V italském portfoliu P3 se ustájily ikony motorismu – Lamborghini a Ducati

Společnost P3 předala ve svém italském parku P3 Sala Bolognese do rukou výrobců supersportovních automobilů Lamborghini a motocyklů Ducati novou halu. Stavba šitá na míru potřebám obou společností má rozlohu 30 000 m². K areálu o rozloze zhruba 11 hektarů patří také 5 000 m² určených pro další expanzi.

Jde o vůbec první BTS (Built-to-Suit, tedy na míru) projekt, který P3 v Itálii realizovala. Automobili Lamborghini i Ducati Motor Holding těží ze strategické polohy parku – sídla obou společností se nachází v méně než 15 kilometrů vzdálené Bologni a přilehlé Sant´Agata Bolognese. Skladovat zde budou díly ke svým nejnovějším vozům. Z dílny Lamborghini jde například o Super SUV Surus, Huracán nebo Aventador a historické modely závodních aut. Ducati uskladní části motocyklu Panigale V4, první sériově vyráběné motorky této značky se čtyřválcovým motorem, který vychází z motorů motocyklů MotoGP Desmosedici a Scrambler® 1100.

„Klient potřeboval mít budovy k dispozici v přesně daných termínech, které jsme dodrželi. V říjnu 2017 začal projekt vznikat a už v květnu 2018 jsme stavbu slavnostně předávali do rukou nových nájemců. Spolupráce P3 týmu, generálního dodavatele TechBau, magistrátu města a v neposlední řadě našich zákazníků fungovala skvěle a všem patří velký dík za úspěšné dokončení tohoto velkého projektu,“ uvedl Jean-Luc Saporito, ředitel společnosti P3 pro Itálii.

BTS halu budou oba motorističtí giganti využívat pro skladování náhradních dílů. „Nová budova v P3 Sala Bolognese je klíčovou součástí našeho dalšího rozvoje a růstu. Nedávno jsme představili nové Super SUV Surus, zdvojnásobili výrobní zázemí v oblasti Sant´Agana Bolognese a do roku 2019 odhadujeme i zdvojnásobení objemu prodejů. Bez nového zázemí, které nám P3 připravila, by tato expanze nebyla možná. Prostor o rozloze 15 000 m² je ušitý na míru našim potřebám – jednotka má tři automatizované skladovací věže, osm nakládacích plošin a prostor pro uskladnění 40 tisíc náhradních dílů pro současné i historické modely, stejně jako díly pro závodní divizi Motosport a Squadra Corse. Jsme tedy schopni našim zákazníkům zaručit velmi rychlé dodání,“ dodal ke spolupráci Paolo Gabrielli, ředitel prodeje Automobili Lamborghini.

Hala má světlou výškou 12 metrů, podlahu s nosností 5 tun na metr čtvereční a po celý rok zde bude udržována konstantní teplota 18 stupňů Celsia. Kancelářská část poté dosahuje rozlohy 700 m². Kromě toho P3 aplikovala také řadu ekologických řešení snižujících energetickou náročnost budovy. Venkovní i vnitřní osvětlení zajišťují LED světla, na střeše jsou rozmístěny solární panely, které vyhřívají vodu v kancelářích a pohánějí klimatizaci i vytápění. Voda z místní studny se bude využívat na zavlažování. P3 vybudovala také novou cyklostezku, spojující průmyslový park s nedalekou vlakovou zastávkou.

„Stěhování do nového zázemí v P3 Sala Bolognese je součástí našeho dlouhodobého strategického plánu. V plném provozu tak dokážeme rychle, efektivně a při udržení vysoké kvality uspokojit zakázky ze všech koutů světa,“ okomentoval spolupráci také Francesco Milicia, ředitel dodavatelského řetězce v Ducati.

P3 má s přípravou hal pro společnosti z oblasti automotive bohaté zkušenosti, napříč Evropou má v tomto sektoru přes 35 klientů. Jedním z nich je i PTG v parku P3 Bratislava D2. Jednotka, kterou si v bratislavském parku pronajímá přitom patří mezi jednu z nejvíce technologicky vyspělých svého druhu v Evropě a disponuje řadou unikátních technologických i ekologických řešení.

V parku P3 Sala Bolognese jsou k dispozici další 3 hektary pozemků, které jsou určeny pro výstavbu na míru ostatním zájemcům. V České republice společnost P3 aktuálně nabízí zájemcům z automobilového sektoru volné prostory v parku P3 Mladá Boleslav, nacházející se jak v blízkosti zdejší automobilky, tak trasy do německých Drážďán.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz