Nové SUV SEAT Ateca – styl, dynamika a praktičnost pro městská dobrodružství

SEAT představuje své první SUV: všestranný sportovní vůz mezi SUV:

1seatatecsuvcelek900

1seatatecsuvpall900

Nová Ateca je jedinečnou kombinací osobitého designu, radosti z dynamické jízdy, městské všestrannosti a přesvědčivé praktičnosti

Prvotřídní konektivita, inovativní asistenční systémy a velmi úsporné motory patří mezi technické skvosty a Ateca se díky nim řadí mezi nejinovativnější SUV ve svém segmentu. Vynikající kvalita, precizní výroba a velmi atraktivní poměr cena/výkon prozrazují, že Ateca je pravý SEAT. Středem pozornosti je však radost z agilní, „lehkonohé“ a precizní jízdy – Ateca tak umocní zážitky z každého dne a každého kilometru.

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, S.A. říká:

„SEAT Ateca je dokonalým vozem pro městský životní styl. Má ohromující design a dynamické vlastnosti. Může se také pochlubit přesvědčivou kvalitou a praktičností. Ateca však vyzařuje především nezaměnitelný charakter. Naše první SUV značí začátek nové éry pro značku SEAT. Ateca rozvíjí jasným směrem DNA modelu Leon a naváže na úspěchy modelové řady Leon. SEAT je značkou v pohybu.“

Již při zahájení předprodeje na jaře bude SEAT Ateca nabízen v široké škále variant

Paleta výkonných motorů přeplňovaných turbodmychadlem, zážehových TSI a vznětových TDI, pokrývá rozsah výkonu od 85 kW/115 k do 140 kW/190 k, a to v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol a mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Rozsáhlá nabídka vyspělé techniky zahrnuje mimo jiné světlomety LED, široké portfolio asistenčních systémů, jako je inovativní asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, soubor informačních a zábavních systémů nejnovější generace s 8“ dotykovým displejem a konektivitou Full Link. Tři výbavové linie nabízejí barvy a materiály nejvyšší kvality pro jakýkoli vkus. Vrcholnou verzí bude Ateca XCELLENCE.

Ateca je ryzí emocionální vozidlo s jasnou DNA designérského stylu značky SEAT a výjimečnou kvalitou interiéru. První SUV značky SEAT obsahuje ohromující soubor technologií a inovací, které poskytují ještě více bezpečnosti a užitných vlastností, ale především nejdynamičtější jízdní vlastnosti a výjimečné zážitky z jízdy. S ‚lehkonohými‘, precizními jízdními vlastnostmi model Ateca dosahuje úžasné schopnosti při jízdě na silnici i v terénu.“

V souladu s tradicemi značky SEAT je název Ateca inspirován španělským zeměpisem. Vesnice Ateca leží na západě Zaragozy v srdci Pyrenejského poloostrova.

Design – 100% SEAT a zároveň 100% SUV

Design modelu Ateca je naprosto nezaměnitelný. Typický designérský styl značky SEAT se i v případě SUV vyznačuje úžasnou kombinací dynamiky a funkčnosti. Mnoho prvků, jako je lichoběžníková maska chladiče, boční prolisy s minimálním průměrem zakřivení a maximální ostrostí a charakteristický světelný design s trojúhelníkovými motivy, patří mezi typické prvky vozů značky SEAT, jako je například Leon. Každý detail byl přitom pro Atecu pečlivým vývojem posunut na novou úroveň.

Příď modelu Ateca je proto 100% SEAT a zároveň 100% SUV. Rozměrná, vysoká maska chladiče vyzařuje sebevědomí, zatímco ostře definované světlomety a výrazné otvory pro přívod vzduchu nenechají nikoho na pochybách o dynamických schopnostech modelu Ateca. SUV si zároveň zachovává svalnatý postoj, z něhož vyzařuje solidnost a spolehlivost.

Světlomety LED s charakteristickým světelným designem

Mezi typické prvky vozů značky SEAT patří přední světlomety LED, dodávané na přání, s mimořádně příjemnou barvou světla a excelentním osvětlením vozovky. V kombinaci s trojúhelníkovými světly pro denní svícení zanechávají naprosto nezaměnitelný celkový dojem. V modelu Ateca jsou neoddělitelnou součástí charakteristického světelného designu také ukazatele směru.

Nejmodernější technika a emocionální zážitky jdou v modelu SEAT Ateca ruku v ruce. Jedním příkladem je „uvítací osvětlení“. Jakmile řidič odemkne dveře, osvětlí diody LED ve vnějších zpětných zrcátkách oblast u dveří a promítají na povrch vozovky název a siluetu modelu Ateca.

Boční profil jasně vyjadřuje dynamiku a výkon nového vozu značky SEAT. Precizní linie s ostře vedenými křivkami tvoří atraktivní celek s citlivě ladnými tvary. Skvělým příkladem je spodní část dveří, která demonstruje nejen jemný cit designérů pro tvar, ale i know-how nástrojářů a výrobních specialistů značky SEAT.

Interiér vyjadřuje kultivovaný sportovní charakter

Interiér dokonale ladí s vnějším designem. Také interiér kombinuje kultivovaně elegantní a zároveň dynamický charakter s jedinečným dojmem solidnosti a bezpečnosti, který je řidiči vozů SUV tak oceňován. Klíčovými faktory jsou zvýšená poloha sedadel, snadno viditelná přední část vozidla a odolné ochranné lišty na dveřích.

Přístrojová deska se drží horizontálního členění se zřetelným zaměřením na řidiče. Ovládací prvky jsou ve snadném dosahu, zatímco ukazatele, jako je například displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 8 palců, se vyznačují vynikající čitelností, aby neodvracely pozornost řidiče od řízení. Vysoká středová konzola je dalším příkladem, jak dobře Ateca kombinuje pocit bezpečí a solidnosti vozů SUV se sportovním dojmem, který vyvolává zkrácená řadicí páka.

Excelentní využití mimořádně velkého vnitřního prostoru

Ateca s vnější délkou 4,36 metru nabízí nejlepší využití prostoru ve svém segmentu. Zavazadlový prostor nabízí ve standardním uspořádání objem 510 litrů, resp. 485 litrů ve verzích s pohonem všech kol. Skelet karoserie vytváří předpoklady pro všestrannou využitelnost vozidla a zároveň se vyznačuje inteligentní lehkou konstrukcí. Ateca s neuvěřitelnou úrovní tuhosti patří také mezi nejlehčí vozy ve své třídě. Díky tomu nabízí agilní jízdní vlastnosti, a to nejen v městském provozu.

Technika – Ateca přináší nevšední inovace

Jakmile řidič nastoupí do vozu, začne kolem osvětleného tlačítka Start pulzovat prstenec světla jako tlukoucí srdce – na znamení, že je Ateca kompletně připravena na další jízdní dobrodružství. Volič jízdních režimů SEAT Drive Profile přizpůsobuje model Ateca aktuální jízdní situaci, stavu vozovky a osobním preferencím.

Nabídka inovativních asistenčních systémů je rozsáhlá. Příkladem je asistent pro jízdu v dopravní koloně: Tato asistenční funkce usnadňuje jízdu v popojíždějící koloně vozidel. Při takto pomalé jízdě zajišťuje systém modelu Ateca v rámci svých omezení automatické řízení, akceleraci i brzdění. Ve vyšších rychlostech do cca 60 km/h podporuje systém řidiče upravováním rychlosti jízdy a udržováním vozu ve svém jízdním pruhu. Novou bezpečnostní funkcí je asistent pro stav nouze: Pokud neprojevuje řidič po určitou dobu žádné známky aktivity, aktivuje vozidlo nejprve vizuální a následně zvukové upozornění, po němž následuje krátké přibrzdění. Nedojde-li k žádné reakci, Ateca bezpečně zastaví ve svém jízdním pruhu. Mezi další technické vymoženosti patří adaptivní tempomat ACC s funkcí Front Assist, rozpoznávání dopravních značek, sledování mrtvého úhlu, upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání nebo prostorový kamerový systém.

Nejvyšší úroveň konektivity

Konektivita, nepřetržité spojení s digitálním světem, je hlavní součástí moderního městského životního stylu mnoha lidí. SEAT Ateca nabízí nejvyšší úroveň konektivity v podobě nejnovější generace informačních a zábavních systémů Easy Connect, systému SEAT Full Link a exkluzivní aplikace SEAT ConnectApp. Na vrcholu nabídky stojí Media System plus s 8“ displejem, Connectivity Box ve středové konzole modelu SEAT Ateca poprvé umožňuje bezdrátové nabíjení chytrého telefonu. SEAT Full Link je světem konektivity pro uživatele prakticky všech chytrých telefonů. Kromě systémů MirrorLink, Full Link zahrnuje rovněž funkce Apple CarPlay a Android Auto.

Dynamika – jedinečná radost z jízdy

Výjimečné potěšení z jízdy patří mezi základní hodnoty značky SEAT. Zejména Leon je jedinečnou kombinací preciznosti a agility, komfortu a bezpečnosti, což potvrzují nadšené reakce zákazníků i výsledky bezpočtu srovnávacích testů realizovaných novináři po celé Evropě. Ateca je v tomto ohledu neméně pozoruhodná. Díky svému kompaktnímu charakteru, výkonným motorům a dokonale nastavenému podvozku nabízí výkony a ovladatelnost, které stanovují nová měřítka v tomto segmentu vozů SUV. A dokonale splňuje požadavky na městský a všestranný životní styl.

Na dynamických jízdních výkonech modelu Ateca

– mají svůj podíl nejmodernější poháněcí jednotky, které bez výjimky disponují přeplňováním turbodmychadlem. Hodnoty nejvyššího výkonu sahají od 85 kW/115 k do 140 kW/190 k a rovněž hodnoty maximálního točivého momentu jsou vynikající. Nabídka vznětových motorů začíná jednotkou 1.6 TDI s výkonem 115 k. Jednotka 2.0 TDI je nabízena ve dvou výkonových verzích 150 k a 190 k. Hodnoty spotřeby paliva sahají od 4,3 do 5,0 l/100 km, čemuž odpovídají hodnoty emisí CO2 od 112 do 131 g/km. Vstupním zážehovým motorem je jednotka 1.0 TSI s výkonem 115 k. Motor 1.4 TSI pracuje s deaktivací válců při částečném zatížení a poskytuje nejvyšší výkon 150 k. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u těchto motorů se pohybují od 5,3 do 6,2 l/100 km, resp. od 123 do 141 g/km.

Více na:

www.seat.cz

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Francouzské otevření nové sezony

Francouzské otevření nové sezony

Tým Rabbit Czech Racing otevřel letošní sezónu prvním podnikem mezinárodního seriálu FIA International Hill Climb Cup ve francouzském St Jean du Gard. Jezdec Adam Králík obsadil na této trati...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejikoničtější model SEATu slaví 40 let. Tohle je Ibiza Anniversary Limited Edition

Nejikoničtější model SEATu slaví 40...

Španělská automobilka SEAT oslavuje 40. výročí Ibizy, nejikoničtějšího modelu značky, limitovanou edicí s označením „Anniversary“. Model pojmenovaný po ostrově Ibiza přinesl...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvojitým vítězstvím k domácímu mistrovskému titulu

Dvojitým vítězstvím k domácímu...

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Králík v závodech do (vrbenského) vrchu bral dvě stříbra

Králík v závodech do (vrbenského)...

I přes odlišné podmínky na trati během předposledního víkendového závodu MČR v automobilových závodech do vrchu ve Vrbně pod Pradědem zůstaly výkony Adama Králíka po oba dny velmi...