Nové prémiové kompaktní vozy DS 4 A DS 4 Crossback tento měsíc do prodeje

Jeden model, dva různé tvary a nová přední maska, jedinečný styl opírající se o výrazné prvky typické pro styl DS: opět více high tech technologií, více elegance i v těch nejmenších detailech…

1novcitrdsa1000

Model DS 4

– kterého se od uvedení na trh prodalo 115 000 kusů, nabírá novou energii s novým DS 4, což je dynamický elegantní hatchback určený pro zákazníky, kteří hledají zážitky a radost z řízení, a s modelem DS 4 Crossback, který nabízí elegantně drsný vzhled a vyšší světlou výšku.

Tato zdvojená nabídka je odpovědí značky DS na očekávání zákazníků segmentu prémiových kompaktních vozů. Tento segment se obohatil příchodem nových osobitých tvarů vozů: crossovery dnes na trhu s prémiovými kompaktními hatchbacky představují 30 %.

Plynulé dynamické a elegantní linie, chromované prvky na karoserii, výkonné a účinné motory,… Nový DS 4 má všechny vlastnosti prémiového hatchbacku a současně přináší osobnější ráz díky dvoubarevné nabídce, která je v tomto segmentu jedinečná, kdy může mít karoserie jiný odstín než střecha. Nový DS 4 s elegantním exkluzivním interiérem, který lze upravit na míru vkusu zákazníka, vystupuje jako hrdý dědic tradice automobilů DS, z nichž čiší avantgarda, osobitost, elegance a špičkové technologie. DS 4 představuje a bude představovat jedinečnou a neopominutelnou nabídku v segmentu prémiových kompaktních vozů.

DS 4 Crossback je víceúčelový vůz par excellence

1novcitrdsbcrosba1000

– Jeho postavení „elegantního rváče“ potvrzuje i zvýšená světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol a střešní nosič.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou tak dokonalými představiteli automobilů značky DS:

 • • výrazná identita, kterou podtrhuje nová čelní strana (maska chladiče DS Wings, která je převzata od koncepčního vozu Numéro 9, a nové světlomety DS LED VISION),
 • • špičková technologie s nabídkou služeb mobilního připojení DS CONNECT včetně protokolu CarPlay®, který se poprvé objevuje právě u nového DS 4 a DS 4 Crossback,
 • • výkonné motory dosahující až 210 k s emisemi 97 g /km až 138 g/km CO2,
 • • konečně elegance s palubní deskou a dveřními panely potaženými kůží Nappa a provedením sedadel „Bracelet“ ze semianilínové kůže, které značka DS nabízí ve světové exkluzivitě.

Jeden model, dve siluety

DS je od svého uvedení na trh v roce 2011 zcela jedinečný. Tato výjimečnost mu vynesla prestižní ocenění „Most Beautiful Car of the Year“ a „Most Beautiful interiér“ na Mezinárodním automobilovém festivalu. Značka DS se nyní rozhodla tuto jedinečnost zachovat ve dvou rozdílných a vzájemně se doplňujících verzích, jimiž jsou dynamický elegantní hatchback DS 4 a model DS 4 Crossback, který se prezentuje ve formě „rvavého elegána“, k čemuž přispívá světlá výška, jež narostla o 30 mm, velká černá kola a specifické „rvavé“ prvky karoserie (lišty kolem podběhů kol, spojlery a střešní nosič).

Nový DS 4: elegantní a jedinečný svými prvky individualizace, svým stylem a dynamikou

Nový DS 4 nabízí jedinečnou stavbu, plynulé, propracované a elegantní linie s chromovanými prvky na karoserii (maska chladiče a přední i zadní nárazník, boční lišty, lišta kolem oken,…). DS 4 nabízí pevnější postoj, k němuž přispívají velká kola pozoruhodného stylu zasazená ve 4 rozích (diamantový výbrus), takže má veškeré atributy prémiového hatchbacku a je příslibem zážitků a radosti z řízení.

Typickým rysem všech vozů DS je možnost úprav na míru. Bylo tomu tak u DS 3 a nyní se nabídka u nové DS 4 ještě rozšiřuje. Na výběr jsou 4 odstíny střechy a spojleru (černá Perla Nera, Whisper, modrá Virtuel, oranžová Tourmaline) a možnost kombinovat je s příslušnými ozdobnými prvky: zpětnými zrcátky a středy kol. Nový DS 4 tak zavádí nový přístup k dvoubarevnosti. Jde o 38 možných kombinací barev střechy a odstínů karoserie (4 nové barvy: modrá Encre, oranžová Tourmaline, šedá Artense a červená Rubis). Zákazník tak může díky této nové nabídce, která je ve světě prémiových kompaktních hatchbacků zcela ojedinělá, vytvořit svůj vlastní vůz a přizpůsobit si ho své osobnosti a svému stylu.

DS 4 Crossback: multifunkční a expresivní elegantní rváč

Je určen pro zákazníky, kteří hledají příslib dobrodružství ve městě i mimo něj. Svůj statut elegantního „rváče“ potvrzuje řadou výrazných stylistických prvků, jako je o 30 mm vyšší světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol, černý přední a zadní spojler, specifický šedý střešní nosič, panoramatický výhled směrem nahoru (45°), černá vnější zrcátka, zvláštní prahy dveří, koberečky. DS 4 Crossback představuje svými expresivními zářivými odstíny (oranžová Tourmaline) alternativu ke klasickým hatcbackům segmentu.

Avantgardní design

Přední strana s maskou chladiče DS Wings a světelný podpis DS LED VISION

Tato nová maska převzatá od koncepčního vozu Numéro 9 se po DS4 objevuje i u nového DS 4.

Tvoří ji:

 • vertikální maska chladiče se znakem DS – DS Wings, což je připomínka původního vozu DS. Maska chladiče je šestiúhelníková, má jedinečný propracovaný grafický vzhled. Je obkroužená chromovanou lištou, která podtrhuje její eleganci a pokračuje až dovnitř světlometů.
 • nové světlomety. DS 4 nabízí stejně jako DS 3 a DS 5 nový světelný podpis značky pojmenovaný DS LED VISION. Světlomety spojují LED a xenonovou technologii (35 W, směrový modul) s novými LED směrovkami s posuvem světla. Díky těmto světlometům, které jsou zasazené do karoserie jako drahokamy, je přední strana dobře rozeznatelná a současně nabízejí kvalitu osvětlení (51 % silnější světelný paprsek u potkávacích světel). Přední strana tak s LED mlhovkami s funkcí přisvícení do zatáček používá celkem 84 LED modulů.

A aby dokázal zákazník odlišit DS 4 Crossback, je vůz opatřen specifickým předním nárazníkem s černým spodním pásem a lištou, která zdůrazňuje jeho „elegantní rvavý“ charakter, zatímco u hatchbacku je tento pás v barvě karoserie a lišta je chromová.

Pozoruhodný, elegantní, jedinečný styl…

Nový DS 4 je svými propracovanými tvary a výraznými grafickými prvky nositelem veškerých stylistických atributů vozů DS. Z profilu mají oba tvary pod bočními okny chromovanou lištu, střecha je protáhlá a končí spojlerem. Zadní strana je hutná a vypracovaná, ale současně elegantní a jedinečná. Tento unikátní styl je zdůrazněn světelnými lištami, které podtrhují přední i zadní světla.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback v sobě spojují to nejlepší z technologií DS

Výsledem jsou dvě auta, dvě nové DSky s velmi výraznou osobností a úrovní výbavy, která je obecně vyhrazená vyšším segmentům, s účinnými motory – s příkladnou spotřebou a emisemi – a ultramoderní nabídkou služeb mobilního připojení. Tvar Crossbacku udiví a okouzlí a nový DS 4 je skutečnou alternativou tradičních prémiových vozů.

Vůz se stále širšími možnostmi mobilního připojení

Velká novinka, která se u vozu DS 4 jako u první DS (a u prvního vozu skupiny PSA) objevuje, je protokol CarPlay®, který je kompatibilní s nejnovějšími telefony Apple iPhone.

Díky novému 7“ dotykovému barevnému displeji a posledním novinkám skupiny PSA v oblasti HMI (Human-Computer Interaction) je řízení vozu DS 4 stále více high tech. Tento displej poslední generace nabízí snadnější přístup ke všem funkcím vozu (o 12 tlačítek méně na středovém panelu) a umožňuje především používat funkci New Mirror Screen, tedy replikaci chytrého telefonu (Android a iOS) na displeji přístrojové desky. Zákazník může některé tyto aplikace využívat kdykoliv, a to zcela bezpečně. DS například nabízí možnost psát SMS hlasovým ovládáním. Nyní již všechny modely DS umožňují připojení.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou stejně jako všechny vozy v nabídce vybaveny systémem DS Connect Box:

 • paket SOS & Assistance: moderní systém, který umožňuje automatické nouzové a asistenční volání s lokalizací vozu, který umožňuje vyslat v případě problému příslušné složky záchranného systému,
 • paket Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní zásahy, které je nutné provést) a rady k ekologickému řízení na základě technických informací, které vůz vysílá,
 • paket Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,
 • paket Tracking: v případě krádeže se zeměpisná poloha vozu předává policii.

Bohatá výbava pro větší bezpečnost i komfort

Technologie se netýká jen nových služeb mobilního připojení MirrorLink a Carplay®, ale také další výbavy, která je u nového DS 4 k dispozici. Jde o zpětnou parkovací kameru a hands-free přístup a startování, které se objevují vedle systému sledování mrtvého úhlu a systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu pro větší komfort a hlavně bezpečnost. Na druhou stranu nabízí sedadlo řidiče i spolujezdce masážní funkci, což je v tomto segmentu trhu jedinečné, u sedadel ve verzi Bracelet je použita semianilínová kůže, palubní deska je celá potažena kůží Nappa… díky tomu všemu se z každé cesty stává opravdu radostná událost.

Připomenout se musí i odkaz na původní DS a její otáčivé světlomety – xenonové světlomety nového DS 4 jsou otáčivé, LED směrovky jsou opatřeny posuvem světla (nevídaný prvek v tomto segmentu), LED mlhovky mají funkci přisvícení do zatáček. Většina těchto prvků výbavy je k dispozici již v základní výbavě, a to jak u verze hatchback, tak crossback.

Stále výkonnější motory

Nový DS 4 bude uveden na trh se šesti přeplňovanými motory, jejichž emise činí 97 až 138 g CO2/km: tři benzínové motory PureTech a dva motory THP a tři motory BlueHDi. DS 4 Crossback bude vybaven čtyřmi motory: dvěma benzínovými a dvěma dieselovými. Výkon se s touto nabídkou motorů zvyšuje a činí nyní 120 až 210 k, točivý moment vzrostl z 230 na 100 Nm a spotřeba ve smíšeném režimu se výrazně snížila (z 3,7 na 5,9 l/100 km). Výsledek: DS 4 a DS 4 Crossback jsou na nejlepším úrovni segmentu.

PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Řada PureTech (benzínové tříválcové motory) – která v červnu získala mezinárodní ocenění Motor roku – se rozšířila o verzi s přeplňováním, PureTech 130 S&S. Tento nový motor, pro který je charakteristický vysoký točivý moment, který je k dispozici od nízkých otáček, a příjemné řízení u širokého rozsahu užití, přináší elán a dynamiku.

U nové DS 4 činí výkon 96 kW (131 k) při 5 500 ot/min (tj. +9 % oproti předchozímu motoru VTi 120) a maximální točivý moment 230 Nm (tj. + 44 % oproti motoru VTi 120, od 1 750 ot/min, namísto 4 250 ot/min).

Motor PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou snižuje spotřebu paliva o 21 % a stejně tak emise CO2. Nový DS 4 a DS 4 Crossback Pure Tech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou dosahují tak u 16’’ pneumatik vykazuje spotřebu paliva 4,9 l/100 km a emise 112 g CO2/km.

THP 165 S&S EAT6 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6

DS 4 s motorem THP 165 S&S a novou automatickou šestistupňovou převodovkou (rychlejší řazení rychlostí, příjemnější řízení, snížení vnitřního tření atd.) nabízí vynikající výkony: spotřeba paliva 5,5 l / 100 km (úspora o 29 % oproti THP 160), emise C02 nižší než 130 g/km, točivý moment 240 Nm.

Tento motor s maximálním vstřikovacím tlakem 200 bar a technologií Stop&Start (se zesíleným startérem) dosahuje výkonu 121 kW (165 k) při 6000/min. Maximální točivý moment 240 Nm od 1400/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné.

THP 210 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Nový DS 4 bude prvním vozem DS s motorem THP 210 S&S. Maximální výkon tohoto motoru je 155 kW (210 k) při 6 000 ot/min. Dosažený maximální točivý moment je 285 Nm od 1 750 ot/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné. Spotřeba ve smíšeném režimu je 5,9 l / 100 km, emise činí 138 g CO2/km.

Z dieselových motorů je v nabídce poslední generace BlueHDi

Tyto motory jsou vysoce výkonné a jejich spotřeba paliva emise CO2 jsou na velmi nízké úrovni. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky práci realizované na samotném motoru (zlepšení účinnosti, povrch typu Diamond Like Carbon, omezení mechanických ztrát,…) a díky inovativnímu a účinnému výfukovému potrubí.

Inovativní a jedinečná stránka tohoto výfukového potrubí tkví v přesném uspořádání technologií: modul SCR (Selective Catalytic Reduction) umístěný před filtr pevných částic s aditivem je jediný systém, který dokáže až o 90 % omezit emise NOx a současně snížit až o 4 % emise CO2.

BlueHDi 120 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou EAT6

Motor spojený buď s manuální, nebo novou automatickou šestistupňovou převodovkou dosahuje slibných výsledků: spotřeba ve smíšeném režimu 3,7 l / 100 km a 97 g CO2/km u manuální převodovky a 3,8 l / 100 km a 99 g CO2/km u automatické převodovky EAT6, točivý moment 300 Nm. Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou tak mezi konkurenty jasným příkladem.

BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

U motoru BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou došlo ke zvýšení točivého momentu o 50 Nm, výkonu o 25 k a emise CO2 a spotřeba paliva se snížily o více než 20 % (oproti motoru HDi 135).

Výsledek: čísla, která hovoří sama za sebe: spotřeba ve smíšeném režimu 3,8 l/100 km, emise 97 g CO2 /km a točivý moment 370 Nm. Z těchto tří kritérií je tak nový DS 4 BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou referencí u výkonu, točivého momentu a emisí CO2. Zejména jeho točivý moment je o 20 až 70 Nm vyšší než u hlavních konkurentů. Připomeňme, že tento motor bude k dispozici jen u hatchbacku.

BlueHDi 180 S&S s automatickou převodovkou EAT6

Dalším dieselovým motorem je BlueHDi 180 S&S EAT6. Tento motor s novou automatickou šestistupňovou převodovkou (EAT6) nabízí zákazníkům vynikající výkony a energetickou úspornost: 4,3 l / 100 km, emise CO2 113 g / km a točivý moment 400 Nm, což je o 50 Nm lepší točivý moment než hlavní konkurenční vozy. Jde o nejlepší točivý moment ve své kategorii pro zaručenou radost z řízení, ať u nového DS4, nebo u vozu DS 4 Crossback!

Klíčová slova vystihující DS jsou elegance a smysl pro detail, ať už u exteriéru, či interiéru – to platí i pro nové DS 4 a DS 4 Crossback

Smysl pro detail se projevuje použitím ušlechtilých materiálů, které jsou zpracovány exkluzivním a jedinečným způsobem, příkladem jsou kožená sedadla ve verzi „Bracelet de montre“.

DS 4 nabízí tři typy kůže, především kůži Nappa a semianilínovou kůži, která patří k nejkrásnějším na světě a v automobilech se používá jen zřídkakdy. U nového DS 4 je péče o detail dotažená do extrému, kdy se ručně šitá kůže Nappa objevuje i na celé palubní desce či předních i zadních dveřních panelech. Potažení palubní desky si kvůli jejím konkávním a konvexním tvarům vyžaduje 8 hodin ruční práce čalouníka.

Další příklad luxusu francouzského stylu je nabídka dvou různých odstínů u nového DS 4 (střecha a karoserie). Jde o jedinečnou nabídku v segmentu prémiových hatchbacků. Toto speciální lakování si vyžaduje práci týmu expertů, kteří DS 4 upravují ručně na míru zákazníkům.

Dynamické a pohodové chování

Vývoj výšky karoserie si vyžádal specifické nastavení podvozku a řízení u obou tvarů vozu, aby se posílily jízdní vlastnosti vozu, které jsou u DS 4 jednotně uznávány, zejména z hlediska kompromisu mezi komfortem a chováním vozu. Nový DS 4 má snížené těžiště, takže je mrštnější a stabilnější. Vůz poskytuje radost a zážitky z pohodového řízení.

Světlá výška u vozu DS 4 Crossback se zvýšila o 30 mm, a vůz tak nabízí vyšší polohu při řízení, takže řidič lépe ovládá silnici a dokáže se vypořádat s různými typy terénu.

Technologie Intelligent Traction Control, která je k dispozici u obou tvarů vozu, představuje podpůrný prvek řízení, který při nízké přilnavosti optimalizuje řízení prokluzu předních kol. To umožňuje zlepšit „start“ zejména na zasněžených silnicích a zlepšuje mobilitu při výjezdu ze zatáček. Systém Intelligent Traction Control je obzvlášť vhodný pro vůz DS 4 Crossback, protože posiluje jeho rvavý charakter a optimalizuje jízdní vlastnosti na povrchu s nízkou přilnavostí.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...