Renault představuje kompletní program v automobilovém sportu

Carlos Ghosn, Generální ředitel Skupiny Renault, odhalil celkové záměry značky Renault v automobilovém sportu.

1sportRenault902

Renault Sport bude mít v této nové strategii klíčové místo

Jejich základem jsou dva pilíře: Renault Sport Racing a Renault Sport Cars:

Renault Sport Racing

– má na starosti závodní aktivity Renault, mezi nimi i nové týmy Renault Sport Formula One Team a Renault e.dams.

Renault Sport Cars

– řídí vývoj a obchodní aktivity spojené se sportovními vozidly označenými značkou Renault Sport.

Generální ředitel Skupiny Renault Carlos Ghosn objasnil plány značky Renault

– v oblasti motorsportu při příležitosti akce organizované ve středisku Technocentre Renault v Guyancourtu v oblasti Paříže ve Francii.

Renault Sport je v současné době rozdělen na dvě samostatné jednotky: Renault Sport Racing a Renault Sport Cars.

Renault Sport Racing bude mít na starosti veškeré závodní aktivity značky Renault

– s týmy Renault Sport Formula One Team, Renault e.dams, Formula Renault 2.0, Renault Sport R.S. 01 Trophy a rovněž dalšími programy zákaznických závodů na okruzích a v rally. Renault Sport Racing se bude starat o jejich účast ze svých dvou center, Enstonu ve Spojeném království a Viry-Châtillon ve Francii.

Renault Sport Cars, nový název původní značky Renault Sport Technologies

– bude řídit vývoj a prodej vozidel z nabídky Renault Sport. Renault Sport je znám v celém světě díky svým vynikajícím kompaktním sportovním vozům, jako jsou Mégane R.S. a Clio R.S., a rovněž pro výkonnost a dostupnost svých modelů GT, jako například Nový Mégane GT. Renault Sport bude i nadále rozvíjet své mezinárodní účinkování, lákat na svou Značku, a rozšiřovat svou řadu vozidel prostřednictvím dodatečných investic do výzkumu a vývoje (R&D).

Renault se pro tuto nové organizační uspořádání rozhodl ze dvou hlavních důvodů. Prvním záměrem je zájem propagovat značku Renault Sport a zasáhnout co nejširší veřejnost prostřednictvím týmu Renault Sport Formula One Team a na globální úrovni svým angažmá ve F1. Druhým cílem je Formule E a další sportovní aktivity pod vlajkou Clio Cup, které rovněž přispějí ke zvýšení obecného povědomí a znalosti celé řady silných stránek Renault, prostřednictvím elektromobilů a běžných modelů.

Renault Sport Racing a Renault Sport Cars pracují

– ruku v ruce na maximálním zužitkování technických a obchodních synergií. První představení tohoto úzkého propojení dvou samostatných jednotek bude provedeno při příležitosti Grand Prix Monaco.

C. Ghosn vysvětluje:

«Dnes jsme přesvědčeni, že automobilový sport stále motivuje představivost nadšenců, jako například řidičů, kteří jezdí každý den. Formule 1 je středobodem našeho úsilí majícího za cíl zvýšit povědomost o nabídce modelů Renault, zejména na trzích, kde značka dělá své první kroky.

Formule 1 je celosvětová platforma, kde se něco děje po 75 % roku. Je to disciplína, která nám umožňuje poskytovat důkazy o naší schopnosti inovovat v oblasti mechaniky, aerodynamiky, ve vývoji nových materiálů, turbokompresorů, systémů rekuperace energie a v oblasti úspory paliva. Naše aktivity se, pod křídly Renault Sport Racing, dokonale doplňují. Formule E je zákaznický program závodů, který vyzdvihuje další odborné schopnosti značky Renault.

Samozřejmě, že od své účasti v motoristických závodech očekáváme konkrétní dopady na prodeje Renault Sport. Chceme pracovat na rozvoji technologií, ale především chceme být schopni je využít a zhodnotit obchodně. Naše plné angažmá v závodech je základem naší strategie pro značku Renault, stejně jako technické inovace.»

Vytvoření dozorčí rady

Aby byla zaručena každodenní akceschopnost nezbytná pro výkonnost v oblasti vývoje tak rychlého, jako jsou automobilové závody, s cíli a požadavky Skupiny Renault, byla vytvořena dozorčí rada. Bude řízena p. Carlosem Ghosnem.

Vedením Renault Sport Racing bude pověřen p. Jérôme Stoll, společně s p. Cyril Abitboul na pozici generálního ředitele. Renault Sport Cars bude mít na starost p. Patrice Ratti, generální ředitel. P. Frédéric Vasseur se připojí k rodině Renault Sport na pozici ředitele pro závodění, bude mít na starosti sportovní a technickou problematiku. P. Guillaume Boisseau, ředitel značek Skupiny Renault, se bude starat o marketing a zajistí, aby rozjezd a pozice sportovních programů byly v souladu s marketingovou strategií značky Renault.

