Pětihvězdičkově bezpečná Honda Civic e:HEV

Poslední štempl přiklepnut. Nový Civic e:HEV získal v nejnovějších testech bezpečnosti Euro NCAP maximální pětihvězdičkové hodnocení. Je to další krok k závazku Hondy dosáhnout u jejích produktů do roku 2050 nulového počtu úmrtí při nehodách na silnicích.

Zdroj: Honda

Fungl nový Civic je vybaven nejnovějšími, zdokonalenými technologiemi Honda SENSING™, včetně sonarových senzorů a přední širokoúhlé kamery pro všestrannou bezpečnost. A aby byly splněny přísné bezpečnostní normy Euro NCAP pro ochranu dospělých cestujících při nárazu, má karoserie modelu Civic řadu konstrukčních výztuh s cílem zvýšit celkovou pasivní bezpečnost vozidla. To zahrnuje dodatečné výztuhy předních dveří a rámy podběhů zadních kol s lepšími vlastnostmi při bočním nárazu. Ty jsou spojeny výztuhou v celé šíři, která podpírá spojovací hranu mezi podlahou a pryskyřičnou přepážkou. To pomáhá řídit a omezovat deformaci v případě čelního nárazu.

Kromě pevnějšího podvozku poskytuju lepší ochranu standardně celkem 11 airbagů, včetně kolenních airbagů pro oba přední a zadní cestující.Poprvé je k dispozici přední středový airbag, který zabraňuje srážce mezi řidičem a spolujezdcem při bočním nárazu.

Zdroj: Honda

Bezpečnější i pro ostatní

Civic 11. generace je ohleduplný i ke zranitelným účastníkům silničního provozu a chodcům – je vybaven bezpečnostními lištami předního nárazníku. Ty jsou navrženy tak, aby absorbovaly energii nárazu. V případě kolize tak snižují riziko zlomenin nohou a poškození kolenních vazů chodce. Tuto ochranu posiluje vyskakovací kapota, která je pod vnějším povrchem lemovaná reliéfní membránovou strukturou. Tato skrytá součást se vyznačuje vysokou schopností absorbovat energii, pokud by hlava chodce narazila na vnější povrch. To podstatně snižuje riziko vážného zranění.

Honda SENSING

Prvky pasivní bezpečnosti doplňuje vylepšená sada technologií aktivní bezpečnosti. Součástí sady jsou nové sonarové senzory, které k detekci nekovových předmětů, jako jsou sklo a stěny, využívají zvukové vlny. Tento systém je mnohem spolehlivější a mnohem přesnější než dříve používaný radar s milimetrovými vlnami.

Nový model Civic je také vybaven kamerou zabírající širší úhel 100 stupňů, která zlepšuje schopnost vozu rozpoznat čáry na vozovce, krajnice, motocykly a cyklisty. Nový čip pro vysokorychlostní zpracování dat navíc zlepšuje detekci, výkon a ovládání systému. V důsledku toho dokáže identifikovat objekty, včetně chodců ve světlém i tmavém prostředí, dříve a přesněji než u předchozích modelů.

Součástí rozsáhlé sady technologií je i vylepšený systém varování před čelní srážkou, který je navržen tak, aby detekoval přítomnost vozidel vpředu a vydával zvukové, vizuální a hmatové výstrahy. Řidiče tak upozorní, že se přibližuje příliš vysokou rychlostí. Pokud řidič nereaguje, spustí se systém pro zmírnění následků nehody, který automaticky mírně aktivuje brzdy s cílem pomoci snížit pravděpodobnost nebo závažnost čelního nárazu. Pokud systém zaznamená hrozící kolizi, začne silně brzdit.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz