Volkswagen představí zítra – 4.března ve světové premiéře na autosalonu v Ženevě čtyři nové modely Polo: Polo TSI BlueMotion, Polo TDI BlueMotion, Polo BlueGT a CrossPolo

Po krátkém úvodu vás seznámíme podrobněji s jednotlivými novými modely, jeden z nich má i systém vypínání poloviny válců:

Die neuen Volkswagen Polo

Zdokonalenou generaci modelové řady Polo

– představil Volkswagen v lednu 2014. Z technického hlediska obrovským skokem vpřed jsou u tohoto bestselleru zejména nové motory EU6 a rovněž nové informační, zábavní a asistenční systémy. Hodnoty spotřeby paliva byly sníženy až o 21 procent, zatímco s informačními, zábavními a asistenčními systémy obohacuje Polo svůj segment o technickou úroveň výrazně větších automobilů. Pouhý měsíc po debutu klasických výbavových verzí Polo „Trendline“, „Comfortline“ a „Highline“ následují nyní – ve světové premiéře na Ženevském autosalonu – samostatné modely Polo TSI BlueMotion, Polo TDI BlueMotion, Polo BlueGT a CrossPolo. Volkswagen kromě toho představuje nové pakety R-Line pro exteriér a interiér modelu Polo.

Hospodárnost, komfort a bezpečnost na nové úrovni

Všechny nové modely Polo TSI BlueMotion, Polo TDI BlueMotion, Polo BlueGT a CrossPolo – nabízejí v této třídě jedinečnou škálu nových technologií v oblasti pohonu, komfortu a bezpečnosti. Například nové řízení s elektromechanickým posilovačem zlepšuje charakteristiku řízení. Polo může být na přání vybaveno nově vyvinutým podvozkem Sport Select, který nabízí díky elektronicky řízeným tlumičům na povel tlačítka dvě různé charakteristiky tlumení (nedodává se pro Polo BlueMotion a CrossPolo). Zároveň je modelová řada Polo obohacena o asistenční systémy, mezi něž patří sériově dodávaná multikolizní brzda (po kolizi začne automaticky brzdit) a na přání dodávaný systém pro rozpoznání únavy řidiče, systém pro sledování okolí vozidla Front Assist s funkcí nouzového brzdění City a adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečného odstupu od vpředu jedoucího vozidla. Výhled dozadu navíc vylepšuje na přání dodávaná zadní kamera Rear Assist a nové je i řízení klima-tizace.

Progresivní informační a zábavní systémy

Nově koncipována byla i nabídka informačních a zábavních systémů, která zahrnuje tři rádia s přehrávačem CD („Composition Touch“, „Composition Colour“, „Composition Media“) a jedno rádio s přehrávačem CD a navigačním systémem („Discover Media“). Tyto přístroje nabízejí v závislosti na verzi funkci Bluetooth Audio Streaming (v závislosti na chytrém telefonu včetně zobrazování přebalu alba a ovládání prostřednictvím dotykového displeje), senzory přiblížení (zobrazování dalších detailů menu po přiblížení ruky), zvětšování mapy pomocí dvou prstů v režimu navigace (jako u chytrého telefonu) a připojení mobilních telefonů k vnější anténě vozidla (prostřednictvím induktivního rozhraní). Všechny systémy mohou být vybaveny tunerem DAB+ pro příjem digitálního rozhlasového vysílání. Prostřednictvím standardu MirrorLink™ lze navíc na dotykovém displeji ovládat speciální aplikace pro chytré telefony.

Charakteristika nových modelů a nových paketů R-Line pro exteriér a interiér modelu Polo:

Nové Polo BlueMotion TSI

Světová premiéra tříválcového motoru 1.0 TSI s výkonem 70 kW. S novým modelem Polo TSI BlueMotion je poprvé k dispozici verze Volkswagen BlueMotion se zážehovým motorem. Jedná se o zcela nově vyvinutý agregát se zdvihovým objemem 1,0 litru, přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem, který bude poprvé uveden na trh v průběhu letošního roku. Polo TSI BlueMotion dosahuje průměrnou spotřebou benzinu pouze 4,1 l/100 km a emise CO2 94 g/km.

Nové Polo TDI BlueMotion

Tento turbodiesel s přímým vstřikováním má nejvyšší výkon 55 kW a průměrnou spotřebou nafty pouhých 3,1 l/100 km a emise CO2 82 g/km. V porovnání s již extrémně úsporným předchůdcem, který měl pod kapotou tříválec 1,2 litru, je nové Polo o další 0,2 l/100 km úspornější. Dojezd modelu Polo TDI BlueMotion s palivovou nádrží objemu 45 litrů a s pětistupňovou mechanickou převodovkou je 1400 kilometrů.

Nízký aerodynamický odpor vzduchu a valivý odpor u obou modelů

Aerodynamický odpor vzduchu snižují u verzí BlueMotion následující opatření: upravená spodní část vozidla, hladká výplň masky chladiče a aerodynamicky zdokonalené spoilery vpředu a vzadu. Rovněž pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem přispívají k příkladně nízkým hodnotám spotřeby paliva. Své ekologické vlastnosti dávají modely Polo TSI BlueMotion a TDI BlueMotion najevo mimo jiné exkluzivně pro ně namíchaným modrým metalickým lakem „Clearwater Blue Metallic“. Oběma modelům Polo BlueMotion jsou rovněž vyhrazena nová 15“ kola z lehké slitiny typu „Buenos Aires“. Atmosféru vysoké kvality v interiéru modelu BlueMotion umocňují také originální potahy sedadel z tkaniny, chromované ozdoby a kůží obšitý volant, hlavice řadicí páky a páka ruční brzdy.

Nové Polo BlueGT s vypínáním dvou válců

Polo BlueGT má vyšší výkon při stejné spotřebě a nabízí fascinující spojení sportovních vlastností a hospodárnosti. Jeho motor TSI 1,4 litru poskytuje nově výkon 110 kW (dosud 103 kW). Maximální točivý moment činí 250 N.m a je k dispozici od 1500 otáček za minutu. Hnací síla je přenášena na přední kola prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky, nebo na přání dodávané sedmistupňové převodovky DSG. Polo BlueGT s manuálním řazením spotřebuje průměrně 4,8 l/100 km (emise CO2: 110 g/km). V kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG je tato hodnota ještě nižší: 4,7 l/100 km (emise CO2: 108 g/km). S touto hospodárností kontrastuje nejvyšší rychlost 220 km/h.

Výjimečným konstrukčním řešením motoru verze BlueGT je aktivní vypínání poloviny válců ACT.

Volkswagen tak používá u čtyřválce hospodárnou technologii, která se dosud uplatňovala především u velkých motorů, například s osmi nebo dvanácti válci. Přechodnou deaktivací druhého a třetího válce při nízkém a středním zatížení klesne spotřeba paliva v kombinovaném cyklu EU o 0,3 l/100 km. Při jízdě ustálenou rychlostí lze dosáhnout snížení spotřeby dokonce až o 1,0 l/100 km.

Polo BlueGT má o 15 mm nižší světlou výška a specifické úpravy exteriéru i interiéru. U exteriéru to jsou mimo jiné nově navržené zadní světlomety s tmavě tónovanými kryty, 17“ kola z lehké slitiny, střešní spoiler, upravené nárazníky (vzadu s difuzorem), boční prahy a snížení světlé výšky o 15 mm. Detailní vylepšení interiéru zahrnují rozšířený multifunkční ukazatel (poukaz na aktivaci ACT), tempomat a sportovní sedadla vpředu.

