SEAT urychluje na IAA ve Frankfurtu svou elektrickou ofenzivu

  • CUPRA vystavuje koncepční vůz Tavascan, první elektromobil značky
  • Externě nabíjitelný hybridní SEAT Tarraco se objeví u prodejců na konci roku 2020
  • Mattias Ekström, nový ambasador značky CUPRA

SEAT se na Frankfurtském autosalonu prezentuje elektrickou ofenzivou, která je v plném proudu. Po elektricky poháněném model SEAT Mii el-Born následuje na mezinárodním autosalonu představení nového koncepčního vozu CUPRA Tavascan. Další premiérou je nový SEAT Tarraco FR PHEV. První SUV značky s externě nabíjitelným hybridním pohonem slaví ve Frankfurtu nad Mohanem světový debut jako čtvrtý model s elektrifikovaným pohonem z šesti, které společnost uvede na trh do roku 2021.

Koncepční vůz Tavascan je prvním elektromobilem značky CUPRA a byl vyvinut na platformě MEB. Tavascan kráčí ve stopách crossoveru CUPRA Formentor, prvního modelu, vyvinutého specificky pro značku CUPRA. Formentor s hybridním pohonem bude uveden na trh v příštím roce.

SEAT přichází do Frankfurtu s nejlepšími prodejními výsledky od ledna do srpna ve své historii. Počet dodaných vozů na celém světě vzrostl o 7,2 % na celkových 411 600.

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, na tiskové konferenci uvedl, že „IAA nás zastihuje ve skvělé formě, s historicky nejlepšími prodejními a finančními výsledky. Naše postavení nám umožňuje pokračovat v investicích do mobility pro budoucí generace, s řešeními, přizpůsobenými pro budoucnost. Elektrifikace je klíčovou součástí této mobility, stejně jako mikromobilita a vývoj řešení, která ji zajistí“.

Expozice se dvěma impozantními novými modely


Nová studie CUPRA Tavascan a sériově vyráběný model SEAT Tarraco FR PHEV představují významný krok vpřed v rámci ofenzivy v oblasti elektrické mobility. Koncepční vůz CUPRA kombinuje robustnost SUV se sportovností kupé a zaujme nejvyšší úrovní sofistikovanosti, elegance a designu, jíž se značka odlišuje. V jeho zavazadlovém prostoru je uložena koncepční elektrická koloběžka CUPRA eXS kickScooter, vyvinutá speciálně pro tuto příležitost.

Nový SEAT Tarraco je nyní navíc nabízen s hybridním pohonem a stupněm výbavy FR. Externě nabíjitelné hybridní SUV má v režimu výhradně elektrického pohonu dojezd více než 50 km a emise CO2 pod hranicí 50 g/km. Tarraco PHEV je nejvýkonnější verzí modelové řady. K nejvyššímu výkonu 245 k přispívá zážehový motor o výkonu 110 kW/150 k a elektromotor, poskytující 85 kW/116 k.

Axel Andorff, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, na tiskové konferenci SEAT zdůraznil, že „externě nabíjitelné hybridní Tarraco dokonale reprezentuje naši strategii, směřující k trvale udržitelnější mobilitě, a zároveň si zachovává veškerou dynamiku a potěšení z jízdy, jimiž se vyznačují všechny modely SEAT a zejména naše modely FR“.

Rodina CUPRA se rozrůstá 


CUPRA i nadále intenzivně pracuje na zajištění budoucnosti motoristického sportu a na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představuje Mattiase Ekströma jako nového ambasadora své značky. Švédský jezdec povede strategii značky CUPRA v závodech elektromobilů. Ekström se navíc stane oficiálním jezdcem se závodním elektromobilem CUPRA e-Racer v budoucích závodech elektromobilů a bude spolupracovat na vývoji závodních elektromobilů značky.

Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za prodej a marketing, a předseda představenstva značky CUPRA, uvedl, že CUPRA Tavascan je pozoruhodným koncepčním vozem, který ukazuje enormní potenciál značky. Jeho velké rozměry, sportovní design, sofistikovaný interiér a technicky vyspělý pohon představují významný milník ve vývoji značky CUPRA“. A ještě k tomu dodal, že „motoristický sport je jádrem DNA značky CUPRA. Jako první jsme zkonstruovali cestovní závodní elektromobil, CUPRA e-Racer. Nyní se můžeme při dalším vývoji tohoto vozu a strategie značky v závodech elektromobilů spoléhat na know-how a zkušenosti Mattiase Ekströma. Naším cílem je být i nadále lídrem v této oblasti“.

CUPRA přichází s touto novinkou po konsolidaci své organizační struktury, jmenování členů nejvyššího vedení a zvýšení počtu zaměstnanců o 50 %. Nová značka v letošním roce překonává rekordy. Od ledna do srpna prodala 17 100 vozů, což je o 71 % více než ve stejném období roku 2018. Letos byla navíc zahájena výstavba nového sídla značky v sousedství hlavní centrály společnosti SEAT v Martorellu. Značka CUPRA v srpnu navázala spolupráci s fotbalovým klubem FC Barcelona jako globální automobilový partner pro mobilitu týmu Barça.

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA na IAA 2019: Fotografie

ŠKODA na IAA 2019: Fotografie

Modely SUPERB iV a CITIGOe iV zahajují éru elektromobility značky ŠKODA ŠKODA iV: Automobilka představuje elektrifikované vozy a řešení mobility pod zvláštní značkou Nové modely MONTE CARLO:...