snížení třecích sil a zlepšení aerodynamiky. Úprava světlé výšky vozu, nový aerodynamický paket a pneumatiky o rozměru 195/65 R15 pomohly stlačit koeficient aerodynamického odporu cd na velmi příznivou hodnotu 0,31. Dalším krokem bylo použití zcela nového převodového oleje s nízkou viskozitou, který pro Ford vyvinula společnost BP. Výsledky testů prokázaly takové zlepšení, že tento olej bude plněn do všech nových automobilů Ford v segmentech C a CD.

Zákazníci mají možnost výběru.

Zařazením modelů ECOnetic do – již tak velmi široké – nabídky dává Ford svým zákazníkům možnost volby z několika ekologicky šetrných druhů pohonu.

Ford of Europe je průkopníkem technologie Flexifuel, která získává energii z obnovitelných zdrojů. Do vozů Ford Focus a C-MAX v provedení Flexifuel lze čerpat palivo E85 (směs 85 % biolihu a 15 % benzínu), samotný benzín nebo jakoukoliv kombinaci těchto pohonných látek.

Spalováním biolihu je možné snížit celkové emise CO2, vyprodukované během životního cyklu daného automobilu, o 30 až 80 procent – a bez jakýchkoli kompromisů stran dynamiky či potěšení z jízdy. V průběhu roku 2008 bude nabídka vozů Ford Flexifuel rozšířena o modely Mondeo, Galaxy a S-MAX.

Na vybraných evropských trzích Ford nabízí rovněž přestavbu některých modelů pro provoz na LPG (kapalný propan-butan) nebo CNG (stlačený zemní plyn).

„Zatím neexistuje žádné trvalé řešení udržitelné mobility, ale Ford je odhodlán nadále pokračovat ve vývoji ekologicky šetrných vozidel. Řada Ford ECOnetic je pro nás dalším krokem na této cestě,“ dodal John Fleming.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt, Mustang – Ženeva 2018

VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt,...

Moderátor Viktor Tamayo vyzpovídal přímo na ženevském autosalonu ředitele vnější komunikace Ford Motor Company, pana Martina Linharta.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stylové SUV Ford Edge přijíždí v modernizovaném provedení s novým bi-turbo motorem EcoBlue 175 kW a inovativními asistenčními technologiemi

Stylové SUV Ford Edge přijíždí v...

Nový Ford Edge se představuje v evropské premiéře, nejprve ve sportovně stylizované variantě ST-Line. Hlavními novinkami jsou inovativní asistenční technologie, nové výkonné motory a luxusní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 300 000 prodaných Fordů = 300 000 příběhů

300 000 prodaných Fordů = 300 000...

Český Ford vyhlásil u příležitosti třísettisícího vozu prodaného v České Republice unikátní soutěž pro své příznivce na Facebooku Cílem bylo najít příběh za každým z 300 000...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Mustang, Edge i Fiesta ST – novinky v roce 2018, které Vás budou zajímat

Nový Mustang, Edge i Fiesta ST –...

Tento rok se novinkami u Fordu jen hemží a jedna je zajímavější než druhá. Nový Mustang – právě jsme ho vystavili na showroom a je úžasný! Tento model se bude nabízet i s klasickým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Exkluzivní řada LEGO® Speed Champions se rozrůstá o Ford Fiesta WRC, s nímž tým M-Sport vyhrál mistrovství světa

Exkluzivní řada LEGO® Speed Champions...

Ford, LEGO® Group a tým M-Sport představují stavebnici soutěžního vozu M-Sport Ford Fiesta WRC Nový přírůstek řady LEGO® Speed Champions je oslavou úspěchů v loňském mistrovství světa v...