V Galerii Vaňkovka se uskuteční výstava Harley-Davidson. K vidění bude model z roku 1916 i horká novinka s elektromotorem

Nejen na milovníky motocyklů čeká v nejbližších dnech v brněnské Galerii Vaňkovka bohatý program. Od 8. do 22. února se zde uskuteční unikátní výstava legendárních chopperů Harley-Davidson doprovázená řadou atraktivních tematických soutěží. Zájemci se mohou těšit na čtyři desítky strojů, od modelů předválečné výroby až po ty nejnovější. Chybět nebude ani limitovaná série vydaná k výročí založení firmy.

Hlavním bodem akce s názvem Žijeme Harley-Davidson bude unikátní výstava. „Vystaveno bude na 40 motocyklů, mezi nimi například model 16J z roku 1916, který má za sebou náročnou renovaci, či model LiveWire z roku 2020, první motocykl této značky s elektromotorem a čerstvá novinka na českém trhu,“ sděluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Osobně se velmi těším na model FatBoy, který se proslavil v kultovním snímku Terminátor II. K vidění zde bude modernizovaná verze z roku 2008, jež byla vyrobena ke 105. výročí společnosti Harley-Davidson, ale i nejnovější, letošní verze,“ dodává.

Soutěž o nový motocykl

Výstavu doplní doprovodný program složený ze čtyř částí. První bude hlavní soutěž, jež potrvá po celou dobu konání akce. Půjde o jízdu na simulátoru, při které si budou účastníci moci srovnat kvalitu své jízdy s hodnotami najetými profesionálním jezdcem. „Vítěz lokálního klání pak postoupí do mezinárodní soutěže, kde se zapojí do hry o nový Harley-Davidson Street Rod,“ láká do soutěže Jan Borůvka.

Ostatní soutěže budou jednodenní, avšak neméně zajímavé. Hned 8. února se v Galerii Vaňkovka odehraje Armwrestling Brno Grand Prix, soutěž v páce v osmi kategoriích. K dispozici bude jeden soutěžní stůl a dva stoly pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si budou moci tuto disciplínu vyzkoušet pod dohledem profesionálů.

Čtrnáctý únor pak organizátoři příznačně věnují soutěži nazvané Valentine’s Harley-Davidson Ride. Návštěvníci dostanou možnost se u fotostěny vyfotit s vybraným motocyklem a zúčastnit se soutěže o nejlepší fotografii. O den později se v pasáži Galerie Vaňkovka uskuteční poslední ze soutěží jménem Harley-Davidson Warm-up složená z trojice motorkářských disciplín: jízdy zručnosti, držení kola na čas a také oblékání motorkáře na čas.

Více podrobností o výstavě i doprovodném programu naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka.

Přehled vybraných vystavených modelů

LiveWire™ ELW (rok výroby 2020) – První motocykl Harley-Davidson s elektromotorem. Horká novinka roku, která právě vstupuje na český trh.

16J (r. v. 1916) – Jeden z nejstarších motocyklů Harley-Davidson. Nejstarší model výstavy a je po náročné renovaci.

Výroční motocykl s r. v. 2003 – Původní obsah 1450 ccm zvýšen továrním kitem na 1550 ccm. Byl vyroben v dvoubarevném laku ke stoletému výročí továrny (založeno 1903). Zajímavost: Toho času kvůli přepočtovému kurzu dolaru (36 CZK) vycházela cena motocyklu i s doplňky na cca 1,3 milionu korun.

Fat Boy – Motocykl proslavený filmem Terminátor II, legendární design v moderním provedení. K vidění bude verze z roku 2008 vyrobená ke 105. výročí založení firmy. Půjde o limitovanou verzi s výrobním číslem 2, první je v továrním muzeu. Bude zde i nejnovější model pro rok 2020.

VRSCX 1300 Screaming Eagle V Rod (r. v. 2007). Obsah 1250 ccm. Firma vyrobila 1300 ks repliky továrního dragsteru určené na veřejné komunikace.

FR Factory Racer (r. v. 1924) – Závodní stroj z počátků rozvoje motoristických soutěží.

Military (r. v. 1917) – Jeden z prvních modelů vyráběných se třístupňovou převodovkou. Určený pro armádu U. S., která po vstupu do 1. světové války spoléhala právě na motocykly Harley-Davidson.

US-Military (r. v. 1942) – Legendární motocykl využívaný za 2. světové války. Motorka přezdívaná jako Liberator díky svému využití při osvobozování Evropy. Jejich velký počet a snadná dostupnost po skončení války způsobily rozkvět tzv. chopperů.

Sportster-K (r. v. 1952) – Tzv. Elvis Sporty. Motocykl proslavil Elvis Presley, jeho nejoblíbenější motocykl se stal snem všech mladých v té době.

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz