PIRELLI UVÁDÍ ZIMNÍ PLÁŠŤ PRO KOLA CYCL-E WT

Na základě zkušeností z automobilového průmyslu přichází věhlasný italský výrobce pneumatik Pirelli nově se specifickým zimním pláštěm vhodným pro městská a elektrická kola. Přináší inovativní řešení, které vyhoví zimním podmínkám ve městech a zaručí vysokou bezpečnost.

Jízda na kole získává v dnešní době stále více fanoušků. Jde o formu mobility, která je nejen individuální, ale zároveň i aktivnější a udržitelnější vůči životnímu prostředí. Pod názvem CYCL-e Winter (WT) se skrývají vůbec první zimní pláště pro tradiční i elektrická kola, které Pirelli vytvořilo tak, aby splnily požadavky jejich uživatelů.

Bezpečné a udržitelné pláště pro kola

Ačkoli jsou zimní pneumatiky obyčejně svázané s automobily, nyní jsou ve formě plášťů dostupné i pro jízdní kola. Pirelli CYCL-e Winter přichází s jedinečnou materiálovou směsí, kterou vyvinuli inženýři Pirelli tak, aby dokázala čelit nízkým teplotám a náročným jízdním podmínkám, s nimiž se v zimním období setkávají městská, ale i ta nejlepší elektrokola.

Běhoun pláště CYCL-e se skládá ze dvou vrstev materiálových směsí: vrchní směs je uzpůsobena kontaktu s asfaltem, směs základny zase zabraňuje propíchnutí. První vrstva zaručuje vysokou bezpečnost během jízdy, a to i na těch nejmodernějších a nejvýkonnějších elektrokolech a na různých površích jako jsou dláždění, přechody pro chodce, koleje atd. Spodní vrstva, jejíž tloušťka se pohybuje v rozmezí 3-3,5 cm v závislosti na velikosti, je vytvořena tak, aby zabránila proražení pneumatiky vnějšími tělesy.

Pirelli CYCL-e je navrženo pro jízdu v náročném městském prostředí asfaltů a na velmi studených či zasněžených površích. Dezén vytvořený v laboratořích Pirelli se vyznačuje rozšířenými lamelovými zářezy garantujícími maximální možnou míru přilnavosti, a to i na čerstvém sněhu. Profil zároveň poskytuje vysokou míru kontroly při jízdě na suché vozovce. Díky nižší době zahřívání zaručuje maximální trakci na všech typech povrchů, s jakými se lze v zimě ve městě setkat. Pláště Pirelli CYCL-e WT jsou dostupné ve velikostech 37-622, 42-622 a 50-622 s hmotností mezi 780 g a 1110 g.

Přátelské k životnímu prostředí

Pláště CYCL-e jsou zároveň přátelské k životnímu prostředí a skládají se z gumové drti získané z vysloužilých pneumatik pro automobily. Tento materiál je následně regenerován a opětovně použitý v polymerové matrici. Speciální pozornost je kladena i na využití přírodní gumy, která se řadí k obnovitelným materiálům.

Společnost Pirelli se již tradičně zabývá vývojem inovativních řešení pro udržitelnou mobilitu. Opírá se o solidní zkušenosti z pozice lídra v odvětví zimních pneumatik pro automobily a zároveň se koncentruje na vysoce profilované technologie a udržitelné směsi. Specifické profily CYCL-e WT nyní představuje s cílem přinést vysoce výkonný produkt i pro městská kola a elektrokola.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz