Nový Saab 9-3 Cabrio byl představen ve světové premieře 4. března na autosalonu v Ženevě

Do nové atraktivní modelové řady 9-3 přináší dimenzi elegantního dynamického kabrioletu s celoročním využitím.

Moderní kvality nového Saabu 9-3 Cabrio dále rozvíjejí koncepci Saabu, podle níž otevřený vůz má být „víc než jen kabriolet“. Kromě svých funkčních kvalit nabízí nový Saab 9-3 Cabrio také výrazně lepší zážitek z jízdy, díky využití široce uznávané dynamiky podvozku modelu Sport Sedan. Tato kombinace sportovního charakteru a funkčnosti je základním symbolem kvalit značky Saab.

Nový Saab 9-3 Cabrio byl představen ve světové premieře 4. března na autosalonu v Ženevě
Nový Saab 9-3 Cabrio byl představen ve světové premieře 4. března na autosalonu v Ženevě
Nový Saab 9-3 Cabrio byl představen ve světové premieře 4. března na autosalonu v Ženevě
Nový Saab 9-3 Cabrio byl představen ve světové premieře 4. března na autosalonu v Ženevě


Peter Augustsson, president a generální ředitel společnosti Saab Automobile, při představování nového automobilu na Ženevském autosalónu řekl: „Osloví zákazníky, kteří odmítají přijímat kompromisy ve svém profesionálním i rodinném životě, stejně jako v oblasti svých náročných aktivit pro volný čas. Tito lidé chtějí svobodu a vzrušení, ale i praktická řešení. Jinými slovy, jejich volba vozu musí uspokojovat jak emocionální, tak racionální hlediska. Atraktivita našeho kabrioletu v mnoha ohledech odráží podstatu charakteru značky Saab. Jsou zde v koncentrované podobě vyjádřeny základní stavební pilíře naší značky – design, výkon, ovladatelnost, bezpečnost a všestrannost. Je to sportovní, ale i překvapivě praktický automobil.“


Nový Saab 9-3 Cabrio znamená nepochybně největší pokrok, jakého dosáhl Saab během dvaceti let vývoje čtyřmístných kabrioletů pro celoroční použití, a to mu dává možnost upevnit vedoucí pozici Saabu v segmentu luxusních kabrioletů. Inženýři Saabu vyvíjeli konstrukci modelů 9-3 Sport Sedan a Cabrio paralelně, takže mohli od samého počátku brát v úvahu náročné požadavky na vývoj otevřeného automobilu. Výsledkem je špičkový kabriolet, který je díky vysoké úrovni konstrukční integrity, kvality provedení a jízdní vytříbenosti skutečným vrcholem ve své třídě. Kabriolety značky Saab jsou automobily pro skutečně celoroční provoz.


Nový Saab 9-3 Cabrio bude vyráběn v novém výrobním závodě Magna Steyr Fahrzeugtechnik, který byl pro tento účel vybudován v blízkosti rakouského Grazu, a do prodeje by měl přijít v srpnu tohoto roku.


Typičtí majitelé Saabu Cabrio vedou aktivní život s širokou paletou zájmů. Věnují se aktivitám pro udržování dobré fyzické kondice, jako jsou pěší a horská turistika, lyžování a jízda na kole a k jejich zálibám patří také cestování, návštěvy divadel a jiné kulturní zájmy. Jsou to převážně individualisté, kteří jsou zvyklí sami rozhodovat o svém pracovním i osobním životě, a nemají potřebu být spojováni s jakýmikoli okázalostmi nebo běžně užívanými symboly společenského postavení.


Čtyřválcový motor nového Saab 9-3 Cabrio obsahu 2,0 litru se šestnácti ventily má přeplňování turbodmychadlem s mezichladičem plnícího vzduchu. Maximální výkon motoru 2,0 t je 129 KW (175 k) a nejvyšší. točivý moment 265 Nm při 2,500 – 4,000 ot./min. Maximální výkon motoru 2,0 T je 147 KW (210 k) a nejvyšší. točivý moment 300 Nm při 2,500 – 4,000 ot./min.


Bude dodáván s 5ti nebo 6ti-stupňová manuální převodovkou anebo s 5-stupňovou automatickou převodovkou. Manuální volba je systému Saab Sentronic. Volba rychlostí tlačítky na volantu. Řízení s hydraulickým posilovačem


Je vybaven brzdovým systémem s ABS, mechanickým asistentem brzd (MBA) elektronickým rozdělovačem brzdné síly (EBD). Kola podle stupně výbavy plechová nebo z lehké slitiny 15“, 16“ anebo 17“ a pneumatiky od 195/65 R15 až po 215/50 R17.


Pohotovostní hmotnost 1580-1680 kg, užitečné zatížení 390 kg. Rozložení hmotnosti na nápravy: 55% na přední a 45% na zadní. Zavazadlový prostor má objem 352 l, při stažené střeše: 235 l.


Zrychlení s motorem 2,0 t z 0 na 100 km/h s mechanickou pěti rychlostní převodovkou za 9 sekund, s automatickou za 10,5 sekund. Maximální rychlost 220 km/h, s automatickou 215 km/h. Spotřeba 8,8 l/100 km, s automatickou převodovkou 9,7 l/100 km.


Zrychlení s motorem 2,0 T z 0 na 100 km/h s mechanickou šesti rychlostní převodovkou za 8 sekund, s automatickou za 9,5 sekund. Maximální rychlost 230 km/h, s automatickou 225 km/h. Spotřeba 9 l/100 km, s automatickou převodovkou 9,8 l/100 km.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz