Seat Altea – již za měsíc bude představena ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu v Ženevě

Seat Altea je charakteristická originálním designem jednoprostorové karoserie, přizpůsobivostí, sportovním stylingem a vynikajícími jízdními vlastnostmi.

Pouhých pět měsíců po představení prototypu na loňském autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem se Altea stává realitou. Altea naznačuje rysy budoucích modelů značky Seat.


Seat Altea - již za měsíc bude představena ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu v Ženevě
Seat Altea - již za měsíc bude představena ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu v Ženevě
Seat Altea - již za měsíc bude představena ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu v Ženevě

Výjimečnost modelu Seat Altea spočívá nejenom v koncepci a designu, ale i v tom, že jde o první model vyvinutý po začlenění automobilky Seat do skupiny Audi Brand Group. Altea zahajuje novou éru automobilky SEAT, jejímiž nosnými pilíři budou nová Altea a populární modely Ibiza a Leon.

Altea odpovídá nejnovějším designerským trendům značky Seat. Přední části vozu dominují výrazné světlomety a velká maska chladiče. Při pohledu ze strany na svoji dynamičnost Altea upozorňuje „svalnatými“ proporcemi blatníků a směrem dozadu zřetelně stoupající linií boků. V podobném duchu by měl následovat i styling všech připravovaných modelů značky SEAT. Pod designem je podepsán Walter de’Silva, šéfdesigner automobilky SEAT, kterému se mistrovsky podařilo dát kompaktnímu jednoprostorovému modelu výrazně dynamický image a navíc mu připravit i překvapivě prostorný interiér. Při vnějších rozměrech pouze 428 cm x 177 cm x 157 cm (délka x šířka x výška) nabízí Altea dostatek místa pro pohodlné cestování pěti pasažérů. Dvoupatrový zavazadlový prostor má objem více než 400 litrů.


Pod karoserií modelu Altea se ukrývá celá řada novinek a vyspělých technologií. Jde například o motory s přímým vstřikováním benzinu FSi, automatickou převodovku DSG, zcela nové zavěšení předních kol, zadní nápravu typu multi-link, elektromechanický posilovač řízení a individuální ovládání ventilační a klimatizační soustavy v prostoru řidiče a spolujezdce. Originálním prvkem je konstrukce stěračů, které jsou v klidové pozici ukryté v A-sloupcích karoserie.


Pro Alteu je připravena řada moderních motorů: Základním benzinovým motorem je čtyřválec o objemu 1,6 l a výkonu 75 kW/102 k, na vrcholu výkonové škály je benzinový čtyřválec 2,0 l se systémem přímého vstřikování FSi o výkonu 110 kW/150 k. Pro zájemce o naftové motory jsou připraveny čtyřválce 1.9 Tdi o výkonu 77 kW (105 k) a 2.0 16V Tdi s výkonem 103 kW (140 k).


Altea s nejvýkonnějšími motory – s benzinovým 2.0 FSi a turbodieselem 2.0 16V TDi šestistupňovou manuální převodovku. S motorem 2,0 FSi je možné volit šestistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic, pro motor 2,0 TDi šestistupňovou automatickou převodovku DSG.


Altea má velmi bohatou bezpečnostní výbavu. Do škály prvků aktivní bezpečnosti patří např. systémy ABS, TCS a ESP s brzdovým asistentem. Stabilitu jízdy podporuje kromě těchto systémů také přesné elektromechanické řízení a špičkové zavěšení kol, které vychází z uznávaného konceptu Agile Chassis, připraveného Technickým centrem automobilky Seat v Martorellu. Zajímavým technickým řešením je umístění brzdových třmenů zadních brzd před kotouče, což zvyšuje účinnost i stabilitu brzdění.


Altea dbá i na pasivní bezpečnost – stane se prvním modelem značky Seat, který bude v zemích EU standardně vybavovaný čelními, bočními a průběžnými hlavovými airbagy. Samozřejmě nechybí tříbodové samonavíjecí pásy u všech sedadel (pásy předních sedadel mají pyrotechnické předpínače), zadní sedadla mají připraveny kotevní body systému Isofix pro uchycení dětských sedaček.


Seat Altea se bude vyrábět výhradně v hlavním závodě automobilky Seat v Martorellu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz