Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu

Testovaný Justy s motorem 1,0 litru s velmi dobrou akcelerací byl v základní výbavě Trend, která však obsahuje bohatou výbavu.

Subaru Justy při prvním pohledu jako by vás vyzývalo, usedni za volant, já tě svezu a poznáš, že budeme dobří přátelé. Jeho design současně zdůrazňuje svými liniemi od široké mřížky chladiče přes svisle tvarované přední světlomety až ke skosené zadní části spolu se rozšířenými lemy blatníků, že je vozem rychlým a bezpečným.

Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu
Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu
Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu

Po usednutí do vozu vás překvapí přes útulnost interiéru dostatek prostoru pro řidiče i spolucestujícího, pohodlná sedadla, rozhled z vozu, ergonomicky ztvárněná palubní deska, kde všechny sdělovače jsou umístěny tak, aby jejich čitelnost ve dne i v noci byla velmi dobrá a i ovládače byly v dosahu řidiče tak, aby řidič mohl pohodlně, bezpečně a bez únavy vést své Justy.

Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu

Zavazadlový prostor jednoduchým překlopením zadního sedadla se zvětší na 630 l objemu a široké zadní dveře vám umožní naložit pohodlně přepravovaná zavazadla, sportovní potřeby atd.

Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu
Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu
Pětisedadlové Subaru Justy v redakčním testu

Již po pár set metrech jízdy jsem si oblíbil výkonný motor Justy, který ochotně zrychluje: již na dvojku při vytočení do 6400 ot/min dociluje rychlost 90 km/h. Tříválcový benzinový motor DOHC objemu 1,0 litru s mikroprocesorovým řízením má 4 ventily na válec, 2 vačkové hřídele, variabilní časování sacích ventilů, vícebodové vstřikování a řízení bohatosti směsi. Uvedené konstrukční prvky zajistily tomuto motoru jeho temperament i nízkou spotřebu. Motor dosahuje výkon 51 kW (70 k) při 6000 ot/min a maximální točivý moment 94 Nm při 3600 ot/min. Motor má nízké emise: CO2 jen 118g/km.

Justy má pohon předních kol. Je to jediný model Subaru, který nemá pohon všech kol. Pětirychlostní manuální převodovka má vhodně odstupňované převodové stupně a velmi dobře se řadí. Maximální rychlost Justy je 160 km/hod.

Výrobce udává kombinovanou spotřebu 5 litrů na 100 km. Během testu přes docilování vyšších průměrných rychlostí a členitý terén jsem ji nepřekročil.

Bezpečnější jízdu umožňují protiblokovací systém (ABS) s elektronickým rozdělovačem brzdné síly (EBD) a účinné brzdy, vpředu kotoučové s vnitřním chlazením a řízení s elektrickým posilovačem. Bezpečnostní výbava je bohatá. Obsahuje mimo jiné dva čelní a dva boční airbagy, ve výbavě Active i okenní airbagy pro přední i zadní sedadla. Oba navíječe bezpečnostních pásů na zadních krajních sedadlech jsou vybaveny rychloupínači dětských autosedaček.

Z hlediska bezpečnosti je nutné vyzdvihnou pevnou strukturu kabiny, jejíž deformační zóny absorbují energii nárazu a tím chrání cestující. Za zmínku stojí vybavení Justa bezpečnostní konzolí pedálů, která omezuje riziko zranění dolních končetin zejména při čelní havárii.

Cena testovaného Subara Justy ve výbavě Trend je 299 800 Kč včetně DPH. Ve vyšší výbavě Active 329 800 Kč. (Metalický lak je za příplatek 8 800 Kč.)

Výbava Justy je bohatá. Obsahuje mimo již uvedené otáčkoměr, ukazatel spotřeby paliva, hodiny, venkovní teploměr, manuální klimatizaci, stereo rádio s CD, elektrické ovládání předních oken a vnějších zpětných zrcátek, zadní mlhové světlomety a centrální dálkové zamykání se signalizací a další položky dnes již běžné. Řada položek originálního příplatkového vybavení umožní dovybavit si Justy podle osobních požadavku majitele vozu.

Subara Justy je dlouhé 361, široké 167 a vysoké 155 cm. Světlá výška 15 cm. Rozvor 243 cm. Provozní hmotnost 965 kg, užitečná hmotnost 500 kg.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a unikátních vozů

LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Významná jubilea připomenou mimo jiné značky Bugatti, Citroën a Subaru...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Značka Emil Frey Select se stala oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu SK Slavia Praha

Značka Emil Frey Select se stala...

Nedávno zrozená značka Emil Frey Select a legendární fotbalový klub SK Slavia Praha uzavřely dohodu o spolupráci. Vkladem firmy Emil Frey je zapůjčení 23 vozů z programu Emil Frey Select, které...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...