Novinky Subaru na 78. mezinárodním březnovém autosalonu v Ženevě

První DIESEL konstrukce BOXER v historii automobilky SUBARU. Uvedení naplánováno v modelech Legacy/Outback.

Společnost Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů značky Subaru, dnes oznámila hlavní lákadla své expozice na 78. mezinárodním autosalonu konaném letos v březnu v Ženevě (pro novináře 4. až 5. března; pro veřejnost otevřeno od 6. do 16. března).

Nový Subaru Legacy, nový diselový motor Subaru Boxer a nová generace Subaru Forester:

Novinky Subaru na 78. mezinárodním březnovém autosalonu v Ženevě
Novinky Subaru na 78. mezinárodním březnovém autosalonu v Ženevě
Novinky Subaru na 78. mezinárodním březnovém autosalonu v Ženevě

FHI představí své vozy Subaru Legacy a Outback vybavené dieselovým motorem jedinečné konstrukce Subaru Boxer. Tyto automobily mají být uvedeny na evropské trhy v dřívějším termínu než ve zbytku světa. Kromě toho zde návštěvníci poprvé uvidí novou generaci modelu Subaru Forester, který se v Evropě objeví zcela poprvé, a dále dva elektromobily, studii Subaru G4e a výstavní model Subaru R1e, coby příspěvek značky k ochraně životního prostředí.

FHI bude pořádat tiskovou konferenci dne 4. března 2008 ve 14:30 hodin na stánku Subaru. Se zástupci médií promluví Ikuo Mori, prezident a výkonný ředitel FHI.

Legacy sedan 2.0DNový Forester

1. Subaru Legacy/Outback 2.0D

Společnost FHI se rozhodla nasadit celosvětově první plochý dieselový motor s protilehlými válci označovaný jako „Subaru Boxer Diesel“ v osobních vozech Subaru Legacy a Outback. V uvedených modelech se dieselový motor konstrukce boxer vhodně doplňuje s jedinečným systémem pohonu všech kol Subaru Symmetrical AWD, a dosahuje tak jízdních výkonů, s jakými se setkáváme výhradně u vozů Subaru. Znamená to především jisté chování vozu a jeho výtečné zrychlení díky dostatečnému točivému momentu v nízkých až středních otáčkách motoru.

Oba modely jsou dále vybaveny novým elektrickým posilovačem řízení, který se podílí na příznivější spotřebě paliva i hladší odezvě volantu na pokyny řidiče. Vozy nejenže splňují emisní standardy Euro 4, ale mezi osobními automobily s pohonem AWD se řadí na samotnou špičku ve spotřebě paliva, a dokonale tak spojují jízdní výkony se šetrným přístupem k životnímu prostředí.

Subaru Boxer Diesel: Vlastnosti

Nový diesel konstrukce Boxer od Subaru těží z vysoké tuhosti plochého motoru s protilehlými válci. Blok motoru je vyroben z hliníkové slitiny. Šířka motoru je shodná s plochým benzínovým agregátem Subaru Boxer o stejném zdvihovém objemu, ale v podélném směru je motor o 61,3 mm kratší, a tak se díky své nízké hmotnosti a kompaktnímu provedení řadí na vrchol třídy.

Jedinečná konstrukce motoru umožňuje, aby levé a pravé písty navzájem potlačovaly své setrvačné síly. Výhody tohoto řešení spočívají ve vyvážení rotačních sil, nízké úrovni vibrací a nečekaně nízké hladině hluku. Díky výtečné odezvě na pedál plynu a snížené hladině tření i setrvačných sil podílejících se na hladkém zrychlení vozu se dieselový boxer od Subaru právem řadí mezi ryze sportovní diesely.

Subaru Boxer Diesel: Hlavní parametry

 • Typ motoru: přeplňovaný dieselový čtyřválec DOHC 16V s protilehlými válci
 • Zdvihový objem válců: 1998 ccm
 • Nejvyšší výkon: 110 kW (150 k) při 3600 ot./min.
 • Nejvyšší točivý moment: 350 N.m (35,7 kgfm) při 1800 ot./min.
 • Emise CO2: 148 g/km (Legacy sedan)
 • Systém vstřikování paliva: common rail
 • Typ přeplňování: turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek

2. Subaru Forester

V Evropě se poprvé představí nový Subaru Forester, uváděný již ve své třetí generaci. Vůz byl od začátku vyvíjen s přídomkem „Nejlepší vybavení pro aktivní životní styl“. Jedná se o vůz kategorie crossover SUV představující pravé Subaru, které uživatelům nabídne jednoduché používání, pohodlí, bezpečnou jízdu i příjemné řízení.

Na evropské trhy se bude dodávat model s motorem 2,0 l, vozy s přeplňovaným motorem 2,5 l budou prodávat pouze vybraní distributoři.

3. Studie vozu Subaru G4e

Studie Subaru G4e je vizí budoucnosti ztělesněné ve formě elektromobilu šetrného k životnímu prostředí. Na rozdíl od tradičního chápání elektromobilů, které platí za těžké a stísněné, se Subaru G4e představuje jako prostorný pětimístný vůz. Toho konstruktéři dosáhli uložením baterií do prostoru pod podlahou. Směřování do budoucnosti je zase vyjádřeno moderním designem zevnějšku postaveném na trojúhelníkových tvarech.

Díky nízké hmotnosti vozu a využití vysoce výkonných lithium-iontových akumulátorů nejnovější generace se studie Subaru G4e může pochlubit dojezdovou vzdáleností 200 km na jedno nabití.

4. Subaru R1e (výstavní model)

Společnost FHI se chystá ke komerčnímu využití elektromobilu Subaru R1e postaveného na modelu Subaru R1. Nový elektromobil by měl sloužit především k cestování v městském provozu. Výsledkem společného vývoje s partnerskou společností Tokyo Electric Power Company (TEPCO) bylo k dnešnímu dni vyrobeno celkem 40 kusů, které se používají k obchodním účelům.

FHI má v plánu v roce 2009 zkušebně uvést na japonský trh 100 elektromobilů. Představovaný elektromobil lze během osmi hodin plně dobít z běžné domovní zásuvky. Při použití rychlonabíječky je možné akumulátory dobít na 80 % kapacity během pouhých patnácti minut.

V České republice plánuje Subaru ČR zahájit prodeje dieselových specifikací ve 2. polovině dubna 2008. U nového Forestera budou v Čechách k dispozici obě motorické verze, na trh by měli přijít taktéž ke konci dubna.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a unikátních vozů

LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Významná jubilea připomenou mimo jiné značky Bugatti, Citroën a Subaru...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Značka Emil Frey Select se stala oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu SK Slavia Praha

Značka Emil Frey Select se stala...

Nedávno zrozená značka Emil Frey Select a legendární fotbalový klub SK Slavia Praha uzavřely dohodu o spolupráci. Vkladem firmy Emil Frey je zapůjčení 23 vozů z programu Emil Frey Select, které...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...