Nové CrossPolo do města i terénu

Aktualizovanému modelu CrossPolo dodávají svébytný terénní charakter stříbrně odlišené ochranné panely ve spodních částech předního a zadního nárazníku, jakož i černé lemy podběhů kol, prahů a dveří. Sportovní charakter umocňují nezávisle na barvě karoserie rovněž stříbrně lakované kryty vnějších zpětných zrcátek a podobně stříbrně eloxované podélné střešní nosiče. Kromě toho doplňují rozsah výbavy dva nové metalické laky (oranžová „Honey“ a béžová „Titanium“), společně s nově navrženými 17“ koly z lehké slitiny typu „Canyon“. Ušlechtilý dojem završují i v tomto případě nově navržené zadní světlomety s tmavě tónovanými krycími skly.

Rozsáhlou sériovou výbavu modelu CrossPolo, která obsahuje sportovní sedadla, světlomety s halogenovými žárovkami H7 (na přání: bi-xenonové) a mlhové světlomety, doplňují exkluzivní a speciálně pro toto Polo navržené potahy sedadel. Nově tvarovaný volant, řadicí páka a páka ruční brzdy jsou obšité kůží. V dvoubarevném interiéru zvyšují dojem kvality barevné kontrastní stehování, matně chromované ozdobné prvky a nové sdružené přístroje, uložené ve válcích. CrossPolo lze v Evropě objednávat se třemi zážehovými a třemi vznětovými motory, které pokrývají rozpětí výkonů od 55 kW do 81 kW. V Německu jsou na výběr dva zážehové a dva vznětové motory, protože na tomto trhu začíná nabídka od 66 kW. Kromě toho bude na podzim následovat další motor TSI. Veškeré agregáty splňují emisní normu EU6 a jsou vybaveny systémem start-stop a systémem rekuperace kinetické energie.

Pakety Polo R-Line

Společnost Volkswagen R GmbH připravila pro Polo Comfortline a Polo Highline v rámci nabídky R-Line nový exteriérový a nový interiérový paket. Další novinkou jsou 16“ kola „Salvador“ z lehké slitiny. Celkem je tak pro Polo k dispozici pět kol R-Line z lehké slitiny (dvakrát 16“ a třikrát 17“).

Exteriér R-Line.

Jak již bylo uvedeno, mají pakety R-Line nové složení. Například pro exteriér modelu Polo navrhli designéři novou ochrannou mřížku masky chladiče s lesklou povrchovou úpravou a nápisem R-Line. Rovněž novým designem zaujme mřížka spodního otvoru pro přívod vzduchu, která má stejně jako maska chladiče leskle černý povrch. Další novinkou v exteriérovém paketu jsou kola „Salvador“ z lehké slitiny. Exteriérový paket dále doplňují detaily, jako jsou nárazníky v designu R-Line (vpředu s integrovanými mlhovými světlomety s funkcí odbočovacích světel), rozšíření bočních prahů, difuzor R-Line na zádi, individualizovaný střešní spoiler a chromované koncovky výfukové soustavy (jsou-li u zvoleného motoru vidi-telné).

Interiér R-Line.

Interiérový paket R-Line doznal ještě výraznějších úprav. Společnost Volkswagen R GmbH nově navrhla sportovní sedadla s potahy R-Line se vzorkem „Race/San Remo“ (na přání „kůže/Alcantara“) a logem R-Line, multifunkční sportovní volant, „malý kožený paket“ (hlavice řadicí páky a páka ruční brzdy) a podlahové rohože. Všechny tyto prvky mají „krystalicky šedé“ kontrastní stehování. Převzato bylo černé čalounění stropu, černé ozdobné panely, resp. rámečky v oblasti středové konzoly a výdechů ventilační soustavy, prahové lišty R-Line a kryty pedálů z ušlechtilé oceli.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...

Novinky z Ženevy 2014 – Škoda, VW,...

Přinášíme první videa z Autosalonu v Ženevě .. další budou v průběhu dne přibývat Škoda Volkswagen Audi

Proč se těším do Ženevy...

Autosalon v Ženevě – velký svátek všech automobilových fanoušků – se blíží. Právě zde představují automobilky své nové modely a vize pro budoucnost. Pokusím se v následujícím...