Pětimístný kompaktní sedan KWID CONCEPT: nová vize automobilu jako odpověď Renaultu na potřeby nových trhů

Koncepční vozidlo KWID CONCEPT představené na autosalonu v Dillí dokazuje nejen účast společnosti Renault na nových trzích, jako je Indie, ale také kapacitu podniku vyrábět v segmentu kompaktních sedanů atraktivní produkty. Design vozidla je sympatický, zároveň robustní a spolu s výbavou „high-tech“ má splnit veškerá očekávání mladých spotřebitelů.

1renhvindii1900

Robustní a zároveň zábavné vozidlo

KWID CONCEPT byl vyvinut za technologické pomoci Renault Design India a ztělesňuje druhý okvětní lístek designové strategie Renault „životní cyklus“ pokřtěný „Explore“. Svůdné tvary a rozměry, jakož i velmi omezené převisy propůjčují vozidlu energizující dojem, zatímco předimenzovaná kola přesahují podběhy a připomínají tak bugy. Hravý design exteriéru kontrastuje s robustní image, kterou zaručují ochrany a podběhy hranatého tvaru, z nichž vyzařuje dojem síly. Vozidlo je vybaveno převodovkou s pohonem dvou kol, ale svou siluetou připomíná terénní vozidlo.

1renhvindii2900

Interiér KWID CONCEPTU

Sedadla jsou umístěna nad masivní bílou lavicí a působí dojmem lehkosti, zatímco jejich čalounění z dvoubarevného elastomeru zprostředkovává dojem světlosti. KWID CONCEPT je rovněž vybaven klimatizací v zadní části vozidla, jejíž ovládací prvky jsou umístěny na zadní části opěradla řidiče, a také ventilací v podobě soustředných otvorů. Přístrojová deska má tvar integrovaného tabletu a umožňuje přístup k různým funkcím systému „Flying Companion“.

Koncepční vozidlo „high-tech“

Kromě hravého a nápaditého stylu je koncepční vozidlo KWID CONCEPT vybaveno řadou technologických zařízení, mezi kterými se na prvním místě vyjímá „Flying Companion“. „Flying Companion“ je prvním zařízením tohoto typu ve světě automobilů a jeho cílem je nabídnout příjemné a zároveň bezpečné řízení. Zařízení „Flying Companion“ se nachází v zadní otočné části střechy KWID CONCEPT a může být provozováno v jednom ze dvou dostupných režimů: „automatický“ režim, jenž využívá sekvenci předprogramovaného řízení a lokalizaci pomocí GPS, nebo „manuální“ režim, který je možno řídit pomocí palubního tabletu vozidla. „Flying Companion“ nabízí různé funkce, např. dopravní informace, fotografování krajiny nebo detekování překážek na vozovce.

„Spotřebitelé na nových trzích jsou mnohem mladší. Jejich očekávání jsou odlišná a zákazníci zejména milují videohry. Mají tendenci se více zajímat o technologie a chtějí si užívat. Toto koncepční vozidlo odpovídá na jejich potřeby různým způsobem, zejména pak díky zařízení „Flying Companion“, které zajišťuje bezpečné a zároveň zábavné řízení. Je to poprvé v dlouhé historii automobilu, kdy je možné řídit s koly na zemi a pohledem upřeným na nebe. Je to úžasná funkce!“ Serge Mouangue, odpovědný za strategii značky a kooperační inovativní laboratoř.

KWID CONCEPT je také v souladu se štítkem „Z.E. ready“

– neboť může disponovat akumulátory pro 100% elektrický pohon. Koncept je navíc vybaven nabíjecí zásuvkou umístěnou za logem Renault. KWID CONCEPT je poháněn zážehovým downsizingovým motorem s turbodmychadlem (1,2 litru) poslední generace v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou EDC, čímž zaručuje jak radost z jízdy, tak i nízkou spotřebu. Mezi další technologické součásti patří elektrické nastavení předního lavicového sedadla pohybujícího se po středové kolejnici, elektrické otevírání dveří, osvětlení LED a ovládání řazení tlačítky u volantu, která nahrazují řadicí páku. Přístrojová deska KWID CONCEPT má podobu vertikální dotykové obrazovky TFT, která mimo jiné umožňuje přístup ke službám online.

Koncept vyvinutý mezinárodním týmem pro mezinárodní trhy

Kosmopolitní koncepční vozidlo KWID CONCEPT je prvním tohoto druhu v řadě Renault, jejímž cílem jsou nové trhy. Na vytvoření vozidla pro mezinárodní trhy a uspokojení jejich potřeb spolupracovali designeři Renault z celého světa. Interiér vozidla vyvinul François Grenier (Technocentre Design ve Francii) na základě originálních výkresů Mishu Batry (Renault Design India) a exteriér Anton Šamenkov (původem Rus, Technocentre Design ve Francii) na základě originálních výkresů Jeana Semerivy (Studio Design v Brazílii). Barvy a materiály vozidla vybral Neha Lad (indický stážista v Technocentre Design) a vyvinul Chie Yanagisawa (japonský designer v Technocentre Design). Za celý projekt byl odpovědný Axel Breun, ředitel průmyslového designu Technocentre Design.

Potvrzení závazku vůči Indii

KWID CONCEPT je první koncepční vozidlo Renault představené mimo Evropu, které zároveň jasně ukazuje na význam Indie v rámci mezinárodní strategie společnosti Renault, jakož i na kapacitu podniku vyrábět v segmentu kompaktních sedanů přitažlivé výrobky.

KWID CONCEPT je zároveň na míru ušit potřebám indických řidičů. Jedná se o pětimístný kompaktní sedan umožňující rodinné cestování, což je v Indii velmi časté využití. Stejně jako „Flying Companion“ i multimediální přístrojová deska odpovídá potřebě být neustále online, kterou se vyznačují mladí Indové, kteří jsou moderní a lační po technologiích. Lehký design interiéru je navíc adaptován na teplé podnebí. Dvoubarevné zpracování karoserie KWID CONCEPT se skládá z metalické šedé kostry a texturované šedé u funkčních částí se zlatavou žlutou pro zvýraznění střechy a sání vzduchu. Žlutá barva se zároveň vyskytuje na ráfcích, spodní části dveří a perforovaných prvcích. Tato kombinace odpovídá barvám identifikujícím skupinu Renault a zároveň evokuje spojení s Indií: šedá představuje půdu, zatímco žlutá a zlatá symbolizují květiny a koření.

KWID CONCEPT dále nabízí neobvyklé uspořádání sedadel:

tři sedadla pro cestující vpředu se sedadlem pro řidiče uprostřed v lehce předsunuté poloze pro zvětšení prostoru v oblasti ramen a dvě sedadla vzadu. Centrální poloha řízení odpovídá mezinárodním požadavkům a umožňuje upravit vozidlo pro levostranný i pravostranný provoz.

Renault India Private Ltd

– je obchodní dceřinou společností ve 100% vlastnictví společnosti Renault S.A. ve Francii a v současné době na indickém trhu nabízí pět modelů: prémiový sedan Fluence, luxusní SUV Koleos, kompaktní prémiové vozidlo Pulse, SUV Duster a prémiový sedan Scala. Renault India navíc vyváží Duster na trhy, které vyžadují řízení vpravo, čímž má Indie nakročeno stát se největším výrobním centrem takto vybavených vozidel. Vozidla Renault se vyrábějí v závodu v Oragadamu na okraji Chennai a jeho výrobní kapacita je 480 000 vozidel ročně. V současnosti má Renault India rozsáhlou síť koncesionářů se 125 prodejními místy po celé zemi, které vykazují referenční tržby a kvalitu servisu.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sdílení aut mezi uživateli se v ČR těší velké oblibě, v Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

Sdílení aut mezi uživateli se v ČR...

počet zápůjček v Brně meziročně stoupl o více než 100 % příjmy majitelů z pronájmu meziročně vzrostly o téměř 200 % o 130 % se navýšil i počet nových uživatelů nejžádanější jsou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AAA AUTO překonalo historický rekord, skupina loni prodala 83 000 aut

AAA AUTO překonalo historický rekord,...

V Česku si lidé z „Áček“ odvezli téměř 50 000 vozů, nejpopulárnější byly Octavie Po jedenácti letech padl v síti AAA AUTO prodejní rekord – v roce 2018 skupina AURES Holdings, kam...