SEAT představil v centru CASA SEAT svou novou značku městské mobility SEAT MÓ

  • SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky
  • SEAT představil světu své nové produkty pro mikromobilitu: SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickScooter 65

SEAT dnes oficiálně otevřel centrum CASA SEAT v rámci slavnostního aktu za dodržení doporučených zdravotních a bezpečnostních opatření a za přítomnosti prominentních hostů zastupujících státní správu a přední podniky Španělska a Katalánska. Společnost SEAT využila této příležitosti k prezentaci své nové značky pro městskou mobilitu, SEAT MÓ.

Po virtuální prezentaci 4. června otevřel dnes komplex CASA SEAT poprvé své brány veřejnosti. Předseda představenstva společnosti SEAT Carsten Isensee zahájil slavnostní akci vyzdvihnutím významu tohoto nového prostoru, který bude plnit roli sídla společnosti v centru Barcelony. Slovy předsedy představenstva, „CASA SEAT je mnohem víc než vzdáním pocty našim kořenům. Tato ikonická budova je také místem, z něhož hledíme do budoucnosti, naším ústředím v srdci Barcelony, od něhož si slibujeme, že se stane centrem pro městskou mobilitu, která bude pro ostatní měřítkem“.

Dnes odpoledne oznámil Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za prodej a marketing, a předseda představenstva značky CUPRA, založení nové značky SEAT MÓ, která bude realizovat strategii městské mobility se zaměřením na produkty a služby pro mikromobilitu, včetně jednostopých modelů SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickscooter 65.

„SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky. V Barceloně se budou testovat vyvíjená řešení pro městskou mobilitu, která budeme vyvážet do ostatních částí světa,“ řekl Griffiths.

SEAT MÓ: na cestě k elektrické městské mobilitě

SEAT na posledním ročníku světového kongresu Smart City Expo oznámil, že založí strategickou obchodní jednotku zaměřenou na městskou mobilitu. Ta nyní dostává konkrétní obrysy. Společnost představila nové modely SEAT MÓ eKickScooter a SEAT MÓ eScooter 125, první 100% elektrický motocykl SEAT v 70leté historii značky, a to společně se specifickým programem služeb sdílení. Společnost dnes potvrdila, že od července v Barceloně spustí službu sdílení elektrických motocyklů.

Lucas Casasnovas, vedoucí značky SEAT MÓ, zdůraznil, že SEAT MÓ eScooter 125, SEAT MÓ eKickScooter 65 a náš vstup do světa sdílení motocyklů jasně ukazují, že se snažíme přizpůsobovat novým požadavkům velkoměst a jejich obyvatel a poskytovat jim řešení pro hospodárnou, trvale udržitelnou mikromobilitu“.

SEAT MÓ eScooter 125

SEAT MÓ eScooter 125 má odvážný vzhled, který je umocněn exkluzivním matným lakem, nabízeným ve třech odstínech. Zadní kolo pohání elektromotor, jehož nejvyšší výkon 9 kW je na úrovni spalovacích motorů se zdvihovým objemem 125 cm3. Maximum točivého momentu je 240 N.m. Elektricky poháněný motocykl dosahuje nejvyšší rychlosti 95 km/h a z 0 na 50 km/h zrychlí za pouhých 3,9 sekundy. Jezdec má k dispozici provozní režimy City, Sport a Eco. Manévrování usnadňuje zpětný chod. Na jedno nabití sady akumulátorů o kapacitě 5,6 kWh lze ujet až 125 km. Akumulátory jsou vyjímatelné pro domácí nabíjení a rychle vyměnitelné pro nepřetržitý provoz v rámci vozových parků.

Sdílení motocyklů

Elektrický motocykl SEAT MÓ eScooter 125 bude nabízen ve dvou odlišných variantách. Kromě verze pro soukromé uživatele připravila značka SEAT MÓ specifický model pro společnosti nabízející službu sdílení. Verze pro sdílení disponuje všemi důležitými vlastnostmi motocyklu pro soukromé využití, ale navíc je vybavena prvky koncipovanými pro sdílenou mobilitu, například horní schránkou pro uložení přileb nebo držákem telefonu. Motocykl pro sdílení se bude dodávat s exkluzivním matným lakem v odstínu tmavého hliníku a specifickými ozdobnými prvky.

SEAT MÓ eKickScooter 65

SEAT MÓ eKickScooter 65 s mimořádně robustní konstrukcí je odpovědí na rostoucí poptávku po mobilitě na posledním úseku cesty ve velkoměstech se stále složitější dopravní situací. Nová elektrická koloběžka s výkonným osvětlením a spolehlivými brzdami klade velký důraz na bezpečnost. Značná pozornost byla věnována také komfortu, k němuž přispívají mimo jiné bezdušové pneumatiky. Kapacita sady akumulátorů 551 Wh prodloužila dojezd na 65 km, což ocení především provozovatelé vozových parků. Elektromotor o výkonu 350 W zvládne i stoupání se sklonem 20 stupňů. Vzhledem k legislativě v některých zemích je nejvyšší rychlost 20 km/h. Uživatel si může přizpůsobit provozní charakteristiku elektrické koloběžky výběrem jednoho ze tří jízdních režimů: Eco, Drive a Sport. SEAT MÓ bude kromě verze eKickScooter 65 s dlouhým dojezdem nabízet také variantu eKickScooter 25 s dojezdem 25 km a nejvyšší rychlostí 25 km/h.

Místo, na němž vzniká budoucí mobilita

CASA SEAT stojí v srdci Barcelony na rohu bulvárů Paseo de Gracia a Avenida Diagonal jako projev úcty značky velkoměstu, které se stalo před 70 let jejím rodištěm. Nově vybudované prostory se stanou centrem vývoje městské mobility. CASA SEAT se tak bude s různými partnery věnovat společnému vývoji řešení současných problémů. CASA SEAT podpoří setkávání a výměnu nápadů atraktivním programem aktivit, které budou zahrnovat přednášky, semináře a různé kulturní akce, zaměřené mimo jiné na mobilitu, trvalou udržitelnost, technologie a podnikání.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fotogrammetrie je jako automobilový VAR

Fotogrammetrie je jako automobilový VAR

Preciznost je v automobilovém průmyslu klíčová, proto jsou tolerance při měření karoserií menší, než je tloušťka listu papíru Fotogrammetrie zvyšuje efektivitu měření při výrobě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dětská postýlka na kolech

Dětská postýlka na kolech

Především u prvorodičů vyvolává první jízda novorozence autem obavy Plánování dopředu zabrání nervozitě a chybám Dětské sedačky musejí mít certifikaci a jejich místo ve vozidle je na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncern Volkswagen, SEAT S.A. a španělská vláda sdílejí vizi Španělska jako budoucího centra elektromobility

Koncern Volkswagen, SEAT S.A. a...

SEAT během návštěvy Jeho Veličenstva španělského krále Filipa VI. a předsedy španělské vlády Pedra Sáncheze v sídle společnosti ukázal potenciál pro transformaci závodu na výrobu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hybridní modely SEAT poprvé spolu

Hybridní modely SEAT poprvé spolu

SEAT Leon a Tarraco e-HYBRID se poprvé vydávají společně do barcelonských ulic Externě nabíjitelné hybridní verze nabízejí nové funkce pro řízení akumulátorové baterie a dálkové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

Řada průzkumů ukazuje, že dva ze tří řidičů nevědí, jak správně řídit na kruhovém objezdu Vjezdy na kruhový objezd jsou místem, kde dochází k více než polovině nehod Hlavním...