Světová premiéra březnového Mezinárodního autosalonu v Ženevě – Opel TRIXX

Koncept Opel TRIXX je „chytrý“ a přizpůsobivý koncept pro město

Koncept Opel TRIXX – extrémně kompaktní automobil je určený pro přepravu až třech dospělých osob a jednoho dítěte, nebo jej lze velice snadno proměnit na jednomístný vůz s mimořádně velkým prostorem pro náklad.


Světová premiéra březnového Mezinárodního autosalonu v Ženevě - Opel TRIXX
Světová premiéra březnového Mezinárodního autosalonu v Ženevě - Opel TRIXX

Přístup do interiéru vozu usnadňují tři rozměrné dveře na pantografových závěsech s elektrickým ovládáním – dvoje dveře jsou v pravém boku vozu, jedny na straně řidiče. Koncept Opel TRIXX má však i další zajímavé technické „vychytávky“, jako jsou např. zadní sedadlo s nafukovacím sedákem a opěradlem, dopředu překlápěcí sedadlo předního spolujezdce nebo speciální střešní díl, který se po zmáčknutí tlačítka odsouvá dopředu a umožňuje tak přepravu dlouhých štíhlých předmětů ve vzpřímené pozici. Ze zádi vozu se v případě potřeby vysouvá „zásuvka“, která slouží pro uložení a přepravu těžkých zavazadel, nebo předmětů tak umazaných, že by nebylo dobré je přepravovat v interiéru vozu.

Pohon předních kol konceptu TRIXX obstarává vitální turbodiesel CDTI o objemu 1,3 a výkonu 51 kW/70 k, který si vydobyl uznání za své „působení“ už v modelech Opel Corsa a Agila.


„Koncept TRIXX je zhmotněním našich představ o inovativním, ultrakompaktním automobilu třímetrové délky, který by byl vybavený moderními technologiemi, vynikal by atraktivním designem a díky promyšlenému řešení interiéru by se dokázal vypořádat s nejrozmanitějšími přepravními požadavky,“ říká Martin Smith, šéfdesigner automobilky Opel.


Díky malým vnějším rozměrům (délka 304 cm, šířka 166 cm, výška 157 cm) a přizpůsobivému interiéru by TRIXX mohl být ideálním vozem do městského provozu. Prakticky řešený interiér nabídne dostatek místa pro pohodlné cestování dvojici dospělých pasažérů a postará se i o hromadu jejich zavazadel, nebo „ubytuje“ trojici dospělých a jedno dítě. Další možností je uspořádat interiér do jednosedadlové konfigurace, kdy se vůz změní na překvapivě prostornou malou dodávku. Přední sedadlo spolujezdce je možné sklopit, čímž ve voze vzniká zavazadlový prostor o objemu 890 litrů. Ložná plocha je přitom dlouhá 153 cm (měřeno od zádi po palubní desku), což stačí např. pro přepravu nerozmontovaného jízdního kola.


Pasažéři na zadních sedadlech mají dostatek volného místa zejména pro nohy poté, co se překlopí sedadlo předního spolujezdce. Zadní sedadlo jde také sklopit, pokud jej není potřeba využívat. Navíc jej lze podle přání cestujících dofukovat vzduchem za pomoci malého palubního kompresoru. Pro přepravu dítěte je připravena vyklápěcí dětská sedačka, která se ukrývá za sedadlem řidiče.


Manipulaci s objemnými předměty usnadňuje dvojice elektricky ovládaných posuvných dveří na pantografových závěsech v pravém boku karoserie. Díky tomu se koncept TRIXX obejde bez obvyklých vyklápěcích dveří v zádi karoserie, nakládání zavazadel navíc ulehčuje zasouvací sklo zadního okna. Přepravu delších štíhlých předmětů ve vertikální pozici umožňuje také dopředu posuvná zadní polovina střešního okna. Do kompaktního konceptu TRIXX lze naložit předměty až 140 cm dlouhé, 96 cm široké a 43 cm vysoké.


Koncept TRIXX nese všechny rysy charakteristické pro moderní designerský jazyk automobilky Opel – má tedy krátké převisy karoserie, výrazné linie a „svalnaté“ lemy podběhů kol. Stejně, jako v případě nové Astry, také nová studie automobilky Opel upozorňuje na svoji dynamičnost zřetelně klínovitou boční siluetou.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz