Citroën Xsara modelového roku 2003 s novými prvky interiéru i exteriéru

Paleta motorů byla rozšířena o moderní vznětový motor 1.4 HDi s výkonem 50 kW ( 70 k).

Od uvedení modelu v roce 1997 ke konci loňského roku Citroën celosvětově prodal téměř 1.400.000 vozů Xsara ve verzích pětidvéřový hatchback, kupé a break. Podíl modelu Xsara se neustále zvyšuje i na českém trhu: v roce 2002 překonal hranici 7 % (Xsara + Xsara Picasso).


Od sériové verze Citroënu Xsara je odvozen výkonný soutěžní speciál Xsara T4 WRC, který se v barvách továrního týmu Citroën – Total s úspěchem účastní prestižního mistrovství světa FIA v rallye.


Život modelu byl půběžně obohacen o řadu verzí a zlepšení, mezi které patří uvedení spičkových dieselových motorů 2.0 HDi (90 k) a 2.0 HDi (110 k) vybavených technologií Common Rail. Řadu moderních vznětových motorů nyní doplnil výkonný a mimořádně úsporný motor 1.4 HDi, který dosahuje výkonu 50 kW (70 k) při 4 000 ot/min a jeho točivý moment je 160 Nm již při 2 000 ot/min. Systém Common Rail zabezpečuje vstřikování paliva pod vysokým tlakem a nové vstřikovače, které jsou ovládány kompletně elektronicky, umožňují přesné určení momentu a dávky, zejména při před-vstřikováním, kdy malé množství paliva, které je vstřikováno před hlavním vstřikováním, čímž přispívá ke značnému snížení hluku a chvění při pomalé jízdě. Nový motor umožňuje lepší zrychlení, nižší hlučnost a je velmi úsporný – vykazuje kombinovanou spotřebu pouze 4,5 litru na 100 km. Na našem trhu bude motor 1,4 HDi k dispozici u verze Hatchback a Kombi.


Citroen Xsara je vůz impozantní, robustní a ladný zároveň. S cílem posílit ještě více tyto přednosti byly vozy řady Xsara obohaceny o nové stylistické prvky interiéru i exteriéru.

V exteriéru:

 • Přední nárazník je pojat nově a v závislosti na jednotlivých verzích jsou jeho součástí mlhová světla
 • Spodní mřížka masky, kterou vstupuje vzduch, je rozšířena a rovněž pojata nově. Její součástí jsou chromované prvky (lišty),
 • V zadní části vozu je u vozů Sedan na hraně zavazadlového prostoru umístěn opět chromovaný prvek.
 • Kromě toho může být karoserie vozu Xsara provedena ve dvou nových odstínech, kterými jsou: bouřková šedá (Gris Orageux) a barva průzračné vody (Eau Limpide).

V interiéru:

 • Vnitřní prostor působí jasnějším a modernějším dojmem díky souladu přístrojové desky, nového čalounění sedadel a nových dekorů s chromovanými a hliníkovými prvky .
 • Přístrojová deska již není provedena v šedé barvě Ouragan, ale v šedé Tramontane, která je světlejší. Kontrolní přístroje jsou nového pojetí a jejich kruhové okraje jsou provedeny z šedého hliníku (kromě verzí BVA). Hlavice řadící páky jsou nové a mřížka automatické převodovky v šedé barvě mineral.
 • U verzí Xsara VTS a Xsara Exclusive je interiér obohacen o nové prvky – o ozdobné hliníkové lišty umístěné na prahu předních dveří a ovladače větrání a páka ruční brzdy jsou chromované.
 • Verze VTR a VTS nabízí dva nové typy čalounění : Sosie a Number.
 • Kožené čalounění je prováděno v barvě šedá Narbonnais, která nahrazuje dřívější šedou Tempete.
 • U verze Exclusive je dřívější dekor přístrojové desky « Bois » nahrazen dekorem « Ebene Métal ». Stejně tak dekor « Ondulation » u verzí VTR a VTS nahrazuje dekor « Microcarbone ». Posledním z nich je nový dekor « Gris Axis », který je aplikován u verzí Pack.

Oblíbenost modelů Xsary předurčily její přednosti, především pohodlí, prostornost a prvky pro aktivní i pasivní bezpečnost: ABS a elektronický rozdělovač brzdného účinku zaručují účinné brždění za všech okolností. Systém ESP napojený na systém proti prokluzu kol umožňuje řidiči (u verzí, kde je součástí výbavy) jízdu s větší jistotou a přehledem. Bezpečnostní vybavení vnitřního prostoru vozu je také posíleno: Čtyři airbagy (boční a čelní) a dále 2 airbagy hlavové (dodávané nyní u všech osobních vozů této řady) poskytují v případě nárazu výbornou ochranu pasažérů v přední i zadní části vozu.


K oblibě Xsary přispívá nejen prostornost interiéru a objem zavazadlového prostoru (od 408 až do 1190 litrů u Hatchbacků a Kupé a 1512 l u vozů Break), .ale i prvky výbavy jako automatické rozsvícení světel, nastavení hlasitosti rádia podle rychlosti vozu a spuštění alarmu upozorňujícího na překročení rychlosti.

Autorizovaný prodej a servis vozů CITROËN

více než 20 let zkušeností/ autobazar/ specialista na užitkové vozy

Kontakt:
INTENSYS-CZ
Praha 9, Českobrodská 831
281 931 109, 281 932 525
prodej@intensys.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Díky spolupráci mezi skupinou PSA a společností Vinci Autoroutes překonal poprvé autonomní vůz Citrroen C4 Picasso mýtnou bránu

Díky spolupráci mezi skupinou PSA a...

Ve středu 12. července v 10:30 překonal v dálniční síti Vinci Autoroutes autonomní vůz se samočinným řízením v plně autonomním režimu poprvé mýtnou bránu. Autonomní vůz Citroën C4...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA oceněna za technologické řešení ochrany svých značek

Skupina PSA oceněna za technologické...

Globální síť pro boj proti padělatelství (Global Anti-Counterfeiting Network) udělila dne 7. června 2017 u příležitosti mezinárodního dne boje proti padělatelství skupině PSA cenu...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA dala 28. a 29. března možnost „neodborným“ řidičům otestovat v pařížském regionu auto se samočinným řízením buď v roli řidiče, nebo spolujezdce.

Skupina PSA dala 28. a 29. března...

První testy vozu se samočinným řízením skupiny PSA pro veřejnost jsou odstartovány! Testy pro veřejnost jsou součástí  programu AVA „Autonomous Vehicle for All“ -Autonomní vozy pro všechny...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - CITROËN E-BERLINGO MULTISPACE: PŘECHÁZÍME NA ELEKTŘINU

CITROËN E-BERLINGO MULTISPACE:...

Vůz Citroën Brelingo, který je již více než 20 let referencí ve světě prostorných multifunkčních vozů „ludospace“, přináší moderní praktické odpovědi na očekávání svých...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Pohárové Peugeoty 208 R2 se premiérově představí na Valašce na českém šampionátu v rallye 24. – 26. března ve Valašském Meziříčí a Kopřivnici

Pohárové Peugeoty 208 R2 se premiérově...

V okolí obou měst se uskuteční JANČA – 36. Valašská rally Valmez. Peugeot Total Rally Cup 2017 – se bude v rámci tohoto podniku poprvé prezentovat na českých tratích. Do hodnocení...