Výsledky NISSANu za první pololetí fiskálního roku 2007

V první polovině roku Nissan prodal po celém světě 1 816 000 vozů, což je v porovnání se stejným obdobím předcházejícího roku o 6,3 % více.

Za prvních šest měsíců roku 2007 uvedl Nissan po celém světě sedm zcela nových vozů: Altima kupé, G37 kupé, Atlas F24, Livina, Aprio, Rogue a X-Trail. Do konce roku 2007 přibudou ještě čtyři další vozy – GT-R, Murano, Infiniti EX a pickup Frontier Navara Single Cab.

„Nissan je zpátky na cestě k udržitelnému ziskovému růstu a pokračuje v duchu své celoroční prognózy, přičemž bude na trh uvedeno ještě mnoho dalších výrobků,“ uvedl president a CEO společnosti Nissan Carlos Ghosn.

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. oznámila finanční výsledky za první polovinu fiskálního roku 2007 (končícího 31. března 2008) a rovněž výsledky za druhé čtvrtletí. Za posledních šest měsíců činil celkový čistý příjem po zdanění 1,31 miliard EUR, což je o 22,5 % méně než za stejné období minulého roku, a to hlavně kvůli uplatnění vyšší daňové sazby a méně výhodným jednorázovým položkám v porovnání se stejným obdobím v roce 2006.

Čisté výnosy se během období od dubna do září vyšplhaly na 31,21 miliard EUR, což je o 11,7 % více než minulý rok. Provozní zisk činil 2,26 miliard EUR, což je o 5,3 % více, zatímco marže provozního zisku dosáhla 7,2 %. Běžný zisk byl 2,22 miliard EUR, tedy o 0,2 % méně.

Čisté výnosy společnosti Nissan se během druhého čtvrtletí od července do září vyšplhaly na 16,13 miliard EUR, což je o 12,7 % více než minulý rok. Celkový provozní zisk činil 1,35 miliard EUR, což je o 12,0 % více, a marže provozního zisku dosáhla 8,4 %.

Běžný zisk dosáhl 1,29 miliard EUR, což je o 2,4 % více, a celkový čistý příjem činil 0,74 miliard EUR, tedy o 26,8 % méně.

Nárůstu provozního zisku za druhé čtvrtletí jsme dosáhli díky silným výsledkům nově uvedených vozů a dokonalejšímu geografickému a produktovému mixu. Čistý příjem klesl v porovnání s předchozím rokem kvůli přetrvávajícímu vlivu uplatnění vyšší daňové sazby.

Nissan prodal v druhém čtvrtletí celosvětově 941 000 vozů, což je o 6,6 % více než předešlý rok.

Prognóza společnosti Nissan na celý fiskální rok zůstává stále stejná – 5,41 miliard EUR a čistý příjem 3,24 miliard EUR.

Poznámka: Částky jsou převáděny na dolary a eura výhradně pro lepší představu čtenáře, a to ve směnných kurzech 152,3 jenů/euro, což jsou průměrné kurzy za první polovinu fiskálního roku končícího 31. března 2008.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Česká firma dodá vozidla Nissan polské armádě

Česká firma dodá vozidla Nissan polské...

Česká společnost GLOMEX Military Supplies (Glomex MS) dodá v příštích třech letech polské armádě více než 500 kusů speciálně upravených terénních pick-upů Nissan Navara. Vítězství ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová éra v nakupování aut Nissan poskytne balíček 10leté záruky na všechny nové crossovery

Nová éra v nakupování aut Nissan...

Dnešním dnem startuje program Budoucnost pod kontrolou japonské automobilové značky Nissan. Ta bude ode dneška poskytovat pro své vozy Qashqai, nový Juke a X- Trail unikátní balíček 10leté...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select zakončil svůj druhý rok působení na českém trhu celkovým meziročním růstem + 19 %. V roce 2019 se v rámci programů Emil Frey Select,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala...

Letos plánuje prodat až 12 000 zánovních aut Více než dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku,...