Dunlop Sport Maxx TT s technologií Kevlar®

DuPont™ Kevlar®, jedno z nejrevolučnějších syntetických vláken na světě, je nyní používáno v jádru patky nové pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx TT.

Jedná se o průlomovou inovaci v technologii výroby pneumatik. Použití DuPont™ Kevlar® Engineered Elastomer (EE) v jádru patky nové pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx TT představuje průlom v technologii výroby pneumatik. Kevlar® EE je uměle vytvořená konstrukce para-aramidových vláken, která jsou vysoce odolná vůči zpracování, stárnutí a měnícím se teplotám.

Přidáním vlákna Kevlar® EE do jádra patky je vytvořena pevnější bočnice, která je odolnější vůči zkroucení a kompresi a výrazně zlepšuje dynamické chování, zejména při vyšších teplotách. Tyto vlastnosti vedou ke zvýšené stabilitě při zatáčení, stejně jako k vylepšené reakci a větší přesnosti řízení. Patka je součástí bočnice pneumatiky a je umístěna radiálně směrem ven od dosedací plochy.

Co je Kevlar®

DuPont™ Kevlar® je ,aramid’, což je výraz vynalezený jako zkratka pro aromatický polyamid. Jeho přesné chemické složení je poly para-phenyleneterephthalamide, obecně známé jako para-aramid.

Aramidy patří do rodiny nylonů. Běžné nylony často nemají optimální strukturální vlastnosti, proto je para-aramidové rozlišení tak zásadní. Aramidová vazba dává Kevlaru® termální stabilitu, zatímco para struktury přidávají pevnost.

DuPont™ Kevlar® je para-aramidové vlákno, jež se vyrábí v různých formách, přičemž každá je vhodná pro specifickou oblast spotřebitelských a průmyslových aplikací. DuPont™ nabízí Kevlar® ve formě střižených vláken, která mohou být přeměněna na přízi, nitě, nekonečného vlákno, listy či drtě.

Kevlar® EE, který je použit při výrobě pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx TT, je pre-dispersová forma drti Kevlar®. Tato drť, tvořená nasekanými vlákny, poskytuje vynikající výztuhu a kontrolu viskozity při tlaku, a proto se používá jako speciální aditivum pro zvýšení výkonu.

Kdo vynalezl Kevlar®?

Co začalo jako experiment jedné ženy v oblasti nových polymerů ve výzkumné laboratoři DuPont™ v 50. letech, to se od té doby vyvinulo až v Kevlar® – jedno z nejdůležitějších člověkem vyrobených organických vláken, jaké kdy bylo vynalezeno. Kevlar®, který je pětkrát pevnější než stejné množství oceli, je dnes používán v různých formách v mnoha oborech – od neprůstřelných vest, přes podvodní kabely, padáky, vesmírná vozidla a s uvedením Dunlop SP Sport Maxx TT také, a to poprvé, v jádru patky pneumatiky.

Dunlop

Dunlop je jedním z předních světových výrobců špičkových pneumatik s impozantní historií úspěchů v motoristickém sportu. Rozsáhlé zkušenosti na závodním poli vedly Dunlop k zavádění inovačních technologií rovněž u pneumatik určených k běžnému použití. Dunlop se vždy soustředí na zajištění maximálního požitku z jízdy, a proto nabízí všem motoristům výkonné a odolné pneumatiky využívající nejnovější technologie, včetně pneumatik s technologií RunOnFlat, které jsou využívány např. automobily BMW řady 1, 3, 5 a X5.

Pneumatikami Dunlop své automobily standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců automobilů takových značek, jako jsou Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz, Porsche a TVR.

Více informací naleznete na stránkách www.dunlop.cz.

DuPont

Společnost DuPont, založená roku 1802, vytváří za pomoci vědeckých poznatků udržitelná řešení nezbytná pro lepší, bezpečnější a zdravější život lidí na celé planetě. Společnost působí ve více než 70 zemích a nabízí širokou škálu moderních produktů a služeb v oblastech, jako je zemědělství, výživa, elektronika, komunikace, bezpečnost a ochrana, domácnost a stavebnictví, doprava a oděvní průmysl.

Více informací o DuPont™ Kevlar® naleznete na stránkách www.kevlar.com.

DuPont™ a Kevlar® jsou ochranné známky registrované E.I. du Pont de Nemours and Company.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku k dispozici v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje novou verzi Dynamic modelu Jazz Supermini s novým motorem a se sportovněji stylizovanou karoserií

Honda představuje novou verzi Dynamic...

Nový model si uchovává bezkonkurenční všestrannost a špičkový prostor pro cestující ve své třídě. Nová Honda Jazz s novým vzhledem byl představen – před frankfurtským autosalonem...