Opel Signum2 : pohled do budoucnosti

Na frankfurtském autosalonu se veřejnosti poprvé představil nový koncept automobilky Opel nazvaný Signum.

Pojmenování nové studie samozřejmě okamžitě naznačuje vazbu na prototyp Signum, který vzbudil senzaci na ženevském autosalonu před čtyřmi roky.


Opel Signum2 : pohled do budoucnosti

Hlavním cílem tvůrců konceptu Signum2 bylo představit vůz blízké budoucnosti, ve kterém by se optimálně propojoval atraktivní vzhled, komfort a pohodlí s funkčností a přizpůsobivostí. Nový prototyp Opel s poháněnými předními koly kombinuje elegantní linie sportovních kupé a flexibilitu vozů kombi s mnoha nečekanými designerskými detaily a neotřelými nápady v interiéru. „Signum2 naznačuje trendy, které chtějí stylisté Opelu rozpracovávat u našich budoucích sériových modelů,“ tvrdí Carl-Peter Forster, šéf automobilky Opel.

Sofistikované informační systémy s ergonomicky uspořádanými ovladači ukazují, jakou váhu přikládají vývojoví specialisté palubní komunikaci. Netradiční provedení sedadel a přemístitelné odkládací schránky jsou jen dvěma z mnoha příkladů přizpůsobivosti nového prototypu. Stačí stisknout tlačítko a zadní sedadla se překlopí a skloží tak, že v zádi vznikne rozlehlý prostor pro zavazadla s rovnou podlahou.


Opel Signum2 : pohled do budoucnosti

Při pohledu z vnějšku působí Signum2 jako dynamický dvousedadlový automobil. Zavazadla lze ukrýt pod sedadla, kde nemohou ani při kritickém brzdění ohrozit pasažéry. Panoramatická prosklená střecha navazuje na rozměrné čelní okno a vytváří uvnitř pocit volného prostoru. Ve výbavě prototypu nechybí ani kávovar začleněný do sestavy odkládacích schránek na středovém tunelu.

Se svým extrémně dlouhým rozvorem (2830 mm) a jen minimálními převisy karoserie působí prototyp Signum2 dynamicky. Pocit síly, vysokých výkonů a vitality umocňují i „svalnaté“ podběhy kol, ukrývající devatenáctipalcová kola obutá do pneumatik rozměru 245/35 R19. Jedním z rysů, typických pro design automobilky Opel, je výrazný C-sloupek karoserie. Stylisté si dali záležet na tvarování B-sloupku, který je uchycený pouze do prahu vozu a nezasahuje již nad úroveň boční linie. Koncept Signum2 tak na pohled působí téměř jako kupé. Přídi vozu dominuje typická lichoběžníková maska chladiče a třírozměrné vertikální hlavní světlomety.


Opel Signum2 : pohled do budoucnosti

Využitím přírodních materiálů a promyšlené kombinaci příjemných barev se podařilo v interiéru vozu vytvořit atmosféru komfortu a prestiže. Zatažení za kliku dveří se přední sedadla automaticky natáčejí do otevřených dveří a volant se zároveň zapustí do palubní desky. Řidič a jeho přední spolujezdec tak mohou pohodlně nastupovat. Jakmile se řidič usadí ve svém sedadle, tak se volant, který svým tvarováním připomíná hlavní ovladač velkého dopravního letadla, opět vysune směrem vzhůru , aby byl v dosahu řidiče. Zároveň se odkryje překryt přístrojového štítu s barevným displejem a objeví se i centrální displej uprostřed palubní desky. Displej před řidičem ukazuje nejen všechny důležité provozní údaje, ale využívá i navigační systém. Detailnější informace navigačního charakteru včetně výřezů map se kromě toho zobrazují také na monitoru ve středu palubní desky.

Opel Signum2 : pohled do budoucnosti

Spolujezdec vpředu může za jízdy ovládat palubní počítač, jehož prostřednictvím se lze kdykoli napojit na internetovou síť. Klávesnice počítače není s počítačem spojena kabelem, ale má moderní bezdrátové infračervené propojení. Pokud spolujezdec počítač nepoužívá, jeho barevný monitor se sklopí a zcela zapustí do palubní desky. Jediným dotykem prstu se monitor opět vysune do své pracovní polohy.

Cestující na zadních sedadlech mají k dispozici dvojici DVD přehrávačů, osobní sluchátka a mohou poslouchat hudbu z CD disků nebo sledovat filmy.


Koncept Signum2 pohání prototypový zážehový osmiválec se systémem přímého vstřikování benzinu do válců. Tento motor vychází z hliníkového agregátu americké společnosti GM Powertrain, pojmenovaného „Global XV8“. Ze zdvihového objemu 4,3 l dává osmiválec výkon asi 220 kW(300 k), maximální točivý moment motoru činí přibližně 400 Nm.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz