Citroen C3 Pluriel obdržel 4 hvězdičky v crashtestech EuroNCAP a stává se tak nejbezpečnějším vozem ve své kategorii

Zkoušky byly prováděny v nejpřísnějších podmínkách, s důrazem na čelní náraz při konfiguraci otevřené karoserie, tj. bez oblouků.

Po velmi dobrých výsledcích Citroenu C3 v testech bezpečnosti, které proběhly před několika měsíci, i Citroën C3 Pluriel prošel těmito testy EuroNCAP brilantně.

Citroen C3 Pluriel obdržel 4 hvězdičky v crashtestech EuroNCAP a stává se tak nejbezpečnějším vozem ve své kategorii
Citroen C3 Pluriel obdržel 4 hvězdičky v crashtestech EuroNCAP a stává se tak nejbezpečnějším vozem ve své kategorii
Citroen C3 Pluriel obdržel 4 hvězdičky v crashtestech EuroNCAP a stává se tak nejbezpečnějším vozem ve své kategorii

C3 Pluriel obdržel 4 hvězdičky, při výsledku 31 bodů, čímž potvrdil výbornou úroveň ochrany pasažérů v případě nárazu. C3 Pluriel je tak nejbezpečnějším vozem ve svém segmentu a zároveň i mezi všemi vozy, které nabízejí konfiguraci kabriolet a byly testovány EuroNCAP.

Je to důkaz, že koncepce platformy, která je společná této skupině vozů, splňuje očekávání při všech konfiguracích karoserie. Zkoušky byly prováděny v nejpřísnějších podmínkách, s důrazem na čelní náraz při konfiguraci otevřené karoserie, tj. bez oblouků.


C3 Pluriel, jedinečný vůz s možností variabilního uspořádání, představuje novou etapu v automobilové modularitě. Umožňuje uživateli využívat přestavbu na verzi, která právě vyhovuje jeho momentální potřebě a náladě : hatchback, panoramatický hatchback (střecha plně otevřená, složená nad zadním oknem), kabriolet (střecha zcela schovaná v zavazadlovém prostoru vozu), spider (bez oblouků karoserie) a spider pick-up (bez oblouků + vyklopené zadní víko zavazadlového prostoru).


Pokud jde o aktivní bezpečnost, C3 Pluriel využívá nejmodernější technologie, jako např. : posilovač řízení s variabilním účinkem, ABS s elektronickým rozdělovačem brzdného účinku s brzdovým asistentem, automatické rozsvícení světel při prudkém brždění, ESP zahrnující ASR. Navíc tento model vykazuje velmi dobré jízdní vlastnosti.


Pokud jde o pasivní bezpečnost, C3 Pluriel je vybaven mnoha zesilujícími prvky, tak aby byly minimalizovány případné deformace v případě nárazu. Použití silných plechů a mnoha zesílení, v kombinaci se 4 airbagy, pyrotechnickými předpínači na předních sedadlech, úchyty ISOFIX a bezpečnostní oblouky integrované do zadních sedadel zaručují tomuto vozu ve své kategorii ochranu na nejvyšší úrovni.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...

Skupina PSA a společnost DCS...

Skupina PSA a Digital Charging Solution (DCS) – dceřiná společnost skupiny BMW a provozovatel služby ChargeNow – uzavřely partnerství, na jejímž základu získávají zákazníci značek Peugeot...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí svých vozů ve skutečném provozu

Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí...

Protokol pro měření spotřeby paliva ve skutečném provozu, který vypracovala skupina PSA společně s neziskovými společnostmi T&E, FNE a orgánem Bureau Veritas, byl rozšířen na měření...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historické výsledky skupiny PSA v roce 2017: rekordní obrat, rekordní objem prodejů, rekordní hospodářský výsledek z provozní činnosti a rekordní čistý zisk pro skupinu

Historické výsledky skupiny PSA v roce...

Úspěch plánu Push to Pass a první konkrétní výsledky plánu oživení společnosti Opel/Vauxhall (O/V) PACE! [1] Růst objemů: 3,63 milionů prodaných vozů, +15,4 %[2]; Růst obratu skupiny[3] o...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Citroën Berlingo třetí generace, Citroën C4 Cactus – Ženeva 2018

VIDEO – Citroën Berlingo třetí...

S Lenkou Martinovou, PR manažerkou Citroën ČR, si na ženevském autosalonu popovídal o novinkách stáje Citroën moderátor Viktor Tamayo.