SEAT představuje na autosalonu ve Frankfurtu koncept SEAT Leon Cross Sport: nejvyšší výkon 221 kW/300 k a pohon všech kol

SEAT Leon SC Cross Sport nabízí výkony kompaktního sportovního vozu a siluetu ve stylu dvoudveřového kupé.

1nseatcr10001sport

1nseatcr10001palsport

Tyto atributy kombinuje

– s univerzálností pohonu všech kol, vyšší světlou výškou a designem, který spojuje oba světy mimořádné dynamiky a robustnosti. SEAT Leon Cross Sport je vrcholovým atletem v trekkingové obuvi s konstrukcí high-tech.

„Modelová řada SEAT Leon je nejen neuvěřitelně úspěšná, ale přesvědčí také svou výjimečnou rozmanitostí. S konceptem Leon Cross Sport testujeme nový nápad – kombinaci výkonu modelu Leon CUPRA s mnoha možnostmi vozidel pro jakékoli cesty,“ říká Jürgen Stackmann, předseda představenstva společnosti SEAT, S.A. „Leon Cross Sport se proto skvěle hodí k naší značce a je ideální pro rozmanitý životní styl lidí s mladým duchem. Tento crossover s kompaktní dvoudveřovou karoserií se cítí jako doma v městském prostředí – městské džungli.“

Koncept SEAT Leon Cross Sport přebírá sportovní geny od modelu Leon CUPRA

– který je široce uznávaný jako jeden z nejlepších vysokovýkonných kompaktních vozů, což dokládá i bezpočet vítězství ve srovnávacích testech motoristických publikací. Dvoulitrový motor poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy. Radost z jízdy i na trase, která zahrnuje skutečně špatné silnice, zaručuje elektronicky řízený pohon všech kol s elektronickou uzávěrkou diferenciálu a světlá výška, která je o 41 milimetrů vyšší než v modelu CUPRA.

„Sportovní charakter má pro nás mnoho tváří. Leon Cross Sport enormně rozšiřuje možnosti modelu CUPRA. Díky pohonu všech kol a podvozku pro jakékoli cesty nebudou pro řidiče modelu Cross Sport existovat prakticky žádná omezení – a vůbec žádná omezení, co se týče radosti z každodenní jízdy,“ říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, S.A., zodpovědný za výzkum a vývoj. „Leon Cross Sport je vybaven veškerými technologiemi Leonu, od výjimečně kultivovaných jízdních vlastností, přes rozsáhlou nabídku asistenčních systémů, až po zcela novou úroveň konektivity se systémem SEAT FullLink.“

Jedinečný a dynamický designérský styl

Leon Cross Sport vychází z modelu Leon SC CUPRA, jehož dvoudveřová karoserie evokuje sportovní kupé. Dokonalé proporce, čisté linie a napnuté plochy vyjadřují jeho výjimečnou dynamiku, nemluvě o neuvěřitelně vysoké úrovni preciznosti a kvality. Tento emocionální designérský styl, velmi oceňovaný zákazníky, byl pro koncept Cross Sport dále vyvinut a doplněn robustními prvky.

Kompaktní a silný jako velmi dobře trénovaný závodník v přespolním běhu

Nový koncept má neuvěřitelně kompaktní a působivý vzhled, který připomíná velmi dobře trénovaného závodníka v přespolním běhu. K pozoruhodnému vzezření konceptu Cross Sport přispívá rovněž zvýšení světlé výšky o 41 milimetrů. Devatenáctipalcová kola v exkluzivním designu s paprsky ve tvaru písmene Y mají dvoubarevnou povrchovou úpravu s leštěnými prvky na černém podkladu. Celek doplňují dominantní, výrazně rozšířené podběhy kol a rozšířené prahy. Na přídi a zádi jsou ještě více zdůrazněny charakteristické prvky modelů CUPRA, jako je například charakteristická mřížka masky chladiče. Obrovský potenciál tohoto atleta je patrný na první pohled díky velkým otvorům pro přívod vzduchu, čtyřem koncovkám výfukové soustavy a velkému střešnímu spoileru na zádi. Zajisté není ani nutné zdůrazňovat, že světlomety LED konceptu Cross Sport dodávají přídi rozhodný výraz a řidiči zajišťují maximální viditelnost.

Crossover ve stylu značky SEAT

Koncept Leon Cross Sport je lakován v odstínu oranžová ultra – stejné barvě jako studie SEAT 20V20, která byla představena v březnu 2015 na Ženevském autosalonu. A to není zdaleka jediná společná vlastnost obou koncepčních vozů – oba vozy totiž mění způsob, jímž lze kombinovat dynamické výkony s všestranností, v jedinečném stylu značky SEAT s nezaměnitelným designem. Ten dává jasně najevo dynamický potenciál a přesvědčí dokonalou kvalitou. Tyto koncepční vozy jsou velmi jasnou ukázkou směru, jímž se SEAT bude ubírat v následujících několika letech, kdy vstoupí do segmentů crossoverů a SUV s novými produkty.

Velmi kvalitní interiér s výjimečnou pozorností věnovanou detailům

Také interiér konceptu Leon Cross Sport září barvou inspirovanou barcelonským sluncem – oranžová zvýrazňuje sofistikované prošívání kůží čalouněných sedadel a obšití přístrojové desky i volantu, ale také oživuje prostřední plochy sedadel a výplní dveří. Kombinace kůže s oranžovou Alcantarou a velmi lesklým černým lakem demonstruje vysokou kvalitu a mimořádnou pozornost věnovanou detailům, které jsou součástí DNA značky SEAT. Přístrojová deska působí lehkým, beztížným dojmem a je důsledně zaměřena na řidiče – stejně jako v každém modelu Leon.

Nejnovější generace konektivity

Leon Cross Sport je vybaven nejmodernějšími systémy v oblasti konektivity. Chytré telefony mnoha různých výrobců s různými platformami (Apple iOS, Android, MirrorLink) lze snadno a prakticky propojit s informačním a zábavním systémem vozidla prostřednictvím systému SEAT FullLink a následně ovládat na dotykovém displeji. A díky exkluzivní aplikaci SEAT ConnectApp postačí několik jednoduchých, individuálně definovaných gest pro aktivaci funkcí, jako je navázání telefonního spojení s přítelem, navigace nebo vyhledání čerpací stanice. SEAT ConnectApp předčítá příchozí zprávy, zatímco odpovědi lze diktovat prostřednictvím systému hlasového ovládání. Řidič se může zcela soustředit na řízení, což je klíčovým přínosem z hlediska bezpečnosti – a to nejen ve vozu s 300 koňskými silami pod kapotou.

Sportovní motor s pohotovými reakcemi a excelentní hnací sílou

Nejmodernější dvoulitrový motor TSI konceptu Leon Cross Sport způsobil pozdvižení již v modelu Leon CUPRA, jemuž dopomohl mimo jiné k rekordním časům na Severní smyčce Nürburgringu. Tento sportovní motor s velmi pohotovými reakcemi je pro koncept Leon Cross Sport vyladěn na nejvyšší výkon 221 kW/300 k a maximální točivý moment 380 N.m poskytuje již od 1800 min-1. Dvouspojková převodovka DSG řadí rychle a precizně.

Trvalý pohon všech kol pro všechny situace

Trvalý pohon všech kol modelu Leon Cross Sport je jedním z nejmodernějších a nejefektivnějších systémů svého druhu na světě. SEAT používá nově vyvinutou vícelamelovou spojku s hydraulickým ovládáním a elektronickým řízením. Pátá generace mezinápravové spojky Haldex reaguje rychle na všechny myslitelné změny provozních podmínek a poskytuje výrazně vyšší úroveň bezpečnosti a ovladatelnosti.

Asistenční systémy do městské džungle

Dynamická ovladatelnost je doplněna nejmodernějšími elektronicky řízenými bezpečnostními a asistenčními systémy. Progresivní řízení a speciálně nastavený elektronicky řízený stabilizační systém optimalizují ovladatelnost a zvyšují radost z jízdy. Adaptivní tempomat se systémem Front Assist, asistent pro rozpoznávání dopravních značek a asistent pro jízdu v jízdním pruhu jsou rovněž velmi užitečnými pomocníky pro jízdu v městské džungli.

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2015

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, tvoří v sezoně 2015 silný tým. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti bude v ETCC 2015 obhajovat svá prvenství s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. Jedná se o šest víkendů: v Maďarsku (Hungaroring), na Slovensku (Slovakiaring), ve Francii (Paul Ricard), České republice (Masarykův okruh Brno), Belgii (Zolder) a Itálii (Pergusa).

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu

– s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí v 75 zemích. V roce 2014 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši téměř 7,5 miliardy EUR a na celém světě prodal 390 500 vozidel.

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku a Toledo vzniká v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, které v roce 2015 slaví své 40. výročí. Zde pracuje téměř 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

Více na:

www.seat.cz

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejikoničtější model SEATu slaví 40 let. Tohle je Ibiza Anniversary Limited Edition

Nejikoničtější model SEATu slaví 40...

Španělská automobilka SEAT oslavuje 40. výročí Ibizy, nejikoničtějšího modelu značky, limitovanou edicí s označením „Anniversary“. Model pojmenovaný po ostrově Ibiza přinesl...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvojitým vítězstvím k domácímu mistrovskému titulu

Dvojitým vítězstvím k domácímu...

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Králík v závodech do (vrbenského) vrchu bral dvě stříbra

Králík v závodech do (vrbenského)...

I přes odlišné podmínky na trati během předposledního víkendového závodu MČR v automobilových závodech do vrchu ve Vrbně pod Pradědem zůstaly výkony Adama Králíka po oba dny velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Závodní sezóna Rabbit Czech Racing: Náročná pouť domácími i evropskými tratěmi do vrchu

Závodní sezóna Rabbit Czech Racing:...

Tým Rabbit Czech Racing odstartuje o nadcházejícím víkendu v Brně svojí již třetí sezónu v závodech automobilů do vrchu. Jezdce Adama Králíka a jeho závodní vůz SEAT Leon FR čeká letos...