Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Testované nové elegantní malé, ale prostorné čtyřsedadlové Twingo s výkonným překvapivě tichým a úsporným motorem bylo ve vyšším stupni výbavy Expression za cenu 249 900 Kč.

Od uvedení první generace Twinga na trh v dubnu 1993 bylo prodáno více než 2,4 milionů tohoto úspěšného modelu. Celkové vlastnosti Twinga během testování mně potvrdily, že nové Twingo je zcela novým modelem s kvalitativně vyššími parametry ve všech směrech.

Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Nové Twingo má moderní, elegantní design s přátelským výrazem jakoby vyzývajícím usedni do mě a bude nám spolu dobře. Mimořádně krátké přední a zadní převisy karoserie spolu s poměrně delším rozvorem (237 cm) zabezpečují dobré a bezpečné sezení vozu na silnici.

Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce
Zcela nové Renault Twingo, které přichází do prodeje na našem trhu, v testu redakce

Interiér Twinga je útulný a přitom prostorný a pohodlný. Vyznačuje se stejnou jednoduchostí a praktičností jako jeho předchůdce. Vnímání prostoru a pohodlí zesiluje velké panoramatické střešní okno ovládané elektrickým pohonem (za příplatek 15 000 Kč) standardně zahrnujícím funkci zabraňující přiskřípnutí. Ovládá se jednodotykovým otočným vypínačem.

Testované Twingo mělo za příplatek 5 000 Kč zadní samostatná sedadla posunovatélná dopředu a dozadu v rozmezí 22 cm. Opěradlo sedadla se dá naklonit do jedné z pěti pozic, od 25 do 35°. V závislosti na uspořádaní lze objem zavazadlového prostoru zvětšit ze 165 l, kdy jsou zadní sedadla posunuta co nejvíce dozadu a poskytují pohodlí cestujícím sedícím vzadu, na 285 l, kdy jsou zadní sedadla posunuta co nejvíce dopředu a umožňují maximální využití zavazadlového prostoru. Jestliže se nezávislá zadní sedadla sklopí dopředu a vytvoří tak uspořádání ve stylu vozu kombi, je k dispozici plných 959 l zavazadlového prostoru. Sklopením opěradla sedadla spolujezdce dopředu umožní přepravu více než 2m dlouhého nákladu.

Nové Twingo má 11 úložných prostorů. Kromě třináctilitrové odkládací přihrádky s víkem na straně spolujezdce má dveřní přihrádky o objemu 2,2 l, 1,7 l úložný prostor na krytu přístrojového panelu před řidičem o objemu 1,7 l, úložný prostor vlevo od volantu (0,8 l), dvěma držáky nápojů a úložným prostorem na konci středové konzole a navíc s přihrádkou pod sedadlem řidiče o objemu 3,7 l (v závislosti na verzi). V zadní části vozu poskytuje síťovaná kapsa na mapy na opěradle sedadla spolujezdce a prostor v zadní postranní části obložení dalších 2,5 l úložného prostoru. Celkový úložný prostor dosahuje 28,4 l. Do každé přihrádky ve dveřích je možné umístit jeden a půl litrovou láhev. Zajímavostí je gumová podložka do úložného prostoru na přístrojovém panelu před řidičem (je dodávaná v různých barvách). Jejím účelem je zadržet drobné předměty, které mají tendenci zapadnout do interiéru vozu jako jsou pera, drobné mince, žetony do vozíků v supermarketu, lístky, fotografie, mobilní telefon.

Pracovní prostředí řidiče je promyšleno tak, aby zajišťovalo bezpečné a pohodlné vedení vozu. Rychlost je zobrazována na LCD displeji umístěného na střední konzole palubní desky natočené směrem k řidiči.Volant je výškově nastavitelný. Vedle pedálů je opěrka pro nohu a řadicí páka dobře padne do ruky. Sedadlo řidiče s dobrým bočním vedením má nastavitelnou výšku. Vysocí cestující u nového automobilu rovněž ocení velkorysý prostor pro hlavu, který oproti dřívějšku umožňuje snazší nastupování a vystupování.

Testované Twingo mělo motor 1,2 16V o objemu 1149 cm3 s výkonem 55 kW (75 k) při 5500 ot/min a točivý moment 107 N.m při 4250 ot/min. Motor ochotně a bez prodlevy zvyšoval otáčky a umožňoval tak bezproblémové a bezpečné předjíždění. Zajímavostí motoru jsou nízké otáčky při chodu naprázdno – pouze 650 ot/min, což přispívá k nižší spotřebě paliva a jistě i to, že nové Twingo vybavené tímto motorem vypouští méně než 140 g CO2 na km. Při testování jsem dosáhl kombinovanou spotřebu benzinu pouze 5,0 l na 100 km, což je dokonce o 0,7 l méně než uvádí výrobce. Jezdil jsem však pouze se spolujezdcem a bez zavazadel.

Pětirychlostní manuální převodovka s vhodně odstupňovanými stupni se dobře řadí. Konstrukčně je podvozek velmi dobře vyřešen a umožňuje tak bezpečnou a pohodlnou jízdu i při sportovním způsobu jízdy. Výrobce uvádí maximální rychlost 170 km/h a zrychlení z 0 na 100 km za 12 sekund.

Musím zdůraznit mimořádně dobře provedené odhlučnění motoru a podvozku. Motor je skutečně velmi tichý.

K bezpečné jízdě přispívá vybavení Twinga systémem ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly a asistenčním systémem brzd, elektrickým posilovačem s variabilním účinkem, automatickým rozsvícením brzdových světel v případě prudkého brzdění, vybavení airbagem řidiče i spolujezdce, automatickou aktivací zadního stěrače při jízdě vzad, vybavení systémem ISOFIX na obou zadních sedadlech atd. Výbava Expression obsahuje také centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, radio atd.

Nové Twingo je dlouhé 360 cm, široké včetně zpětných zrcátek 193 cm a vysoké 147 cm.pohotovostní hmotnost 950 kg.

Cena nového Twinga s motorem 1,2 l s 16 V o výkonu 75 k, s pětirychlostní manuální převodovkou ve výbavě Expression je 249 900 Kč včetně DPH.

Pro informaci uvádím, že nové Twingo je dodáváno i s motorem 1,2 o výkonu 60 k ve výbavě Access za 199 900 Kč a ve výbavě Expression za 229 900 Kč, s motorem 1,2 l s 16 V o výkonu 75 k ve vyšší výbavě Dynamique za 254 900 Kč a v nejvyšší sportovní výbavě GT pak s motorem o výkonu 100 k za 335 900 Kč.

A ještě jedno důležité upozornění na aktuální akci: Pokud využijete leasing s Renault Finance pak po celou dobu trvání smlouvy dostanete povinné ručení zdarma.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sdílení aut mezi uživateli se v ČR těší velké oblibě, v Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

Sdílení aut mezi uživateli se v ČR...

počet zápůjček v Brně meziročně stoupl o více než 100 % příjmy majitelů z pronájmu meziročně vzrostly o téměř 200 % o 130 % se navýšil i počet nových uživatelů nejžádanější jsou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AAA AUTO překonalo historický rekord, skupina loni prodala 83 000 aut

AAA AUTO překonalo historický rekord,...

V Česku si lidé z „Áček“ odvezli téměř 50 000 vozů, nejpopulárnější byly Octavie Po jedenácti letech padl v síti AAA AUTO prodejní rekord – v roce 2018 skupina AURES Holdings, kam...