Toyota představuje zcela novou verzi modelu Corolla Verso

Nová Toyota Corolla Verso má vzrušující design, jedinečnou konstrukcí a prvotřídní kvalitou.

Nová Toyota využívá design, konstrukci a kvalitu pro získání širšího okruhu zákazníků v  segmentu C kompaktních vozů MPV. Toyota předpokládá, že v roce 2004 prodá 62 000 těchto vozů, a první vozy by v Evropě měly objevit v květnu letošního roku.


Nová generace Toyoty Corolla Verso je zcela novým automobilem.

Toyota představuje zcela novou verzi modelu Corolla Verso
Toyota představuje zcela novou verzi modelu Corolla Verso
Toyota představuje zcela novou verzi modelu Corolla Verso

Představuje úplně novou filozofii. Konstruktéři a inženýři Toyoty přijali za svůj ucelený způsob neobvyklého uvažování, aby tak svým zákazníkům předvedli automobil, který se bude vymykat veškerým zvyklostem. Po předchozím úspěchu modelů Yaris, Corolla a Avensis je zcela nová Corolla Verso nejnovějším vyjádřením angažovanosti Toyoty na evropském trhu. Jejím „raison d’etre – důvodem vzniku“ je nový typ zákazníků; aktivní dospělí lidé, kteří žijí svůj život naplno a hledají něco zvláštnějšího, než jen pouhý „obyčejný“ rodinný automobil.

Vytvořením vnějšího stylingu nového modelu Corolla Verso bylo pověřeno evropské designérské studio Toyoty. Hlavní designér projektu Elvio D‘Aprile vysvětluje: „Vnější design se skládá ze dvou částí. Spodní část, tvořená dolní částí nárazníku, podběhy kol a prahy, je robustní, a je ovlivněna stylistickými prvky vozů SUV. Horní část působí dynamicky a je charakteristická střechou do oblouku a třetím bočním oknem. Dynamický vzhled nové Toyoty Corolla Verso navíc plně odpovídá úrovni dosahovaných jízdních výkonů.“


U nové Corolly Verso je ještě více zvýrazněno zaoblení kapoty, tak typické pro současné vozy Toyota. Charakteristický tvar trojúhelníkového bočního okna a zadní světlomety ve tvaru „převráceného L“ rovněž vyjadřují příslušnost k designu Toyoty. U nové Corolly Verso navíc maska chladiče a přední nárazník tvoří jediný celek. Kapota je umístěna co nejvíce vzadu. Tím se dosáhlo nejen jejího lepšího stylistického napojení, ale také se tím zlepšila ochrana chodců v případě vzájemné kolize.


Nová Toyota Corolla Verso je koncipována až pro sedm cestujících. Kromě toho lze pět zadních sedadel, aniž by je bylo nutno demontovat, sklopit do podlahy a vytvořit tak naprosto rovný přepravní prostor.


Nový systém sklápění sedadel do roviny (tzv. flat-folding system) je velmi praktický a jednoduchý. Každé zadní sedadlo je možné sklopit pomocí jediného úkonu. Sedadla jsou navíc zdaleka nejlehčí v daném segmentu vozidel, což usnadňuje a urychluje jejich manipulaci.


Vybavení, zpracování a kvalita materiálů použitých v interiéru nového modelu Corolla Verso jsou jen další příklady filozofie prvotřídní kvality, kterou Toyota přijala za svou. Interiér vozu tvoří geometrické, trojzměrné linie tak, aby se vnitřní prostor klenul do oblouku. Kovové dekorace bylo použito proto, aby se zdůraznil vysoce kvalitní a hi-tech vzhled středové konzole a displeje. Zpracování materiálů a zvýšení úrovně výbavy poskytuje vnitřnímu prostoru vozu vyrovnanější a kvalitnější vzhled.


Zajímavým prvkem nové Corolly Verso, kterému bylo věnováno značné úsilí, je pocit kvality, vlastní vozům vyšší třídy, při zavírání dveří. Došlo k optimalizaci umístění závěsů dveří a instalaci vzduchotěsné izolace v prostoru zámků. Zásluhou použití nových zámků u předních i zadních dveří a nejvhodnějšího umístění protivibračních materiálů vyvolává zvuk zavírání dveří v cestujících pocit komfortu a kvality.


V souladu se strategií Toyoty, která upřednostňuje výrobu automobilů pro evropské zákazníky, se nová Toyota Corolla Verso bude vyrábět v tureckém výrobním závodě TMMT – Toyota Motor Manufacturing Turkey. V tomto technologicky vyspělém závodě se již vyrábějí v Evropě prodávané modely Corolla Wagon a Corolla Sedan, zatímco Corolla Hatchback se vyrábí ve Velké Británii v závodě TMUK – Toyota Motor Manufacturing United Kingdom. Spolu s novým modelem Corolla Verso se tak budou všechny karosářské verze Corolly určené pro prodej na evropských trzích vyrábět právě v Evropě.


Nová Toyota Corolla Verso bude mít svou světovou premiéru v březnu 2004 na autosalonu v Ženevě.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz