Na právě probíhajícím autosalonu Auto Show v americkém Detroitu představila automobilka Buick (jedna ze značek koncernu General Motors) nový kabriolet Cascada

Cascada je elegantní čtyřsedadlový kabriolet, který se v USA začne prodávat v prvním čtvrtletí roku 2016.

1buickcas1000

Nový model je dalším příkladem

– úspěšné spolupráce značek Buick a Opel, která už nyní zahrnovala společně vyvinuté sesterské modely Buick Encore / Opel Mokka, Buick Verano / Opel Astra Sedan a Buick Regal / Opel Insignia.

Opel Cascada byl vyvinut v mezinárodním technickém a vývojovém centru ITDC v Rüsselsheimu, kde více než 6000 specialistů pracuje na nových modelech značky Opel, ale také na modelech určených pro ostatní značky koncernu GM. Cascada zamíří na nové trhy pod značkou Buick. Cascada umožní zvýšit vytížení polského výrobního závodu v Gliwicích.

V Evropě se model Cascada skvěle zapsal jak u zákazníků, tak i u odborných novinářů, což se odrazilo v množství ocenění – například Plus X Award v Německu a Zlatý volant ve Švýcarsku. V Portugalsku získal Opel Cascada v roce 2014 titul Kabriolet roku od motoristického časopisu Turbo Magazine.

Buick Cascada pohání

– účinný zážehový motor 1.6 ECOTEC Direct Injection Turbo o výkonu 147 kW / 200 k. Tento čtyřválec dosahuje maximálního točivého momentu 300 Nm. Speciálně navržená přední náprava HiPerStrut (High Performance Strut) umožňuje přesný a komfortní přenos točivého momentu na silnici a zaručuje tak pohodlnou jízdu. Turbodmychadlem přeplňovaný motor nejnovější generace je v případě kabrioletu Buick standardně propojený se 6-stupňovou automatickou převodovkou.

Speciálním prvkem modelu Cascada je vysoce kvalitní textilní střecha

– ta se elektricky otevře stlačením knoflíku během pouhých 17 sekund – a to i během jízdy rychlostí až 50 km/h. Čtyřsedadlový kabriolet pro americký trh má luxusní standardní vybavení, obsahující prvky jako např. 20-palcové ráfky kol z lehké slitiny nebo kožená sedadla, která se po sklopení opěradla automaticky posunou dopředu, aby se usnadnil přístup k zadním sedadlům. Technickou lahůdkou je infotainment IntelliLink se 7-palcovým (17,8 cm) barevným dotykovým monitorem.

S modelem Cascada poskytne Buick americkým zákazníkům extrémně emocionální produkt

– půjde o první kabriolet značky Opel po 25 letech. V USA se prodej kabrioletů od roku 2009 do roku 2013 zvýšil o 3 procenta na více než 131 000 kusů. Tento segment se vyznačuje vysokou „věrností“ zákazníků: Až 37 procent z nich si při koupi nového automobilu vybere opět kabriolet. Přitom ale více než dvě třetiny zákazníků změní značku, což vytváří velký prodejní potenciál pro model Buick Cascada.

Koncern General Motors

– bude pokračovat v úzké spolupráci se značkou Buick i v následujících letech všude, kde to dává smysl. Je to logické, protože obě značky reprezentují shodné hodnoty, ale nestřetávají se na mezinárodních trzích: Buick se prodává v severní Americe a Číně, Opel hlavně v Evropě. Koncern GM už avizoval výrobu nového modelu Buick v Rüsselsheimu ve druhé polovině této dekády.

Také australská značka Holden (součást koncernu GM)

– bude profitovat z této globální strategie koncernu General Motors. Opel letos začne exportovat svoje modely do Austrálie i na Nový Zéland. Kromě kupé Holden Astra GTC, sportovní verze VXR a vlajkové lodi Insignia to bude také kabriolet Holden Cascada. Tím se Cascada stane trojčetem kabrioletů na třech kontinentech – to je nejlepší důkaz atraktivity tohoto velkého kabrioletu.

 

 

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...

VIDEO – Opel GSI, Opel rodina X,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Opel přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Opel na 67. frankfurtském autosalonu:...

Nejmodernější řešení: Digitální showroom 4Ka aplikace rozšířené reality umožňuje  zákazníkům nakonfigurovat si svůj Opel Insignia podle vlastního vkusu: Od představení modelové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel představí BiTurbo: Nový špičkový diesel pro vlajkovou loď Opel Insigni na autosalonu ve Frankufurtu nad Mohanem (12. až  20.září 2017)

Opel představí BiTurbo: Nový...

Sekvenční přeplňování dvěma turbodmychadly, výkon 154 kW / 210 k s mohutným točivým momentem se spotřebou pouze 6,9 l na 100 km. Opel rozjel výrobu svého nového špičkového turbodieselu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí pět světových premiér (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září 2017)

Opel na 67. mezinárodním autosalonu ve...

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión. Grandland X: Dynamické SUV s velkým vnitřním prostorem...