Chcete vědět co zajišťuje divize Opel Performance Center GmbH (OPC)

Specialisté Oplu divize OPC zajišťují především: Vývoj vysoce výkonných automobilů, motoristický sport, stavbu speciálních víceúčelových vozidel, nabídku propagačních předmětů a pořádání různých akcí.

Jádro divize OPC založené v roce 1997 tvoří v současné době asi patnáct vysoce erudovaných pracovníků, kteří dokážou tvůrčím způsobem rychle nacházet nejefektivnější řešení zadaných úkolů.


Významným úkolem divize OPC je nejen vyvíjet vyšlechtěné závodní speciály, ale vyvíjet i vysoce výkonné verze odvozené od sériových modelů Opel, určené pro běžný silniční provoz, které jsou v limitovaných sériích určeny pro skutečné motoristické nadšence. Při přípravě těchto modelů specialisté OPC úzce spolupracují se zkušenými konstruktéry střediska Opel Special Vehicles GmbH a Mezinárodního technického a vývojového centra ITDC automobilky Opel.


Tyto výrazné modely připravené pro běžný provoz jsou určeny pro opravdové vyznavače dynamické sportovní jízdy. Tyto modely mají vysoce výkonné motory, speciálně naladěné zavěšení kol, řadu doplňků zlepšujících aerodynamiku a speciálně upravené a vybavené interiéry. Všechny technické prvky OPC modelů jsou vyráběny s maximální pečlivostí, celkový styling těchto výkonných vozů je přísně účelový, ale zároveň atraktivní a vstřícný.


Prvním vozem z programu výkonných modelů OPC určených pro běžný provoz byla velmi úspěšná Astra OPC, která se představila v roce 2000. Jedním z vrcholů jarního mezinárodního autosalonu v Ženevě pak bylo uvedení konceptu Astra Coupé OPC X-Treme s motorem o výkonu 444 koňských sil s maximální rychlostí přes 300 km/h.


Na nedávném podzimním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem vzbudila značný zájem laiků i odborníků řada modelů „Linea Rossa“, které se netají inspirací právě supersportovním prototypem Astra Coupé OPC X-Treme. Modely Zafira, Astra Cabrio a Astra Caravan z řady Linea Rossa jsou výjimečné nejenom svými přeplňovanými motory o objemu dvou litrů a výkonu 141 kW/192 k, ale také svým výrazně dynamickým stylingem a nepřehlédnutelnou rudou barvou karoserie.


A již zanedlouho se na trhu objeví Zafira OPC, která svými dynamickými parametry dokonale skloubenými s obdivuhodnou funkčností a přizpůsobivostí de facto otvírá zcela nový tržní segment. O Oplu Zafira OPC vás budeme podrobně informovat zítra.


Divize OPC je zodpovědná za všechny evropské aktivity automobilky Opel v oblasti motoristického sportu. Tým centra OPC měl například největší zásluhu na návratu značky Opel do okruhového šampionátu DTM. Opel nasazuje do závodů DTM celkem sedm vozů Astra V8 Coupé, za jejichž volanty se objevují takoví mistři, jako např. Manuel Reuter nebo Joachim Winkelhock.


Další aktivitou centra OPC byla příprava motorů pro formuli 3. Díky třem desítkám vítězství v národních šampionátech F3 se dvoulitrový čtyřválec pro F3 z Rüsselsheimu natrvalo zapsal nejenom do historie formule 3, ale i celého motoristického sportu.


Divize OPC úspěšně působí i v evropském rallyovém sportu. Tak například Astra Kit Car, vyvinutá v roce 2000, úspěšně bodovala v celé řadě národních soutěžních šampionátů a ze sedmi desítek automobilových soutěží si odvezla celkem 33 vítězství.


V současné době je tým Opel Performance Center soustředěn především na vývoj nové soutěžní Corsy pro třídu Super 1600.


Tým centra OPC „Propagační předměty“ nabízí všem fanouškům například originální trička, mikiny, sluneční brýle, peněženky, propisovačky – vše v unikátním designu a vysoké kvalitě provedení. Tyto propagační a upomínkové předměty si mohou objednávat prodejci automobilů Opel a členové značkových klubů.


Osobitost – to je motto dalšího týmu centra OPC – „Akce“. Tento tým připravuje např. oblíbené „Víkendy výkonů“ atp., během kterých se zájemcům představují nejrůznější modely značky Opel. Tým „Akce“ centra OPC poskytuje také profesionální služby a podporu například pořadatelům nejrůznějších motoristických podniků, organizátorům značkových setkání a dealerům při přípravě jejich vlastních akcí.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA je evropským lídrem v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) a v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek

Skupina PSA je evropským lídrem v...

Posílení produktové ofenzívy LUV skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass Po obnovení řady kompaktních dodávek v roce 2016 nastala další etapa modernizace nabídky LUV Nová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Novým generálním ředitelem pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice se stal Radek Donner

Novým generálním ředitelem pro retail...

S účinností od 1. června 2018 zastává nově pozici Generálního ředitele pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice Radek Donner. Jedná se tak o další personální posilu v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Connect: Opel uvádí nové služby konektivity

Opel Connect: Opel uvádí nové služby...

Opel v souladu se svým strategickým plánem PACE! pokračuje v rychlé integraci technologií koncernu Groupe PSA. Po nedávném oznámení, že konstrukční tým z německého Rüsselsheimu bude...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA optimalizuje svá výrobní zařízení v Evropě

Skupina PSA optimalizuje svá výrobní...

Zlepšení výkonnosti zařízení na výrobu hnacích ústrojí pro lepší pokrytí potřeb budoucích modelů Opel/Vauxhall vyráběných na platformách skupiny PSA; Příprava výrobních podniků na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...