Černý Kohout s Peugeotam 208 R2 zvítězili o víkendu na první rally Juniorského Mistrovství Evropy rally

Jan Černý s Pavlem Kohoutem a Peugeotem 208 R2 ovládli první rally Juniorského mistrovství Evropy rally (JERC) v Lotyšsku na Liepaja Rally.

AUTO - ERC LIEPAJA RALLY 2014

Posádka Peugeot Černý Racing Teamu

– startovala v Lotyšsku také jako reprezentační posádka České republiky pod hlavičkou Czech National Rally Teamu, dosáhla jedinečného výsledku. Na sněhem a ledem pokrytých rychlostních zkouškách západní části Lotyšska nechali za sebou všechny soupeře startující s rovnocennou technikou, tedy s vozidly s jednou poháněnou nápravou a byli často rychlejší než množství soupeřů se silnými čtyřkolkami. Výkon české posádky zanechal v Lotyšsku velký dojem a živě se o ně zajímala místní i zahraniční média včetně satelitní stanice Eurosport. „Nedá se říct nic jiného, než, že nám v Lotyšsku všechno perfektně vyšlo. Vše začalo už před koncem roku, kdy se naši mechanici pustili do stavby nového Peugeotu 208 R2 a v rekordně krátkém čase postavili perfektní auto, které jsme otestovali a za přítomnosti Romana Kresty nastavili na testu před soutěží. Tady v Lotyšsku nám pomohla i znalost místních podmínek z loňska, a celou soutěž jsme neudělali žádnou větší chybu. Vyšel nám úvod soutěže a do druhé etapy jsme vstupovali s malým náskokem na naše soupeře, což jsou většinou seveřané, kteří na šotolině, sněhu a ledu umí jako nikdo. Nám se ale dařilo držet jejich tempo a v rozhodujících chvílích jsme dokázali být i rychlejší. V  druhé etapě, jsme stále jeli hodně svižně a hlavně na dlouhé rychlostní zkoušce jsem zkoušel zatáhnout a podařilo se nám tuto rychlostní zkoušku vyhrát. V závěru už jsme si pozici kontrolovali a jsem šťastný, že se nám v úvodní soutěži Juniorského Mistrovství Evropy podařilo zvítězit. Moc bych si přál, aby to mělo stejný ohlas jako zde i v České republice a hlavně, aby se nám podařilo na základě těchto výsledků zajistit nějaké další partnery týmu. Plochy na našem autě je pro ně k dispozici víc než dost,“ směje se v cíli Rally Liepaja spokojený Honza Černý.

Posádka týmu Peugeot Černý Racing byla nejrychlejší posádkou

– s vozem s pohonem jedné nápravy a současně i nejrychlejší posádkou z České republiky, která dosáhla cíle této náročné zimní rallye. V celkovém pořadí Černému Kohoutovi patří úctyhodné desáté místo absolutní klasifikace za soupeři s mnohem výkonnější technikou. Honza Černý s Pavlem Kohoutem se po krátké oslavě vrací zpět do České republiky, kde se budou chystat k dalšímu startu v Mistrovství Evropy, kterým bude dubnová Irská Rally.

Sledujte posádku Jan Černý – Pavel Kohout na facebooku: https://www.facebook.com/cernyracing

Více informací na: www.peugeot.cz www.cernyracing.cz

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...