Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004

Včera Společnost Peugeot Česká republika s.r.o. představila tento nový model motoristickým novinářům a umožnila nám ho vyzkoušet v testovacích jízdách.

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004

Testovací jízdy, které jsem absolvoval s benzinovými motory 1,6 a šestiválcovým 3,0 i s dieselovým motorem 2,2 mě plně přesvědčily, že tento nový model Peugeotu bude zdatným konkurentem vozům střední třídy na našem trhu: Škodě Superb, VW Passatu, Fordu Mondeo, Renaultu Laguna a Mazdě 6. Při testovacích jízdách s Peugeoty 407 mě zejména zaujaly vedle důstojné elegance designu a prostorného interiéru jízdní vlastnosti modelů shodné jak pro benzinové tak pro naftové motory: akcelerace vozu, držení stopy při rychlém projíždění ostrých zatáček, komfortní pérování, odhlučnění motoru i podvozku, účinné brzdy a bezpečnostní vybavení vozu. Po zapůjčení testovacích vozů vám podám podrobné informace o celkových jízdních a provozních vlastnostech tohoto nového modelu Peugeotu 407.

Při příchodu na tiskovou konferenci nás uvítal nejen nový Peugeot 407, ale i lev, který nám připomněl, že vlastnosti Peugeotů plně odpovídají i vlastnostem krále zvířat – ostatně proto ho má Peugeot ve znaku:

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004


Nový Peugeot 407 bude na český trh uveden od druhé verze výbavy. V základní verzi výbavy bude v prodeji v září letošního roku. Při zahájení prodeje modelu budou k dispozici všechny motorické jednotky: benzinové 1.8 16V, 2.0 16V (včetně BVA), 2.2 16V (včetně BVA), 3.0 V6 (výhradně s šestistupňovou BVA) a dieselové 1.6 HDI a 2.0 HDI (136 k, včetně BVA).

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004


Model je zástupcem, mezi jeho hlavní konkurenty patří vozy Nástupce modelu 406 přichází se stejným záměrem, jaký se značce podařilo prosadit již u modelů 206 a 307, které se v historii značky zapsaly jako jednoznačné obchodní úspěchy a staly se v daných segmentech automobilového trhu uznávanými referencemi.


Peugeot 407 nabízí neotřelý design, požitek z jízdy od prvního usednutí za volant a vysokou úroveň bezpečnosti ve všech jejích rozměrech. Model je vystavěn na platformě určené pro modely střední a vyšší třídy skupiny PSA Peugeot Citroën. Přední část struktury vozu byla pečlivě propracována za účelem zvýšení pasivní bezpečnosti. Umožňuje lépe rozdělit energii nárazu a nabídnout nezbytnou tuhost pro ochranu cestujících při čelním nárazu a zároveň dostatek potřebné pružnosti pro zajištění ochrany chodců a kompatibility při srážce s lehčími vozidly. Vůz nabízí v základní výbavě elektronický stabilizační systém ESP nové generace s ABS, ASR, elektronickým rozdělovačem brzdných sil a podporou brždění v kritických situacích. V sériové výbavě je rovněž zahrnuto 7 airbagů včetně kolenního, na přání je možno vybavit vůz až 9 airbagy (na přání zůstávají boční airbagy vzadu).


Podvozek vozu nabízí výborné jízdní vlastnosti. Přední náprava hojně využívá lehké materiály a dvojitá trojúhelníková ramena s oddělenou těhlicí. Zadní víceramenná náprava je opatřena skloněnými celky pružin a tlumiči. V závislosti na rozměru pneumatik a úrovni výbavy byly pro model vyvinuty tři různé systémy posilování řízení.


V nabídce motorů figuruje zcela nový dieselový agregát 1.6 HDI s filtrem pevných částic (FAP) s výkonem 110 k, 2.0 HDI rovněž s FAP má výkon zvýšený na 136 k oproti původnímu výkonu 110 k. Rovněž modernizované v nabídce benzinových motorů jsou agregáty 2.2 16V (nově s šestistupňovou manuální převodovkou) a 3.0 V6 spojený výhradně s šestistupňovou automatickou převodovkou.


Komfortní výbava vozu je zajištěna výborným odhlučněním interiéru a prvky výbavy na přání jako jsou např. dvouzónová automatická klimatizace, audio soustava RD4 s s přehrávačem CD, bi-tunnerem, bi-anténou a 6 reproduktory nebo komfortní pack s prvky výbavy jakými jsou např. elektrické výškové i osové nastavení volantu, sedadel a zpětných zrcátek s pamětí u řidiče.


Interiér vozu je dle verze Confort/Dynamic/Executive laděn do klasické jednoduchosti, či dynamicky s využitím materiálu látka a kůže a hliníkovými doplňky nebo komfortně s velurovým čalouněním a imitací dřeva. Verze Dynamic a Executive nabízí po vzoru většiny modelů Peugeot i vyšší verzi výbavy, tzv. Pack Dynamic/Pack Executive. Nabídka barev karoserie je široká s celkovým počtem 12 odstínů, z nichž pouze jeden je nemetalický.


Základní ceny nového Peugeotu 407 jsou podle zvoleného motoru, převodovky a stupně výbavy od 639 do 979 tisíc Kč. I v nejnižší výbavě je v ceně obsažena bohatá bezpečnostní i jízdní výbava.


Výrobní kapacity vytvořené pro model 407 musí zajistit roční produkci 300 000 vozů. Tento objem není konečný, v závislosti na obchodním úspěchu a síle poptávky po novém modelu 407 se počítá s jeho pružným přizpůsobením.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stellantis a Hype nasazují v Paříži první flotilu 50 bezbariérových taxíků na vodíkový pohon

Stellantis a Hype nasazují v Paříži...

Skupina Stellantis – první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla na vodíkový pohon – a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě:  DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Druhá dobrá volba ve světě dvojitého šípu

Druhá dobrá volba ve světě dvojitého...

Ještě před několika měsíci to byl největší a nejdražší Citroën v nabídce, a bylo to poprvé v historii, co takový Citroën nebyl velký sedan. Dnes už to neplatí… Dnes už je vlajkovou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...