Soutěž Nissan PlayStation® GT Academy v roce 2015 ještě úspěšnější (podrobná informace)

Letos v říjnu se evropský race camp GT Academy poprvé uskuteční v Abú Dhabí.

V roce 2008 společnosti Nissan a PlayStation® v Evropě

– spojily své síly a vytvořily experiment, který měl zjistit, zda hráč hry Gran Turismo® dokáže své schopnosti použít i jako skutečný závodní jezdec. V roce 2015 Nissan PlayStation GT Academy již přilákala více než pět milionů účastníků a zavedla se jako cesta k motoristickému sportu nejvyšší úrovně. Její talentovaní absolventi nadále vyhrávají závody a umísťují se na stupních vítězů za Nissan v různých soutěžích na celém světě.

GT Academy se každým rokem rozrůstá a zlepšuje

V roce 2015 se tří soutěží, které propojují virtuální svět a realitu, zúčastnilo 24 zemí z celého světa. Nejrychlejší hráči závodní hry Gran Turismo®6 společnosti PlayStation se účastní tří extrémně soutěživých tréninkových soustředění, kde jsou pod vedením světových závodních jezdců testovány jejich schopnosti a odhodlání za volantem sportovních vozů Nissan, jako jsou 370Z a GT-R. Tři vítězové se poté zúčastní rozsáhlého tréninkového programu pro jezdce zaštítěného společností Nissan, kde se budou připravovat na kariéru závodního jezdce.

Výsledky GT Academy jsou obdivuhodné

Student MBA Lucas Ordoñez ze Španělska se do programu vrhl v roce 2008. Nyní závodí za Nissan ve třídě Super GT500 v Japonsku a dvakrát se umístil na stupních vítězů ve 24hodinovém závodu v Le Mans. Jann Mardenborough, který v roce 2011 zvítězil ve Velké Británii, závodí v sérii GP3 a minulý víkend se o další krůček přiblížil Formuli 1, když závodil ve třídě GP2 v italské Monze. Po celém světě udivuje spousta dalších členů týmu NISMO, kteří svou příležitost získali prostřednictvím GT Academy. Letos se mezinárodní (Austrálie, Mexiko, Severní Afrika, Turecko, USA) a asijský (Indie, Indonésie, Japonsko, Filipíny, Thajsko) race camp konal počátkem srpna na okruhu Silverstone.

Australan Matthew Simmons, 26letý kurýr z Brisbane, dokázal porazit 29 soupeřů

– a byl vyhlášen mezinárodním vítězem GT Academy pro rok 2015. O týden později byl dojatý Jose Gerard Policarpio, 26letý pracovník zákaznických služeb z města Parañaque na Filipínách, vyhlášen prvním vítězem GT Academy v Asii. Oba již nastoupili do tréninkového programu pro jezdce Nissan a připravují se na vytrvalostní 24hodinový závod v Dubaji, který se bude konat příští rok v lednu. „Program GT Academy je úžasný,“ prohlásil Simmons. „Tréninkový program pro jezdce vás skutečně připravuje na to, abyste se stali závodníkem, a učí vás tam o všech souvisejících věcech, takže až dosáhnete na špici a budete na 24hodinovém závodě v Dubaji, budete připraveni postavit se světu.“

Darren Cox, globální manažer pro marketing a prodej divize NISMO, který stojí za úspěchem tohoto programu, vysvětluje:

„Je fantastické, jak se GT Academy rozšiřuje po celém světě, a nás těší, že jsme uspořádali úplně první asijský race camp. Nové trhy jsou pro soutěžení maximálně nadšené. Musí jen sledovat okamžité odměny a příležitosti, které jako výsledek GT Academy obdrželi jezdci z nových trhů, z nichž mnohé ani nemají síť motoristického sportu. Je skvělé, že jim dokážeme nabídnout tuto jedinečnou cestu do světa motoristického sportu.“

Také v evropské soutěži proběhly změny.

