V Ženevě začal včera – 2.března – tiskovými dny již 74. mezinárodní autosalon.

Škoda Auto na něm představila ve světové premiéře nový model Škoda Octavia.

Nová Octavia se kromě elegantního atraktivního designu vyznačuje i použitím nejmodernějších technologií, jakými jsou například přímé vstřikování paliva u benzinových motorů, šestistupňová převodovka DSG nebo nová víceprvková zadní náprava.


V Ženevě začal včera - 2.března - tiskovými dny již 74. mezinárodní autosalon.
V Ženevě začal včera - 2.března - tiskovými dny již 74. mezinárodní autosalon.
V Ženevě začal včera - 2.března - tiskovými dny již 74. mezinárodní autosalon.

V České republice bude prodej nového modelu zahájen v červnu letošního roku a cena základního provedení s motorem 1.4/55 kW byla stanovena na 424.900 Kč.

Na stánku Škoda Auto jsou umístěny tři internetové kamery, jejichž prostřednictvím mohou zájemci po celou dobu konání autosalonu sledovat aktuální dění v expozici mladoboleslavské automobilky.


Na stránkách speciální internetové prezentace jsou zájemcům a příznivcům značky Škoda k dispozici tapety a spořiče obrazovky s mnoha unikátními snímky nového modelu, včetně designérských skic a návrhů, fotografií z ateliéru, snímků z exotických jihoafrických exteriérů i historických octavií ze šedesátých let. Další originalitou internetových stránek nové Octavie je panoramatický pohled do interiéru. Pomocí myši a klávesnice počítače si mohou zájemci interiér octavie pohodlně prohlédnout ze všech stran a možných i nemožných úhlů; 360° panorama je zážitek, na který se nezapomíná.


Vedle nové Octavie představuje Škoda Auto ve svém stánku také všechny tři karosářské verze (hatchback, kombi a sedan) modelové řady Fabia včetně sportovní verze RS, a rovněž tak automobily nejluxusnější řady Superb.


Mezinárodní autosalon v Ženevě otevře své brány pro veřejnost ve čtvrtek 4. března; světová automobilová přehlídka potrvá do neděle 14. března.