Po představení sériového modelu na ženevském autosalonu 2017 vytvořil zcela nový model Honda Civic Type R na okruhu Nürburgring Nordschleife nový traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy.

V dubna 2017 projel tento světoznámý okruh vývojový vůz v čase 7 minut a 43,8 sekundy.

Tohoto času na jedno kolo

– se dosáhlo během závěrečné fáze testovacího režimu modelu, na suchém povrchu a při optimální okolní teplotě pro maximální výkon pneumatik a hnacího ústrojí. Nový čas je téměř o sedm sekund lepší než u předcházejícího modelu.

Nový model Civic Type R byl

– součástí nejrozsáhlejšího vývojového programu zcela nové desáté generace Civic v dosavadní historii značky Honda. Tento model byl technicky zpracován tak, aby přinášel co nejatraktivnější dynamiku v segmentu hatchbacků – na silnici i na závodní dráze.

K novému rekordnímu času nového modelu Civic Type R na okruhu Nordschleife přispěla řada faktorů

– V jeho útrobách tepe optimalizovaný a upravený 2,0litrový motor VTEC TURBO o výkonu 320 PS a točivém momentu 400 Nm. Akcelerace vozu je vylepšena novými nižšími převodovými poměry šestistupňové manuální převodovky. Ucelená aerodynamická výbava nového modelu Type R přináší jedinečnou stabilitu při vysokých rychlostech s nejvyváženějším poměrem mezi vztlakem a odporem.

Velmi tuhý rám karoserie nejaktuálnějšího modelu Civic Type R

– je o 16 kg lehčí než u předchozího modelu, přičemž 38% zvýšení torzní tuhosti podstatně zvyšuje citlivost řízení a stabilitu při zatáčení. Nové víceprvkové zadní zavěšení zvyšuje stabilitu při brzdění. Tyto vlastnosti umožňovaly na trati brzdit později do zatáček a projíždět zatáčky vyšší rychlostí.

Hlavním konstruktérem podvozku modelu Honda Civic Type R je Ryuichi Kijima. Popisuje nejvýznamnější zlepšení v porovnání s vozem předchozí generace:

„Průjezd zatáčkami je nyní rychlejší, protože tento vůz má širší rozchod kol a pneumatiky, širší rozvor náprav, nové víceprvkové zadní zavěšení a optimalizovanou aerodynamiku, která zvyšuje stabilitu,“ uvedl pan Kijima. „Například do zatáčky Metzgesfeld jezdci obvykle vjíždějí rychlostí přibližně 150 km/h. Díky vynikající stabilitě projel nový model Type R i tuto středně rychlou zatáčku přibližně o 10 km/h rychleji. Když vylepšíme chování vozu při zatáčení, můžeme projíždět zatáčky rychleji, což umožnilo novému modelu Type R dosáhnout mnohem kratší traťový čas.“

Technické specifikace vývojového vozu, který dosáhl rekordního času

– odpovídají specifikacím finálního sériového vozu. Z bezpečnostních důvodů byl do vozu nainstalován bezpečnostní rám proti překlopení, který však nijak nezvýšil tuhost rámu karoserie. Aby se kompenzovala hmotnost rámu, byl dočasně demontován infotainmentový  systém a zadní sedadla. Vůz byl obut do silničních pneumatik, které odpovídaly běžným předpisům silničního provozu.

Výroba nového modelu Civic Type R bude zahájena v létě 2017

– v závodě HUM (Honda of the UK Manufacturing) ve Swindonu, který se stane hlavním globálním výrobním závodem desáté generace hatchbacku Civic. Model Type R se bude vyvážet do celé Evropy a na další světové trhy, včetně Japonska a USA. Bude se jednat o první model Type R oficiálně prodávaný v Severní Americe pod značkou Honda.

Videozáznam z dosažení traťového rekordu si můžete prohlédnout zde: http://hondanews.eu/eu/en/cars/media/pressreleases/106392/2017-honda-civic-type-r-sets-new-front-wheel-drive-lap-record-at-nurburgring

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda na ženevském autosalonu: Hybridní vozy, elektromobilita a sport

Honda na ženevském autosalonu: Hybridní...

Společnost Honda na ženevském autosalonu představí vůz CR-V nové generace pro evropský trh Vůz Urban EV Concept se vrací společně s hvězdami tokijského autosalonu, vozy Sports EV Concept...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Honda CR-V Hybrid, Honda Urban...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Honda přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 další kroky svého plánu na elektrifikaci svých evropských modelů vozů

Společnost Honda představí na...

Světová premiéra prototypu Honda Urban EV Concept – prvního EV Honda pro Evropu. Ve Frankfurtu Honda upoutá především – světovou premiérou prototypu Honda Urban EV Concept, který...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017