Soutěž Design Peugeot 2008

Pátý roční soutěže Design Peugeot dostává nové rozměry

Dimenze velkoměst budoucnosti

Mladí designéři z celého světa byli vyzváni, aby navrhli koncepční vůz „Peugeot světových velkoměst zítřka“. Tento automobilový koncept by měl být navržen pro život v srdci velkých urbanistických celků budoucnosti a měl by být nositelem základních hodnot 21. století. Projekty musí vedle stylistických prvků značky Peugeot obsahovat také čtyři hlavní směry dané pro tento ročník soutěže: respekt k životnímu prostředí, sociální harmonii, interaktivní mobilitu a ekonomickou efektivitu.

Nové geografické rozměry

Letošní ročník soutěže bude poprvé zahájen mimo Evropu v rámci autosalonu v Pekingu 2008. Mezinárodní rozměr soutěže bude zdůrazněn i představením makety vítězného projektu na dalším čínském autosalonu, v Šanghaji na jaře 2009.

Harmonogram:

Tvůrčí fáze

 • Zahájení soutěže: 20. dubna na autosalonu v Pekingu
 • Od 30. května do 20. července 2008: zasílání projektů na internetové stránky www.peugeot.com do rubriky Design.

Fáze výběru

 • 25. – 31. července: porota vybere třicet projektů, které postoupí do hlasování veřejnosti a odborného tisku.
 • Od 15. srpna budou moci internetoví uživatelé svými hlasy zvolit deset finalistů.
 • Od 16. září bude těchto deset projektů zveřejněno na internetu.

Vyhlášení výsledků

2. října na stánku Peugeot na mezinárodním salonu v Paříži vyhlásí Jean-Philippe Collin, generální ředitel společnosti Automobiles Peugeot, vítězný projekt a jeho autorovi předá trofej « La Griffe ».

Fáze realizace

V období od října 2008 do března 2009 bude podle vítězného projektu probíhat realizace makety v měřítku 1:1.

Představení

Na autosalonu v Šanghaji v dubnu 2009 bude na stánku Peugeot odhalena maketa vítězného projektu.

Nová podpora soutěži

Ve snaze podpořit mladé talenty se značka Peugeot rozhodla zvýšit dotaci soutěže. Autor vítězného projektu, podle nějž bude realizována maketa, převezme šek v hodnotě 10 000 euro, herní konzolu Xbox 360° a jeho projekt bude firma Norev vyrábět jako miniaturu v měřítku 1:43. Ostatních 29 projektů bude oceněno podobně jako v předcházejících ročnících.

Virtuální rozměr

Po celou dobu bude soutěži věnován prostor také na virtuálním ostrově Peugeot na „Second Life“. Na vyhrazeném místě si budou moci obyvatelé ostrova, tzv. avataři, vyměňovat názory s návrháři značky Peugeot i s účastníky soutěže. Na ostrově bude dokonce zorganizována virtuální soutěž s odměnou 100 000 Linden Dollars pro vítěze (virtuální měna na ostrově Second Life).

Rostoucí popularita

Od prvního ročníku v roce 2000 bylo do soutěže Design Peugeot přihlášeno více než 12 600 projektů od 9 300 mladých návrhářů, kteří tak proklamovali svůj zájem o značku Peugeot a automobilový design.

Soutěž oslovuje stále mladší designéry-amatéry, průměrný věk účastníků je dnes 22 let, přičemž v roce 2000 to bylo 28 let. S rozšiřováním mezinárodní působnosti značky Peugeot se rozrůstá i zájem o soutěžení na poli automobilového designu, a to zejména v zemích mimo evropský kontinent – v roce 2007 se soutěže účastnili návrháři z celkem 113 států světa, oproti 80 státům v prvním ročníku.

Soutěž po boku značky Peugeot podporují dva mezinárodní partneři: Xbox 360° a Norev.

Porota a výběrová kritéria

Porota bude složena ze zástupců společnosti Peugeot, zejména střediska Style Peugeot, společnosti Xbox a do on-line hlasování na stránkách www.peugeot.com zasáhnou také novináři a uživatelé internetu.

Porota se bude rozhodovat na základě několika kritérií – originality projektu, kvality finálního zpracování (vizuály, animace), vysvětlení konceptu a zejména shody se zadaným tématem.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stellantis a Hype nasazují v Paříži první flotilu 50 bezbariérových taxíků na vodíkový pohon

Stellantis a Hype nasazují v Paříži...

Skupina Stellantis – první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla na vodíkový pohon – a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Druhá dobrá volba ve světě dvojitého šípu

Druhá dobrá volba ve světě dvojitého...

Ještě před několika měsíci to byl největší a nejdražší Citroën v nabídce, a bylo to poprvé v historii, co takový Citroën nebyl velký sedan. Dnes už to neplatí… Dnes už je vlajkovou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...