Mezi všemi sportovními aktivitami se prosazuje nový tým Renault Sport Formula One Team

Tento nový soupeř bude využívat základ modelu Renault R.S.16, vyvinutý a montovaný v Enstonu, zatímco pohonná jednotka Renault R.E.16 bude i nadále vyvíjena ve Viry-Châtillon.

Na klíčové pozice týmu F1 bylo jmenováno několik nových lidí. P. Bob Bell se stává technickým ředitelem F1 a bude mít pod sebou p. Nicka Chestera, technického ředitele pro podvozek a p. Rémi Taffina, technického ředitele pro motor. Pánové Kevin Magnussen a Jolyon Palmer jsou potvrzeni jako oficiální piloti týmu Renault Sport Formula One Team. Budou doplněni p. Estebanem Oconem, který se k týmu přidá jako třetí a náhradní pilot.

Renault ohlásil své partnerství při jednotlivých podnicích:

Značka aliance Renault-Nissan, Infiniti, bude pokračovat v dobrodružství ve Formuli 1 po boku Renault, přitom souběžně posílí svou účast prostřednictvím speciálního technologického programu. Infiniti vyvine druhou generaci systémů rekuperace energie (ERS) pro pohonné jednotky F1, z čehož budou těžit všechny značky aliance Renault-Nissan.

Značky Total a Renault budou rozšiřovat své stávající partnerství prostřednictvím dodávek široké nabídky výrobků Total, speciálně vytvořených pro potřeby Renault Sport Formula One Team.

Renault rovněž oznámil nové partnerství s dalšími prestižními značkami

– mezi nimi s výrobcem luxusních hodinek Bell & Ross, s nejvíce inovativními začínajícími akustickými inženýry Devialet, a obnovení smlouvy se stávajícími partnery týmu F1, mezi nimi se společnostmi Microsoft a EMC. Renault bude pokračovat ve spolupráci s Gravity Motorsports, filiálkou společnosti Genii Capital Group, která drží menšinový podíl v týmu F1. Genii a Gravity pracovaly bez oddechu, aby zajistily přežití týmu ve zvláště obtížných podmínkách. Renault je šťasten, že toto angažmá pokračuje a že p. Gérard Lopez zůstává čestným ředitelem týmu.

Pracovníci společnosti Renault Sport Technologies

– vyčleněné pro zákaznické závodění, již pracují pod vlajkou Renault Sport Racing, i nadále pod vedením p. Jean-Pascala Dauce. Nová organizační struktura umožní značce Renault účinněji propojit jednotlivé kategorie, v rally model Clio R3T a rally-raid, s formulovými vozy jako je Clio Cup a Renault Sport R.S.01 Trophy. Renault rovněž pokračuje ve své účasti v kategorii jednomístné Formule Renault 2.0. Během více než čtyřiceti pěti let umožnila tato disciplína spoustě budoucích šampiónů začít v automobilovém sportu a dosáhnout na mety nejvyšší. 60 % mistrů světa F1 prošlo Formulí Renault.

Aktivity značky Renault v závodech Formule E

– budou rovněž převedeny do struktury Renault Sport Racing. Renault se tohoto šampionátu účastní již – nejméně – čtvrtou sezónu s týmem Renault e.dams. Strategická důležitost Formule E pro značku Renault je zdůrazněna kvalitou a stabilitou jejího vedení, které tvoří čtyřnásobný mistr světa vozů Formule 1 Alain Prost společně se Jean-Paul Driotem. Během nastávajících sezón vyvine a dodá Renault Sport Racing pohonnou jednotku s převodovkou a elektromotorem pro seriál Renault e.dams. Cíle jsou velmi ambiciózní: vyhrát tituly v kategorii Pilotů a Značek.

Renault Sport Academy si vytyčila rovněž dvojí cíl

– vyhledávat mladé talenty schopné postoupit do Formule 1, a poskytnout různým trhům, na kterých je značka Renault přítomna, příležitost hrát aktivní roli při sportovních výkonech zítřka, prostřednictvím reklamy a podpory svých pilotů na místní úrovni.

Díky této výzvě se úloha motoristických závodů znovu potvrzuje jako nedílná součást identity značky Renault a jejího DNA.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sdílení aut mezi uživateli se v ČR těší velké oblibě, v Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

Sdílení aut mezi uživateli se v ČR...

počet zápůjček v Brně meziročně stoupl o více než 100 % příjmy majitelů z pronájmu meziročně vzrostly o téměř 200 % o 130 % se navýšil i počet nových uživatelů nejžádanější jsou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AAA AUTO překonalo historický rekord, skupina loni prodala 83 000 aut

AAA AUTO překonalo historický rekord,...

V Česku si lidé z „Áček“ odvezli téměř 50 000 vozů, nejpopulárnější byly Octavie Po jedenácti letech padl v síti AAA AUTO prodejní rekord – v roce 2018 skupina AURES Holdings, kam...