Citroën Xsara modelového roku 2003 s novými prvky interiéru i exteriéru

Paleta motorů byla rozšířena o moderní vznětový motor 1.4 HDi s výkonem 50 kW ( 70 k).

Od uvedení modelu v roce 1997 ke konci loňského roku Citroën celosvětově prodal téměř 1.400.000 vozů Xsara ve verzích pětidvéřový hatchback, kupé a break. Podíl modelu Xsara se neustále zvyšuje i na českém trhu: v roce 2002 překonal hranici 7 % (Xsara + Xsara Picasso).


Od sériové verze Citroënu Xsara je odvozen výkonný soutěžní speciál Xsara T4 WRC, který se v barvách továrního týmu Citroën – Total s úspěchem účastní prestižního mistrovství světa FIA v rallye.


Život modelu byl půběžně obohacen o řadu verzí a zlepšení, mezi které patří uvedení spičkových dieselových motorů 2.0 HDi (90 k) a 2.0 HDi (110 k) vybavených technologií Common Rail. Řadu moderních vznětových motorů nyní doplnil výkonný a mimořádně úsporný motor 1.4 HDi, který dosahuje výkonu 50 kW (70 k) při 4 000 ot/min a jeho točivý moment je 160 Nm již při 2 000 ot/min. Systém Common Rail zabezpečuje vstřikování paliva pod vysokým tlakem a nové vstřikovače, které jsou ovládány kompletně elektronicky, umožňují přesné určení momentu a dávky, zejména při před-vstřikováním, kdy malé množství paliva, které je vstřikováno před hlavním vstřikováním, čímž přispívá ke značnému snížení hluku a chvění při pomalé jízdě. Nový motor umožňuje lepší zrychlení, nižší hlučnost a je velmi úsporný – vykazuje kombinovanou spotřebu pouze 4,5 litru na 100 km. Na našem trhu bude motor 1,4 HDi k dispozici u verze Hatchback a Kombi.


Citroen Xsara je vůz impozantní, robustní a ladný zároveň. S cílem posílit ještě více tyto přednosti byly vozy řady Xsara obohaceny o nové stylistické prvky interiéru i exteriéru.

V exteriéru:

 • Přední nárazník je pojat nově a v závislosti na jednotlivých verzích jsou jeho součástí mlhová světla
 • Spodní mřížka masky, kterou vstupuje vzduch, je rozšířena a rovněž pojata nově. Její součástí jsou chromované prvky (lišty),
 • V zadní části vozu je u vozů Sedan na hraně zavazadlového prostoru umístěn opět chromovaný prvek.
 • Kromě toho může být karoserie vozu Xsara provedena ve dvou nových odstínech, kterými jsou: bouřková šedá (Gris Orageux) a barva průzračné vody (Eau Limpide).

V interiéru:

 • Vnitřní prostor působí jasnějším a modernějším dojmem díky souladu přístrojové desky, nového čalounění sedadel a nových dekorů s chromovanými a hliníkovými prvky .
 • Přístrojová deska již není provedena v šedé barvě Ouragan, ale v šedé Tramontane, která je světlejší. Kontrolní přístroje jsou nového pojetí a jejich kruhové okraje jsou provedeny z šedého hliníku (kromě verzí BVA). Hlavice řadící páky jsou nové a mřížka automatické převodovky v šedé barvě mineral.
 • U verzí Xsara VTS a Xsara Exclusive je interiér obohacen o nové prvky – o ozdobné hliníkové lišty umístěné na prahu předních dveří a ovladače větrání a páka ruční brzdy jsou chromované.
 • Verze VTR a VTS nabízí dva nové typy čalounění : Sosie a Number.
 • Kožené čalounění je prováděno v barvě šedá Narbonnais, která nahrazuje dřívější šedou Tempete.
 • U verze Exclusive je dřívější dekor přístrojové desky « Bois » nahrazen dekorem « Ebene Métal ». Stejně tak dekor « Ondulation » u verzí VTR a VTS nahrazuje dekor « Microcarbone ». Posledním z nich je nový dekor « Gris Axis », který je aplikován u verzí Pack.

Oblíbenost modelů Xsary předurčily její přednosti, především pohodlí, prostornost a prvky pro aktivní i pasivní bezpečnost: ABS a elektronický rozdělovač brzdného účinku zaručují účinné brždění za všech okolností. Systém ESP napojený na systém proti prokluzu kol umožňuje řidiči (u verzí, kde je součástí výbavy) jízdu s větší jistotou a přehledem. Bezpečnostní vybavení vnitřního prostoru vozu je také posíleno: Čtyři airbagy (boční a čelní) a dále 2 airbagy hlavové (dodávané nyní u všech osobních vozů této řady) poskytují v případě nárazu výbornou ochranu pasažérů v přední i zadní části vozu.


K oblibě Xsary přispívá nejen prostornost interiéru a objem zavazadlového prostoru (od 408 až do 1190 litrů u Hatchbacků a Kupé a 1512 l u vozů Break), .ale i prvky výbavy jako automatické rozsvícení světel, nastavení hlasitosti rádia podle rychlosti vozu a spuštění alarmu upozorňujícího na překročení rychlosti.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA je evropským lídrem v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) a v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek

Skupina PSA je evropským lídrem v...

Posílení produktové ofenzívy LUV skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass Po obnovení řady kompaktních dodávek v roce 2016 nastala další etapa modernizace nabídky LUV Nová...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - CITROËN SPOUŠTÍ NOVOU REKLAMNÍ KAMPAŇ NAZVANOU „INSPIRED BY“ VAŠÍ TOUHOU PO SVOBODĚ OD ROKU 1919 !

CITROËN SPOUŠTÍ NOVOU REKLAMNÍ KAMPAŇ...

Citroën spouští v těchto dnech novou kampaň, jejíž sdělení zní „Naše vize mobility se rodí z vaší touhy po svobodě“. Tento nový mezinárodní reklamní spot uvádí na scénu motto...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Výrazný nárůst obratu v 1. čtvrtletí 2018

Výrazný nárůst obratu v 1. čtvrtletí...

Objemy celosvětových prodejů vzrostly o 44,2 %, včetně společnosti Opel Vauxhall (OV), v 1. čtvrtletí se prodalo více než milion vozů[1]; Obrat skupiny činil 18,2 mld. EUR[2], což představuje...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA a společnost Huawei představují svůj první vůz s mobilním připojením

Skupina PSA a společnost Huawei...

DS 7 Crossback je první vůz skupiny PSA, který používá platformu IoT, označovanou jako CVMP „Connected Vehicle Modular Platform“ a vybavenou technologií Huawei pro zajištění nabídky nových...

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...