Citroën C5 získal čtyři hvězdičky v  crash testech od Euro NCAP a potvrdil, že patří k absolutní špičce

Citroën C5 v testech získal 4 hvězdičky a 30 bodů a tak se zařadil mezi tři nejbezpečnější rodinné vozy z dvanácti testovaných vozů.

Citroën C5 získal čtyři hvězdičky v  crash testech od Euro NCAP a potvrdil, že patří k absolutní špičce

V posledních testech Euro NCAP bylo testováno celkem 14 rodinných automobilů. Výsledky těchto prestižních testů potvrdily, že nejmodernější technologie, kterými je Citroën C5 vybaven, a uplatnění nejnovějších poznatků při vývoji tohoto modelu, dělají z C5 špičkový automobil i v oblasti bezpečnosti.

Citroën C5 získal čtyři hvězdičky v  crash testech od Euro NCAP a potvrdil, že patří k absolutní špičce

Při vývoji Citroenu C5 byla bezpečnost v centru pozornosti. Pro splnění i těch nejnáročnějších kritérií byly využitu nejnovější poznatky, špičkové technologie, materiály i dlouhodobé zkušenosti. Citroën C5 má proto množství bezpečnostních prvků už v základní výbavě.

Pasivní bezpečnost


Systematické zvyšování účinnosti všech prvků pasivní bezpečnosti zaručuje bezpečnost na nejvyšší úrovni. Všechny dále uvedené prvky jsou již v základní výbavě.


Karosérie: Díky předním a zadním zónám s progresivní deformací, bočními výztuhami a ochranným středovým obloukem se karosérie vyznačuje vysokou tvrdostí a vynikající rezistencí.


6 airbagů – automaticky aktivují uzavření inerční klapky přívodu paliva.

  • Inteligentní přední airbagy (60-litrový airbag řidiče a 120-litrový spolujezdce) jsou adaptabilní, což v praxi znamená, že objem nafouknutého polštáře závisí na rychlosti vozidla při nárazu. To je umožněno dvěma rozbuškami s různou intenzitou, které naplní airbag vzduchem.
  • Boční airbagy v předních sedadlech chrání osoby na předních sedadlech v případě bočního nárazu.
  • V případě bočního nárazu se aktivují jako doplněk i hlavové (okenní) airbagy, které jsou umístěny po celé délce střechy a v případě nárazu chrání hlavy cestujících na předních i na zadních místech.

Bezpečnostní pásy: Všech pět bezpečnostních pásů je samonavíjecích s tříbodových ukotvením. Přední jsou navíc vybaveny pyrotechnickými předpínači (které umožňují přichycení těla k sedadlu a tím znemožnění jeho náklonu) a omezovačem tahu (ten zase zabraňuje přílišnému tlaku na hrudník mírným povolením pásu). Omezovačem tahu jsou rovněž vybaveny zadní bezpečnostní pásy.


Bezpečnost dětí: Aktivace dětské pojistky zadních dveří je nepřetržitě signalizována na přístrojovém panelu. Na zadních sedadlech jsou umístěny úchyty dětské sedačky typu ISOFIX. Sedačka se tak umístí snadným cvaknutím dvou úchytů.


Aktivní bezpečnost – pro včasné předcházení nebezpečným situacím. (Sériová výbava se liší podle verzí.)

Inteligentní odpružení Hydractive 3: Prvním faktorem aktivní bezpečnosti automobilu C5 jsou jeho vynikající jízdní vlastnosti díky inteligentnímu odpružení. Konstantní světlá výška zajišťuje optimální stabilitu v každé situaci a snižuje možnost smyku. Odpružení se přizpůsobuje každé situaci a stylu řidičovy jízdy.

ABS, brzdový systém: Rovněž brzdový systém je velmi účinný. Již v základní výbavě se nabízí systém ABS s rozdělovačem brzdné síly, který zabezpečuje vyvážené brždění na každou nápravu a kolo. Novinkou je rovněž asistent brzdného účinku. Ten v případě silného sešlápnutí brzdového pedálu aktivuje maximální možný tlak v systému. Všechny tyto prvky pomáhají zkrátit brzdnou dráhu na minimum a ať je silnice jakákoliv, automobil zůstává stabilní a je stále pod kontrolou. V případě prudkého brždění se automaticky zapnou výstražná světla a upozorní tak řidiče vzadu na případné nebezpečí.

Detektor podhuštění: Má čtyři senzory (každý na jedno kolo) a v případě zjištění poklesu tlaku aktivuje výstražnou zprávu na displeji, spojenou se zvukovým signálem.


Posilovač řízení: s variabilním účinkem, který je tuhý a přesný ve vyšších rychlostech, volný a pohodlný ve městě.


ESP + ASP: Elektronický stabilizační systém ESP a protiprokluzový systém ASR jsou u některých verzí již v základní výbavě.

Automatické rozsvícení předních světel: Díky senzorům světelnosti se přední světlomety rozsvěcují automaticky. Stane se tak nejen v podvečer, ale rovněž projíždí-li automobil tunelem. Automatické rozsvícení předních světlometů je v sériové výbavě úrovně Exclusive, stejně jako přední světlomety s xenonovými výbojkami, umožňujícími lepší svítivost a tím viditelnost blízkou dennímu světlu.


Automatické zapínání stěračů: Od výbavy SX jsou všechny automobily C5 vybaveny automatickými předními stěrači s dešťovým senzorem. Rychlost stírání závisí na intenzitě deště.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

Kompletní program mistrovství světa čeká z Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu Krise Meeka, Craig Breen pojede za volantem C3 WRC na deseti podnicích a Khalid Al Qassimi má naplánovánu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina  přichází v rámci evropského konsorcia EU-LIVE s lehkým elektromobilem

Skupina přichází v rámci evropského...

Evropské konsorcium EU-LIVE Efficient Urban Light VEhicle sdružuje 12 partnerů ze 6 zemí, z nichž je skupina PSA jediným výrobcem automobilů. Lehký elektromobil, jehož tvar se podobá tříkolce,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ TRANSFORMACE!

SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ...

Citroën v rámci své modernizace prochází kompletní transformací, která se netýká jen obnovy nabídky vozů, ale také všeho dalšího, s čím se zákazníci potkávají, počínaje...