Ženevské novinky se mohou již do čtyř měsíců objevit v autobazarech

Dnes se oficiálně pro veřejnost otevírají brány nejvýznamnějšího autosalonu v Evropě, na němž automobilky každoročně skládají účty za poslední rok a představují aktuální novinky pro další sezónu. Již tradičně se k ženevské International Motor Show upíná pozornost všech profesionálních i laických zájemců o automobilovou techniku a letošní 88. ročník není výjimkou.

Veletrh je velmi důležitý i pro nás, neboť ze zkušenosti víme, že představené novinky se velmi rychle objevují v nabídce naší značky zánovních aut Mototechna. Obvykle se tato doba pohybuje kolem čtyř měsíců, proto řada z představených automobilů může být v naší nabídce již v létě,“ řekla generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO Karolína Topolová.

Do podoby českého trhu ojetých vozidel nepochybně promluví především třetí generace Škody Fabia, jejíž premiéru v Ženevě napjatě očekávali nejen čeští návštěvníci. „Fabia je v naší síti autocenter dlouhodobě druhým nejprodávanějším modelem a loni si ji vybralo 9,7 procenta našich zákazníků. Emocionálnější design letošního modelu, který se podle názoru řady odborníků povedl nejlépe ze všech nových modelů celé skupiny Volkswagen, by mohl zájem zákazníků ještě zvýšit. Budeme tedy s napětím čekat, jak novinku přijme český trh a jak její uvedení podpoří dynamiku poptávky po modelech této třídy,“ uvedla dále Karolína Topolová.

Trh nepochybně ovlivní také sedmička finalistů ankety Evropské Auto roku (COTY), jejíž výsledky byly na autosalonu slavnostně vyhlášeny, a její vítěz luxusní kompaktní SUV Volvo XC40. Totéž se týká premiér letošního ročníku – od třetí generace modelu Kia cee´d přes Peugeot 508, hybridní Toyota Auris, nové BMW X4 až třeba po Volvo V60. „V případě úspěchu těchto novinek se velmi rychle na českém trhu vytvoří poptávka po jejich ojetinách. V případě, že však úspěšné nebudou, bude o to víc žádána jejich současná řada, respektive alternativní modelové řady,“ řekla dále Karolína Topolová. „I v Ženevě je velkým tématem elektromobilita, nicméně na výrazný průnik elektromobilů na trh ojetých automobilů si ještě musíme počkat,“ dodala.

Ženevský autosalon se po dvou dnech pro profesionály dnes otevírá i pro veřejnost. Bude otevřen každý den až do 18. března od 10:00 do 20:00 (o víkendech od 9.00 do 19.00). Vstupenka pro dospělého návštěvníka je na místě v prodeji za 16 CHF.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt, Mustang – Ženeva 2018

VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt,...

Moderátor Viktor Tamayo vyzpovídal přímo na ženevském autosalonu ředitele vnější komunikace Ford Motor Company, pana Martina Linharta.

VIDEO – Volvo V60 – Ženeva 2018

Petra Doležalová, PR managerka Volvo ČR, představila moderátorovi Viktorovi Tamayo na ženevském autosalonu to nejdůležitější ze stáje Volvo.

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

VIDEO – BMW X4, M8 Gran Coupé, M2,...

O novinkách stáje BMW si na ženevském autosalonu povídal Viktor Tamayo s panem Davidem Haidingerem.