Evropský race camp GT Academy se příští měsíc přesouvá z tradičního domácího okruhu Silverstone do úchvatné blízkosti okruhu Formule 1 Yas Marina v Abú Dhabí. Celkem 56 finalistů, 28 z online akcí a 28 z reálných akcí, z 11 zemí bude soutěžit o šanci žít svůj sen profesionálního závodního jezdce. „Abú Dhabí disponuje fantastickým zázemím, zaručeně dobrým počasím a úžasnými podmínkami, díky nimž budeme moci GT Academy představit novému publiku,“ komentuje manažer pro sponzoring a partnerství společnosti Nissan Europe. „GT Academy hodlá plnit lidem jejich sny. V Abú Dhabí rozhodně ukazujeme tu blýskavější stranu kariéry závodního jezdce. Soupeři by si však neměli dělat iluze, že je čeká snadná jízda. Cesta k úspěchu je dlouhá a náročná a jen odhodlaným jedincům s talentem se podaří dojít až do konce.“

Podrobnější informace o soutěži GT Academy 2015 naleznete na různých platformách včetně:

  • www.facebook.com/GTAcademy
  • www.gran-turismo.com

a Twitter @GTAcademy. #RacingDriverWanted

O soutěži GT Academy 2015

GT Academy je společný projekt platformy PlayStation® a společnosti Nissan, který využívá virtuálního světa hry Gran Turismo®6 k nalezení talentů pro skutečné závodění.

Do sedmého ročníku zařazuje GT Academy samostatnou soutěž

– pro Evropu (Francii, Itálii, Německo, Velkou Británii, Španělsko, Portugalsko, Belgii, Nizozemsko, Lucembursko, Polsko, Maďarsko, Českou republiku), Asii (Japonsko, Indii, Thajsko, Filipíny, Indonésii) a „mezinárodní“ soutěž (pro USA, Austrálii, Mexiko, Egypt, Alžírsko, Maroko, Turecko).

Kvalifikační kolo GT Academy se bude dodávat jako součást bezplatné aktualizace hry Gran Turismo®6 pro platformu PlayStation®3 (platí příslušné smluvní podmínky). Nejrychlejší hráči z každého zúčastněného území se kvalifikují na tréninkové soustředění svého území. Do toho se budou moci kvalifikovat také soutěžící, kteří se dobře umístí na veřejných akcích Live Gran Turismo®, jichž na místní úrovni proběhne celá řada.

Na tréninkovém soustředění soutěžící nasednou do závodních vozů Nissan

– a pod bedlivým dohledem slavných rozhodčích a mentorů se začnou seznamovat s opravdovou závodní dráhou. Vítěz z každé skupiny pak obdrží pozvánku na intenzivní tréninkový program pro jezdce. Soutěžící mohou získat mezinárodní závodní licenci a reprezentovat Nissan v roce 2016. Ti nejúspěšnější se následně budou moci připojit k elitnímu týmu závodníků NISMO.

Vítěze z předchozích ročníků soutěže GT Academy dnes můžeme pravidelně vídat mezi profesionály

Jann Mardenborough (Velká Británie, vítěz z roku 2011) a Lucas Ordoñez (Španělsko, vítěz z roku 2008) reprezentovali Nissan ve třídě LMP1 ve 24hodinovém závodu v Le Mans. Jann závodí také v jednomístných vozidlech v nižší sérii závodů Formule 1 GP3, zatímco Lucas závodí na mistrovství třídy Super GT500 v Japonsku. Vítězové GT Academy se účastní také šampionátu World Endurance Championship a seriálu Blancpain Endurance.

Od svého založení GT Academy přilákala již více než 5 milionů účastníků z celého světa

Vítězové GT Academy zaznamenali také dva medailové výsledky ve 24hodinovém závodě v Le Mans, dále se 90krát umístili na stupních vítězů v mezinárodních soutěžích, z toho minimálně 22krát zvítězili.

Novinky a zajímavosti ze soutěže GT Academy 2015 a další úspěchy všech jezdců, kteří z této soutěže vzešli, můžete sledovat mimo jiné na:

www.facebook.com/GTAcademy www.twitter.com/GTAcademy http://www.nismo.tv |http://track.crash.net/y.z?l=http%3a%2f%2fwww.flickr.com%2fphotos%2fgtacademyeurope&r=3331433782&d=822324&p=1&t=h. O Gran Turismo®

Hra Gran Turismo® oslavila v roce 2013 již 15. výročí

Na mezinárodním trhu se poprvé objevila v roce 1998. Od té doby získala celou řadu ocenění a stala se vůbec nejúspěšnější franšízou pro konzoli PlayStation®. Počet celosvětově prodaných kusů v roce 2013 přesáhl 70 milionů.

