Automobilka Opel začíná s montáží svých vozů na Ukrajině

Spolupráce s firmami ZAZ a UkrAvtoZAZ-Service zvýší podíl značky Opel na ukrajinském trhu

V úterý 25. března podepsaly firmy Adam Opel AG, UkrAvtoZAZ-Service a ZAO ZAZ finální smlouvy o dovozu, konečné montáži, distribuci a servisu některých modelů značky Opel na Ukrajině. Podle této dohody bude firma ZAO ZAZ ve svém ukrajinském závodě v Záporoží zajišťovat konečnou montáž vozů Opel Vectra, Astra a Corsa z importovaných komponentů. Společnost UkrAvtoZAZ-Service byla vybrána jako výhradní autorizovaný dovozce a distributor vozů Opel, jejich náhradních dílů i příslušenství. Tato firma je zodpovědná také za restrukturalizaci a řízení stávající prodejní a servisní sítě značky Opel na Ukrajině.


Společnost ZAO ZAZ začne na jaře tohoto roku s montáží modelů Opel Vectra, Astra a Corsa, které budou určeny pouze pro ukrajinský trh. Očekává se, že do konce roku by jich mělo být vyrobeno více než 3000. Začátkem příštího roku se zvýší montáž modelů Opel Astra a rozšíří se i využití lokálních výrobních kapacit, např. svařovacích operací nebo lakování.


„Dohoda mezi společnostmi Adam Opel AG, UkraAvtoZAZ-Service a ZAO ZAZ představuje významný krok v rozvoji automobilového průmyslu Ukrajiny. Ukrajinská vláda si vytkla za jeden ze svých prioritních cílů vytvoření podmínek pro vybudování silného automobilového průmyslu a nyní se dostavují první výsledky tohoto snažení. Rozhodnutí o zahájení lokální montáže vozů Opel v Záporoží odráží význam, jaký se Ukrajině připisuje jako výrobní lokalitě i jako potencionálně významnému trhu,“ prohlásil Tariel Vasadze, prezident firmy UkrAvto.


„Vítáme spolupráci s firmami ZAZ a UkrAvtoZAZ-Service, protože díky ní se naše vozy dostanou mnohem blíže k ukrajinským zákazníkům. Oba naši partneři mají vynikající zkušenosti a know-how, díky kterým máme velkou šanci výrazně se prosadit na sílícím ukrajinském trhu,“ řekl Richard B. Colcomb, ředitel Mezinárodního produktového centra automobilky Adam Opel AG.


ZAO ZAZ je největším výrobcem automobilů na Ukrajině, který zaměstnává asi 16 000 lidí. Kromě hlavního závodu v Záporoží má své montážní lokality také v IIichovksu, výrobnu komponentů v Pologi a motorárnu v Melitopolu. Firma ZAO ZAZ vyrábí modely ZAZ Tavria, malé automobily, které se prodávají především na ukrajinském trhu. Kromě toho montuje i modely jiných výrobců.


UkrAvtoZAZ-Service, nově určený importér a distributor vozů Opel pro Ukrajinu, má zázemí ve firmě UkrAvto, což je největší servisní a distribuční společnost v oblasti automobilového průmyslu na Ukrajině. Firma UkrAvto zaměstnává přes 40 000 lidí, kteří pracují v servisních sítích více než 400 ukrajinských automotivních servisních společností.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...