SEAT představil v centru CASA SEAT svou novou značku městské mobility SEAT MÓ

  • SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky
  • SEAT představil světu své nové produkty pro mikromobilitu: SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickScooter 65

SEAT dnes oficiálně otevřel centrum CASA SEAT v rámci slavnostního aktu za dodržení doporučených zdravotních a bezpečnostních opatření a za přítomnosti prominentních hostů zastupujících státní správu a přední podniky Španělska a Katalánska. Společnost SEAT využila této příležitosti k prezentaci své nové značky pro městskou mobilitu, SEAT MÓ.

Po virtuální prezentaci 4. června otevřel dnes komplex CASA SEAT poprvé své brány veřejnosti. Předseda představenstva společnosti SEAT Carsten Isensee zahájil slavnostní akci vyzdvihnutím významu tohoto nového prostoru, který bude plnit roli sídla společnosti v centru Barcelony. Slovy předsedy představenstva, „CASA SEAT je mnohem víc než vzdáním pocty našim kořenům. Tato ikonická budova je také místem, z něhož hledíme do budoucnosti, naším ústředím v srdci Barcelony, od něhož si slibujeme, že se stane centrem pro městskou mobilitu, která bude pro ostatní měřítkem“.

Dnes odpoledne oznámil Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za prodej a marketing, a předseda představenstva značky CUPRA, založení nové značky SEAT MÓ, která bude realizovat strategii městské mobility se zaměřením na produkty a služby pro mikromobilitu, včetně jednostopých modelů SEAT MÓ eScooter 125 a SEAT MÓ eKickscooter 65.

„SEAT MÓ uvede na trh portfolio produktů a služeb pro mikromobilitu a CASA SEAT bude provozním centrem nové značky. V Barceloně se budou testovat vyvíjená řešení pro městskou mobilitu, která budeme vyvážet do ostatních částí světa,“ řekl Griffiths.

SEAT MÓ: na cestě k elektrické městské mobilitě

SEAT na posledním ročníku světového kongresu Smart City Expo oznámil, že založí strategickou obchodní jednotku zaměřenou na městskou mobilitu. Ta nyní dostává konkrétní obrysy. Společnost představila nové modely SEAT MÓ eKickScooter a SEAT MÓ eScooter 125, první 100% elektrický motocykl SEAT v 70leté historii značky, a to společně se specifickým programem služeb sdílení. Společnost dnes potvrdila, že od července v Barceloně spustí službu sdílení elektrických motocyklů.

Lucas Casasnovas, vedoucí značky SEAT MÓ, zdůraznil, že SEAT MÓ eScooter 125, SEAT MÓ eKickScooter 65 a náš vstup do světa sdílení motocyklů jasně ukazují, že se snažíme přizpůsobovat novým požadavkům velkoměst a jejich obyvatel a poskytovat jim řešení pro hospodárnou, trvale udržitelnou mikromobilitu“.

SEAT MÓ eScooter 125

SEAT MÓ eScooter 125 má odvážný vzhled, který je umocněn exkluzivním matným lakem, nabízeným ve třech odstínech. Zadní kolo pohání elektromotor, jehož nejvyšší výkon 9 kW je na úrovni spalovacích motorů se zdvihovým objemem 125 cm3. Maximum točivého momentu je 240 N.m. Elektricky poháněný motocykl dosahuje nejvyšší rychlosti 95 km/h a z 0 na 50 km/h zrychlí za pouhých 3,9 sekundy. Jezdec má k dispozici provozní režimy City, Sport a Eco. Manévrování usnadňuje zpětný chod. Na jedno nabití sady akumulátorů o kapacitě 5,6 kWh lze ujet až 125 km. Akumulátory jsou vyjímatelné pro domácí nabíjení a rychle vyměnitelné pro nepřetržitý provoz v rámci vozových parků.

Sdílení motocyklů

Elektrický motocykl SEAT MÓ eScooter 125 bude nabízen ve dvou odlišných variantách. Kromě verze pro soukromé uživatele připravila značka SEAT MÓ specifický model pro společnosti nabízející službu sdílení. Verze pro sdílení disponuje všemi důležitými vlastnostmi motocyklu pro soukromé využití, ale navíc je vybavena prvky koncipovanými pro sdílenou mobilitu, například horní schránkou pro uložení přileb nebo držákem telefonu. Motocykl pro sdílení se bude dodávat s exkluzivním matným lakem v odstínu tmavého hliníku a specifickými ozdobnými prvky.

SEAT MÓ eKickScooter 65

SEAT MÓ eKickScooter 65 s mimořádně robustní konstrukcí je odpovědí na rostoucí poptávku po mobilitě na posledním úseku cesty ve velkoměstech se stále složitější dopravní situací. Nová elektrická koloběžka s výkonným osvětlením a spolehlivými brzdami klade velký důraz na bezpečnost. Značná pozornost byla věnována také komfortu, k němuž přispívají mimo jiné bezdušové pneumatiky. Kapacita sady akumulátorů 551 Wh prodloužila dojezd na 65 km, což ocení především provozovatelé vozových parků. Elektromotor o výkonu 350 W zvládne i stoupání se sklonem 20 stupňů. Vzhledem k legislativě v některých zemích je nejvyšší rychlost 20 km/h. Uživatel si může přizpůsobit provozní charakteristiku elektrické koloběžky výběrem jednoho ze tří jízdních režimů: Eco, Drive a Sport. SEAT MÓ bude kromě verze eKickScooter 65 s dlouhým dojezdem nabízet také variantu eKickScooter 25 s dojezdem 25 km a nejvyšší rychlostí 25 km/h.

Místo, na němž vzniká budoucí mobilita

CASA SEAT stojí v srdci Barcelony na rohu bulvárů Paseo de Gracia a Avenida Diagonal jako projev úcty značky velkoměstu, které se stalo před 70 let jejím rodištěm. Nově vybudované prostory se stanou centrem vývoje městské mobility. CASA SEAT se tak bude s různými partnery věnovat společnému vývoji řešení současných problémů. CASA SEAT podpoří setkávání a výměnu nápadů atraktivním programem aktivit, které budou zahrnovat přednášky, semináře a různé kulturní akce, zaměřené mimo jiné na mobilitu, trvalou udržitelnost, technologie a podnikání.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Francouzské otevření nové sezony

Francouzské otevření nové sezony

Tým Rabbit Czech Racing otevřel letošní sezónu prvním podnikem mezinárodního seriálu FIA International Hill Climb Cup ve francouzském St Jean du Gard. Jezdec Adam Králík obsadil na této trati...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejikoničtější model SEATu slaví 40 let. Tohle je Ibiza Anniversary Limited Edition

Nejikoničtější model SEATu slaví 40...

Španělská automobilka SEAT oslavuje 40. výročí Ibizy, nejikoničtějšího modelu značky, limitovanou edicí s označením „Anniversary“. Model pojmenovaný po ostrově Ibiza přinesl...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvojitým vítězstvím k domácímu mistrovskému titulu

Dvojitým vítězstvím k domácímu...

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Králík v závodech do (vrbenského) vrchu bral dvě stříbra

Králík v závodech do (vrbenského)...

I přes odlišné podmínky na trati během předposledního víkendového závodu MČR v automobilových závodech do vrchu ve Vrbně pod Pradědem zůstaly výkony Adama Králíka po oba dny velmi...