Hra je k dispozici v mnoha verzích pro systém PlayStation®, PlayStation®2, PlayStation®3 a PSP (PlayStation® Portable) a již od počátku se těší pověsti nejlepšího a nejrealističtějšího závodního simulátoru. Zásluhu na tom má především zdařilá grafika, realistické provedení technických prvků a skvělý design. Autor hry Gran Turismo® Kazunori Yamauchi a japonská společnost Polyphony Digital Inc. zcela změnili charakter závodních počítačových her. Vytvářejí autentičtější závodní simulace než kterákoli z konkurenčních společností a zároveň výrobcům automobilů nabízejí jedinečnou možnost prezentovat své vozy.

Poslední verze hry, Gran Turismo®6, se na pultech objevila 6. prosince 2013

Společnost Sony Computer Entertainment Europe Ltd Společnost Sony Computer Entertainment Europe Ltd (SCEE) sídlí v Londýně a zajišťuje distribuci, propagaci a prodej hardwaru a softwaru pro systémy PlayStation®4 (PS4®), PlayStation®Vita (PS Vita), PlayStation®3 (PS3®) a PSPTM (PlayStation®Portable) ve 109 zemích v Evropě, Africe, Oceánii a na Středním východě. Od roku 1994, kdy uvedla na trh první herní konzoli PlayStation®, zcela změnila svět domácí zábavy. PlayStation®4 udává novou definici bohaté a impozantní hry s velmi slušnou grafikou a rychlostí, inteligentním přizpůsobením a hluboce integrovanými sociálními schopnostmi. PS Vita představuje dosud nejdokonalejší přenosný herní systém, jenž nabízí revoluční spojení širokých herních možností a funkcí sociálních médií v kontextu reálného světa. PS3® je vyspělý počítačový systém, který využívá výkonný mikroprocesor Cell a procesor RSX. PSP® je přenosná herní konzole, na níž si uživatelé mohou vychutnat 3D hry s kvalitním obrazem ve formátu FMV a realistickým stereofonním zvukem. Díky platformě PlayStation®Mobile lze hry pro konzoli PlayStation® hrát také v otevřených operačních systémech. Společnost SCEE rovněž vyvíjí, vydává, propaguje a distribuuje zábavní software pro tyto formáty a spravuje programy udělování licencí pro tyto formáty třetím stranám ve výše uvedených oblastech.

Podrobnější informace o produktech PlayStation® najdete na: http://www.playstation.com

www.playstation.com/oblocked

http:/www.playstation.com

ww.playstation.com

a PlayStation®

PS4, PS3, PS2 a PSP jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky

–  společnosti Sony Computer Entertainment Inc. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Společnost Nissan v Evropě Společnost Nissan má v Evropě takřka nejsilnější zastoupení ze všech zámořských automobilek. Konstruktérské práci, výzkumu, vývoji, výrobě, logistice a prodejní a marketingové činnosti se zde věnuje více než 17 600 jejích zaměstnanců.

V loňském fiskálním roce vyrobily závody společnosti Nissan

ve velké Británii, Španělsku a Rusku přes 675 000 vozidel – oceňovaných crossoverů, malých vozů, vozů SUV, užitkových vozidel a elektromobilů. Řadí se mezi ně i model Nissan LEAF, nejoblíbenější elektromobil na světě, který by svým přátelům doporučilo celých 96 % zákazníků.

Společnost Nissan v Evropě v současné době nabízí kvalitní sortiment 23 různorodých a inovativních modelů, které prodává pod značkami Nissan a Datsun.

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Česká firma dodá vozidla Nissan polské armádě

Česká firma dodá vozidla Nissan polské...

Česká společnost GLOMEX Military Supplies (Glomex MS) dodá v příštích třech letech polské armádě více než 500 kusů speciálně upravených terénních pick-upů Nissan Navara. Vítězství ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová éra v nakupování aut Nissan poskytne balíček 10leté záruky na všechny nové crossovery

Nová éra v nakupování aut Nissan...

Dnešním dnem startuje program Budoucnost pod kontrolou japonské automobilové značky Nissan. Ta bude ode dneška poskytovat pro své vozy Qashqai, nový Juke a X- Trail unikátní balíček 10leté...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select zakončil svůj druhý rok působení na českém trhu celkovým meziročním růstem + 19 %. V roce 2019 se v rámci programů Emil Frey Select,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala...

Letos plánuje prodat až 12 000 zánovních aut Více než dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku,...