TAJEMSTVÍ DS AUTOMOBILES ODHALENO NA VELETRHU CES V LAS VEGAS

 • Značka DS Automobiles se naplno zapojila do energetické transformace automobilového odvětví a představuje se na veletrhu spotřební elektroniky CSE v Las Vegas, který se koná od 5. do 8. ledna 2022.
 • Na stánku Stellantis vystavuje DS Automobiles svůj monopost DS E-Tense FE21, který se účastní mistrovství světa Formule E, a který představuje tajemství úspěchu elektrifikace značky.
 • Účast značky DS Automobiles v mistrovství světa Formule E slouží jako testovací laboratoř pro vývoj jejích 100% elektrických modelů, zejména pokud jde o software.
 • Společnost DS Automobiles využívá své účasti v tomto mistrovství k tomu, aby přenesla plody svých inovací do sériových vozů, urychluje svou strategii elektrifikace a od roku 2024 bude uvádět na trh nové vozy jako výhradně 100% elektrické.

Pro společnost DS Automobiles je elektrifikace již od založení základním rysem strategie, od roku 2019 je její modelová řada 100% elektrifikovaná. Všechny modely DS jsou totiž nabízeny s elektromotory, ať už je to 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense, nebo plug-in hybridy DS 4 E- Tense, DS 7 Crossback E- Tense a DS 9 E- Tense s výkonem od 225 do 360 k.

V roce 2020 a v první polovině roku 2021 je DS Automobiles díky své elektrifikované řadě (34 % nízkoemisních vozů v prodeji DS na celém světě) nejlepší multienergetickou značkou v Evropě s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 (100,2 g/km v cyklu WLTP v roce 2021).

Cílem této ofenzivní strategie je nabídnout technologickou účinnost, dynamiku a eleganci. V souvislosti se zpřísňujícími se předpisy týkajícími se používání automobilů, zejména v centrech měst, zajišťuje také bezproblémovou mobilitu.

DS Automobiles je prvním prémiovým výrobcem, který se zapojil do Formule E, a je jedinou značkou, která získala dvakrát po sobě titul v kategorii týmů i jezdců. Společnost DS Automobiles již prodloužila svou účast do roku 2026 a zároveň zahájila vývoj nové generace monopostu, který bude výkonnější a efektivnější. Tato technologická laboratoř umožní další vývoj sériových modelů.

Na stánku Stellantis na veletrhu spotřební elektroniky vystavuje společnost DS Automobiles závodní monopost DS E-Tense FE21, který se účastní mistrovství světa Formule E a za jehož volant usedají mistři světa Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa.

Společnost DS Automobiles, která získala dva tituly pro konstruktéry a dva tituly pro jezdce a v sedmdesáti třech závodech čtrnáct vítězství, sedmnáct pole position a sedmatřicet pódiových umístění, využila při vývoji svých elektrifikovaných modelů výzkum a úspěchy svých sportovních týmů. Vzhledem k tomu, že automobilové závody vždy předbíhají výrobu sériových modelů, mohli zaměstnanci společnosti DS Automobiles využít zkušeností získaných při dobývání titulů, a to jak při výběru materiálů a konstrukci dílů, tak i v oblasti odborných softwarových znalostí. Tyto zkušenosti se přenášejí do sériových modelů, pokud jde o řízení spotřeby energie, optimalizovanou spotřebu a schopnost rekuperace energie při zpomalování. Závody stoprocentně elektrických vozů otevírají cestu k inovacím a jsou tajemstvím zrychleného technologického vývoje společnosti DS Automobiles. Značka tak vystupuje jako průkopník skupiny Stellantis v oblasti elektrifikace a řízení softwarového vybavení.

Od roku 2024 budou všechny nové modely značky výhradně 100% elektrické. Budoucí modely budou i nadále nabízet nejmodernější technologie vzešlé ze světa motorsportu a výjimečnou eleganci díky dokonalému přizpůsobení technických prvků tomu, co zákazníci DS Automobiles chtějí.

Společnost DS Automobiles se veletrhu CES v Las Vegas účastní již podruhé. V roce 2017 se jezdci vozu DSV-03 zúčastnili virtuálního závodu Formule E, který se v rámci veletrhu Consumer Electronics Show konal.

SHRNUTÍ

 • Společnost DS Automobiles vystavuje na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas monopost DS E-Tense FE21 Formule E.
 • Účast společnosti DS Automobiles ve Formuli E slouží jako laboratoř pro vývoj jejích 100% elektrických modelů, zejména pokud jde o software.
 • Společnost DS Automobiles bude od roku 2024 uvádět na trh výhradně modely se 100% elektrickým pohonem.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY ŠAMPIONÁT FORMULA E

DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY...

Společnost DS Automobiles, která zvítězila v Poháru týmů i jezdců již v loňské sezóně, si v sezóně 2019–2020 díky stáji DS Techeetah, Antóniu Félixovi da Costa a Jean-Éricu Vergnemu oba...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Vergne zvítězil, Da Costa a DS Techeetah jsou již šampioni!

Vergne zvítězil, Da Costa a DS Techeetah...

Tuto neděli si v Berlíně tým DS Techeetah i Antonio Félix Da Costa zajistili vítězství v obou šampionátech ve Formuli E ABB FIA. I když se pojedou ještě dva závody, francouzská prémiová...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

8.kolo mistrovství ABB FIA Formula E a třetí kolo šesti kolového finale přineslo 3.místo pro Jean-Eric Vergna a vrátilo ho na stupně vítězů. Jeho stájový kolega, Antonio Felix Da Costa skončil...