Značka DS představí na 66.frankfurtském autosalonu 15.září ve světové premiéře tři novinky: nové DS 4 & DS 4 Crossback, DSV-01 – závodní vůz Formule E se 100 % elektrickým pohonem

Na stánku značky DS, z něhož čiší elegance, know-how francouzského stylu, technologie a duch avantgardy bude představeno ještě jedno velké překvapení.

Nová DS 4:

1novds41000

DS 4 Crossback:

1novdscross1000

Vůz formule E stáje DS Virgin Racing s označením DSV-01:

1dsvirg1000

Nová DS 4 & DS 4 Crossback: jeden model, dva tvary

DS 4 je od svého uvedení na trh v roce 2011 zcela jedinečný. Tato výjimečnost mu vynesla prestižní ocenění „Most Beautiful Car of the Year“ a „Most Beautiful interiér“ na Mezinárodním automobilovém festivalu. Značka DS se nyní rozhodla tuto jedinečnost zachovat ve dvou rozdílných a vzájemně se doplňujících verzích, jimiž jsou dynamický elegantní hatchback DS 4 a model DS 4 Crossback, který se prezentuje ve formě „rvavého elegána“, k čemuž přispívá světlá výška, jež narostla o 30 mm, velká černá kola a specifické „rvavé“ prvky karoserie (lišty kolem podběhů kol, spojlery a střešní nosič).

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou dokonalými představiteli automobilů DS:

  • výrazná identita, kterou podtrhuje nová čelní strana (maska chladiče DS Wings, která je převzata od koncepčního vozu Numéro 9, a nové světlomety DS LED VISION),
  • špičková technologie s nabídkou služeb mobilního připojení DS CONNECT včetně protokolu CarPlay®, který se poprvé objevuje právě u nových DS 4 a DS 4 Crossback,
  • výkonné motory dosahující až 210 k s emisemi 97 g /km až 138 g/km CO2,
  • a konečně elegance s palubní deskou a dveřními panely potaženými kůží Nappa a provedením sedadel „Bracelet“ ze semianilínové kůže, které značka DS nabízí ve světové exkluzivitě.

Nový DS 4: elegantní a jedinečná svými prvky individualizace, svým stylem a dynamikou

Nový DS 4 nabízí jedinečnou stavbu, plynulé, propracované a elegantní linie s chromovanými prvky na karoserii (maska chladiče a přední i zadní nárazník, boční lišty, lišta kolem oken,…). Tento nový DS 4 nabízí pevnější postoj, k němuž přispívají velká kola pozoruhodného stylu zasazená ve 4 rozích (diamantový výbrus), takže má veškeré atributy prémiového hatchbacku a je příslibem zážitků a radosti z řízení.

Typickým rysem všech vozů DS je možnost úprav na míru. Bylo tomu tak u DS 3 a nyní se nabídka u nového DS 4 ještě rozšiřuje. Na výběr jsou 4 odstíny střechy a spojleru (černá Perla Nera, Whisper, modrá Virtuel, oranžová Tourmaline) a možnost kombinovat je s příslušnými ozdobnými prvky: zpětnými zrcátky a středy kol. DS 4 tak zavádí nový přístup k dvoubarevnosti. Jde o 38 možných kombinací barev střechy a odstínů karoserie (4 nové barvy: modrá Encre, oranžová Tourmaline, šedá Artense a červená Rubis). Zákazník tak může díky této nové nabídce, která je ve světě prémiových kompaktních hatchbacků zcela ojedinělá, vytvořit svůj vlastní vůz a přizpůsobit si ho své osobnosti a svému stylu.

DS 4 Crossback: multifunkční a expresivní elegantní rváč

Vůz DS 4 Crossback je multifunkční svou koncepcí a designem. Je určen pro zákazníky, kteří hledají příslib dobrodružství ve městě i mimo něj. Svůj statut elegantního „rváče“ potvrzuje řadou výrazných stylistických prvků, jako je o 30 mm vyšší světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol, černý přední a zadní spojler, specifický šedý střešní nosič, panoramatický výhled směrem nahoru (45°), černá vnější zrcátka, zvláštní prahy dveří, koberečky. DS 4 Crossback představuje svými expresivními zářivými odstíny (oranžová Tourmaline) alternativu ke klasickým hatcbackům segmentu.

DS s vozy DS 4 a DS 4 Crossback vstupuje do nové etapy služeb mobilního připojení

Velká novinka, která se u vozu DS 4 jako u první DS (a u prvního vozu skupiny PSA) objevuje, je protokol CarPlay®, který je kompatibilní s nejnovějšími telefony Apple iPhone.

Díky novému 7“ dotykovému barevnému displeji a posledním novinkám skupiny PSA v oblasti HMI (Human-Computer Interaction) je řízení vozu DS 4 stále více high tech. Tento displej poslední generace nabízí snadnější přístup ke všem funkcím vozu (o 12 tlačítek na středovém panelu) a umožňuje především používat funkci New Mirror Screen, tedy replikaci chytrého telefonu (Android a iOS) na displeji přístrojové desky. Zákazník může některé tyto aplikace využívat kdykoliv, a to zcela bezpečně. DS například nabízí možnost psát SMS hlasovým ovládáním.

Poprvé oficiálně představený vůz formule E stáje DS Virgin Racing s označením DSV-01

– se poprvé postaví na start 17. října 2015 v úvodním závodu nové sezóny mistrovství světa ve Formuli E v Pekingu.

DSV-01, 100 % elektrický monopost, se zrodil z partnerství mezi týmem Virgin Racing, který je již do Formule E zapojen, a DS. Značka při této příležitosti vytvořila DS Performance, divizi pro motorsport, kterou vede Yves Matton. Inženýři divize DS Performance, která funguje již několik týdnů, vyvinuli celou hnací jednotku GMP (elektromotor / převodovka / kontrolní přístroj) vozu DSV-01, dále systém chlazení, zadní odpružení a převodové ústrojí. Systém řízení motoru byl vyvinut ve spolupráci s Magnetti Marelli

DS Performance je víc než jen výzkumná a vývojová laboratoř

– představuje totiž skutečnou výkladní skříň technologického know-how a avantgardního ducha značky DS. Divize DS Perfomance bude doprovázet DS Virgin Racing po celou sezónu, aby piloti Sam Bird a Jean-Eric Vergne mohli ze svých závodních vozů vytěžit co nejvíc

Více informací o novinkách značky se dozvíte na stánku DS v pavilonu 8.

Dny pro tisk se konají v úterý 15. a ve středu 16. září. Tisková konference se bude konat v úterý 15. září v 15:00.

Značka DS

Francouzská značka DS vznikla oficiálně v Paříži 1. června 2014 a potvrdila tak svou ambici umožnit francouzskému automobilovému průmyslu zařadit se mezi luxusní segmenty. Řada DS, jež se inspirovala od toho nejlepšího z francouzského know-how, zachovává hodnoty inovace a odlišnosti, které převzala od vozu DS z roku 1955. Řadu DS, jež je určená pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, dnes tvoří modely DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 5, DS 5LS* a DS 6*(* v prodeji pouze v Číně).

. Nabídka DS, pro kterou je typická výraznost z hlediska stylu, elegance do posledního detailu, ušlechtilé materiály a technologie, se odlišuje rovněž technologickými novinkami, jako je v prvé řadě dieselový hybridní pohon Hybrid4, v nabídce u vozu DS5. V Evropě je řada DS prodávána v showroomech DS Stores nebo ve speciálních showroomech sítě Citroën, v Číně využívá specifické prodejny DS. DS, to nejsou pouze výrobky, ale i exkluzivní prémiové služby pro zákazníky, nabízené zejména prostřednictvím klubu DS PRIVILÈGE. Do dnešního dne registruje značka 550 000 prodaných vozů.

Více na:

www.driveDS.com

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Video – BMW – vzpomínky na budoucnost z Frankfurtu 2015

Video – BMW – vzpomínky na...

K největším novinkám ze stáje BMW a také k největším „libůstkám“ na letošním Autosalonu ve Frankfurtu 2015 patřilo nové BMW řady 7. Již šestá generace nabízí lehčí...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Video – Novinky od Fiatu na Autoshow 2015

Video – Novinky od Fiatu na Autoshow...

Nová „pětistovka“ od Fiatu na Autoshow 2015 , její přednosti a možnosti operativního leasingu pro fyzické osoby. O novém modelu Fiatu, jeho přednostech a možnostech operativního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – NISSAN A JEHO NEMALÉ NOVINKY

VIDEO – NISSAN A JEHO NEMALÉ NOVINKY

Nissan má rozhodně co ukázat a čem hovořit. Novinky představil speciálně pro AutoPeriskop na frankfurtském autosalonu IAA 2015 pan Petr Kolář/ NISSAN ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – MERCEDES A JEHO NOVINKY Z FRANKFURTU

VIDEO – MERCEDES A JEHO NOVINKY Z...

Mercedes představil v těchto dnech novinky na frankfurtském autosalonu IAA 2015. Podívejte se s námi na unikátní záběry vozů z tzv. Dream Car Collection.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – OPEL O SVÝCH NOVINKÁCH Z FRANKFURTU

VIDEO – OPEL O SVÝCH NOVINKÁCH Z...

Opel představil v těchto dnech novinky na frankfurtském autosalonu IAA 2015. Podívejte se na unikátní záběry a rozhovor s panem Martinem Hejralem/ PR managerem značky Opel ČR.